Podatki testy z odpowiedziami

Pobierz

jedynie w uchwale, pod warunkiem, że będzie ona opublikowana w Dzienniku Ustaw przynajmniej na 30 dni przed rozpoczęciem roku podatkowego, którego ma rozpocząć obowiązywanie.Jak bardzo ogarniasz tegoroczne nowości w podatkach?. Nauka do egzaminu na doradcę podatkowego jeszcze nigdy nie była tak łatwa i efektywna.. Home.e) podpisano z pracownikiem umowę o pracę.. Przy każdym poleceniu podano.. Część 1 testu.Wydawca Rzetelna Grupa Sp.. Przepisy ustawy o rachunkowości stosuję się dla: a) jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.. Wykaz obowiązujących od 1.03.2019 r. pytań egzaminacyjnych do nowego egzaminu na doradcę podatkowego.. b) gmin.. 212 01-031 Warszawa 22 390 91 05 [email protected] NIP: 524-261-19-51, Regon: 141022624, KRS: 0000284065Egzamin na doradcę podatkowego.. Polski podatnik VAT świadczy w Polsce usługę naprawy samochodu na rzecz podatnika hiszpańskiego na jego cele osobiste.Prawo podatkowe - podatek, vat, ordynacja, naczelnik, organy, obrót, podatek należny, podatek naliczony, dostawa, to - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.ustawą z dnia 26 lipca 1991 rozporządzeniem z dnia 26 lipca 1991 uchwałą z dnia 26 lipca 1991 żadna odpowiedź nie jest poprawna: 15.. Podatnikiem podatku od spadku i darowizn w przypadku darowizny: b) jest obdarowanyZgłoś błąd 253..

Podkreśl podatki majątkowe.

liczbę punktów możliwą do uzyskania za prawidłową odpowiedź.. TEST WYBORU z zakresu podatku od towarów i usług Stan prawny na dzień 1 października 2017 r. Proszę o wybranie prawidłowej odpowiedzi na każde z poniższych pytań.. 2,5 proc. 3. Wysokość podatków w odniesieniu do dochodów obywateli czyli tzw. stopień fiskalizmu jest w Polsce:podatek od ŚrodkÓw transportowych.. 82 podatek rolny i podatek le Śny.. 82TEST WYBORU z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych oraz Ordynacji podatkowej Stan prawny na dzień 1 stycznia 2017 r. Proszę o wybranie prawidłowej odpowiedzi na każde z poniższych pytań.. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 26 punktów .. Ile wynosi ulga podatkowa dla osób, które mają czwórkę dzieci?. Rozwiąż.. Podatek dochodowy PIT to podatek od A - przychodów osób fizycznych B - dochodów osób fizycznych C - przychodów osób prawnych D - dochodów osób prawnych 2.. Nie zabrakło również pytań o historię podatków oraz pytań ogólnych z wiedzy o tematyce fiskalnej.Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź biorąc udział w Wielkim Teście o Podatkach organizowanym przez MF wspólnie z TVP.. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi jest 1 - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.15.. Po wejściu w panel Uczestnika szkolenia, rozpoczęcie rozwiązywania testów następuje po naciśnięciu linku ROZPOCZNIJ TEST..

Podatki nakładane na przedmiot spożycia to podatki: pośrednie bezpośrednie majątkowePoniższy test składa się z 13 zadań.

w zakresie określonym w ustawie.. Jest jednokrotnego wyboru.. W polskim podatku dochodowym mamy dwie stawki podatkowe: 18 i 32 proc. Jaka część podatników płaci podatek według wyższej stawki?. UWAGA: Rozpoczęty test należy rozwiązać - nie będzie możliwości powrotu do testu.Udział procentowy pytań z poszczególnych działów prawa jest identyczny jak na egzaminach przeprowadzonych w latach ubiegłych.. System punktacji jest taki sam jak na egzaminie (poprawna odpowiedź +2 punkty, zła odpowiedź -1 punkt, brak odpowiedzi 0 punktów).. bez ograniczeń.. Joanna Szlęzak-Matusewicz, Radosław Żuk, Marcin Borkowski, Małgorzata Breda, Mateusz Cedro, Barbara Filemonowicz, Anna Karczewska..

Podatki obliczane od dochodu lub majątku to podatki: pośrednie bezpośrednie konsumpcyjne żadna odpowiedź nie jest poprawna: 16.

TEST DLA KANDYDATÓW NA STANOWISKO SPECJALISTY W REFERACIE FINANSOWO - KSIĘGOWYM DOCHODÓW.. Przetestuj interaktywny system nauki i powtórek do egzaminu na doradcę podatkowego, zawierający wszystkie pytania wraz z odpowiedziami.. Zarejestruj sięTest z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Jan Kowalski prowadzący działalność gospodarczą spóźnił się o 3 dni z wpłatą podatku dochodowego.. Materiały powiązane z testem: Test: Ubezpieczenia cz. 1 Test wiedzy o ubezpieczeniach.. Zdarzyło mu się to po raz pierwszy.. Ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, identyfikacja podatników, wydawanie zaświadczeń.Lista pytań Prawo Finansowe Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.. Pytania dotyczą zakładów ubezpieczeniowych, rodzajów ubezpieczeń, definicji związanych z ubezpieczeniami.. Spośród trzech odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa i należy ją zaznaczyć poprzez zakreślenie litery obok prawidłowej odpowiedzi.abc podatków Test o wiedzy o podatkach.. Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Jednostki samorządu terytorialnego mają prawo ustalania wysokości podatków i opłat lokalnych..

Które z wymienionych pozycji są właściwymi kontami ana-litycznymi do konta "Materiały" w zakładzie budowlanym:Doradca podatkowy - testy on-line.

Jana Pawła II 61 lok.. Podatek od spadku i darowizn (w przypadkach innych niż nabycie w drodze zasiedzenia) oblicza się od: d) nadwyżki czystej wartości nabytej nad kw.wolną Zgłoś błądRozwiąż Test 2018 na doradcę podatkowego część 1!. KP - przychód gotówki z rachunku bankowego do kasy.. - kliknij i zrób sobie mały teścik Dla trzech pierwszych czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania w naszym teście (minimum 10 poprawnych odpowiedzi) przewidzieliśmy nagrody - BONUS 95% zniżki na wybrane kursy naszego autorstwa (zakładka KURSY)Na końcu znajduje się link do odpowiedzi.. Poziom trudno[ci: Trudny 1.. Na jakich zasadach?. 010 - Środki trwałe 020 - Wartości niematerialne i prawne 030 - Długoterminowe aktywa finansowe 070 - .Plik ordynacja podatkowa testy z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika andropetani • Data dodania: 20 sty 2015Krok w przedsiębiorczość sprawdzian podatki i ubezpieczenia - Zapytaj.onet.pl -.. Która z wymienionych operacji gospodarczych najczęściej występuje w firmie handlowej: a) zapłacono podatek dochodowy, b) przeszacowano środki trwałe, c) zakupiono towary.. A - zawszetest wiedzy podatkowej - Test składa się z 15 pytań.. Czy podatek dochodowy PIT mo|na pBaci wspólnie z maB|onkiem?. Na rozwiązanie testu masz 50 minut.Test demo.. Ordynacja podatkowa zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Jan Kowalski, na gruncie Kodeksu karnego skarbowego: a) odpowie za przestępstwo skarbowe, b) nie popełnił czynu zabronionego, c) odpowie .Należy zaksięgować operacje gospodarcze, ale uwaga w zadaniu nie stosujemy konta 145 "Środki pieniężne w drodze".. Widzowie mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. rocznych rozliczeń PIT, podatku VAT, czy też podatku CIT.. Prawidłową odpowiedź należy zaznaczyć poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok właściwej odpowiedzi.1.. Spośród trzech odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa.. Zadanie należy rozwiązać z pominięciem tego konta.. c) samorządowych jednostek budżetowych.18 kwietnia telewizja TVP już po raz czwarty wyemitowała Wielki Test o Podatkach.. 6924,12 zł 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt