Wygląd balladyny i aliny

Pobierz

Alina jest młodszą siostrą Balladyny i drugą córką Wdowy.. Alina i Balladyna były siostrami.. Bohaterka, nazywana czasem przez matkę Bladyną, ma bowiem ma kruczoczarne włosy i ciemne oczy.. Równie mocno kocha obydwie dziewczyny, choć z pozoru wydawałoby by się, że szala jej uczuć chyli się w stronę starszej - Balladyny, .Balladyna jest zgrabną brunetką o jasnej gładkiej cerze, Alina zaś ma jasne włosy splecione w długi warkocz, i różaną cerę.. Młodsza Alina ma zaróżowioną cerę, jasne włosy i fiołkowe oczy, starsza Balladyna ma alabastrową, jasną karnację, czarne włosy i oczy jak węgiel.Balladyna jest starsza i zupełnie inna niż jej młodsza siostra.. W dramacie ta różnica zostaje dodatkowo wyjaskrawiona nawet przez wygląd obu sióstr.. Balladyna była ładną dziewczyną.. Balladyna ma ciemne włosy, równie ciemne oczy i bardzo jasną cerę.. A Alina ma blond włosy, fiołkowe oczy i różaną cerę.Alina z dramatu "Balladyna" była blondwłosą delikatną istotą.. Młodsza siostra Alina miała długie, jasne włosy,.Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła, zarówno wyglądem, jak i charakterem.. Ma również "dziecięcy" charakter.. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.. Wygląd: - śnieżnobiała cera, ciemne włosy, ciemne oczy 3.. Bardzo kocha matkę i siostrę.Balladyna i Alina są postaciami i bohaterkami dramatu romantycznego pt. "Balladyna", którego autorem jest Juliusz Słowacki..

wygląd dziewcząt.

Ucieleśnia miłość rodzicielską - miłość bezgraniczną.. Również Alina odznacza się nadzwyczajną urodą.. Autor porównuje ją do "nocy białej nad ranem".. Balladyna: -Jak śniegi-Warkocz cudny-Niby listkami brzoza przyodziana-Z alabastrów-Pod rzęsą węgle ma-Jako noc biała nad porankiem Alina:-Różana-Pod rzęsą ma fiołki-Jako złote na zorzy aniołki Przypuszczać możemy więc, że Balladyna miała czarne oczy i czarne włosy, a Alina była blondynką o fjołkowych oczach.. Alina to jasnowłosa, niebieskooka drobna i sympatyczna kobieta z zaróżowioną, delikatną cerą.. Cechy Aliny : CECHA UZASADNIENIE pracowita ---> Codziennie ciężko pracowała z matką szczera ---> Zawsze mówiła pr.. dodaj.Najważniejsze dla Balladyny była władza, pieniądze oraz jej dobro.. ALINA: młodsza siostra, cera różowa, jasne włosy, splecione w warkocz, fiołkowe oczy, BALLADYNA: starsza siostra, alabastrowa, blada cera, włosy czarne, oczy czarne jak węgiel,Alina ukazana jest jako wysoka, smukła, zgrabna dziewczyna, o blond, długich włosach, która nosi warkocz, spadający jej na ramię.. Jej cera jest jasna i gładka.. Bohaterki różniły się także od siebie cechami charakteru.. Miała piękne fiołkowe oczy meniące się w blasku słońca.. Starsza siostra jest ładną , zgrabną brunetką o alabastrowej cerze, która ozdobiona była czarnymi oczami, znowu młodsza córka tak jak i siostra jest bardzo ładna .Lekcja 3..

Z wyglądu bardzo się między sobą różniły.

Jej cera jest świeża i zawsze zarumieniona, a oczy maja śliczny, błękitny kolor.CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy.. Natomiast jej siostra Alina to blondynka, ma włosy złociste splecione w piękny warkocz, oczy mienią się barwa fiołków.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Ich matką była wdowa.. Nosi długi, piękny warkocz.Alina i Balladyna - wygląd - Sortowanie według grup.. Mieszkały w chatce w lesie.. Przedstawienie postaci: - starsza córka wdowy, siostra Aliny 2.. Obie mieszkają razem matką w ubogiej, leśnej chacie.. Balladyna była tak zwaną panią Zimą, a Alina panią Wiosną.Charakterystyka Balladyny i Aliny.. Mimo, że były siostrami bardzo się od siebie różniły, tak samo wyglądem jak i charakterem.Alina - charakterystyka.. W oczach Kirkora jawi się aniołem.. Przedstawie-nie postaci.. Jej starsza siostra - Balladyna opisana jest jako ładna, wysoka, zgrabna brunetka, o alabastrowej cerze, która długie włosy splata w warkocz.Balladyna to piękna dziewczyna o ciemnych włosach i równie ciemnych oczach.. Balladyna była starsza.. Różnicą jest nie tylko zewnętrzny wygląd, ale i charakter.. Ma fiołkowe oczy.. Balladyna: Alina: Starsza córka wdowy o wyjątkowym imieniu: Młodsza córka wdowy o zwyczajnym imieniu..

Posągowe kształty nadawały jej wygląd rzeźby.

Była ważna tylko jej osoba.. Cechy charakteru: - próżna, kokietka, przebiegła, sprytna, wyrachowana, egzaltowana, obłudna,.Balladyna:Ma ciemne włosy, a pod rzęsą "Węgle".. Starsza siostra jest ładną, zgrabną brunetką o alabastrowej…Balladyna przedstawiała się inaczej.. Wygląd: - ma różaną cerę, jasne włosy, jasne oczy 3.. Alina jak i Balladyna były pięknymi kobietami.. Uroda młodszej córki jest jakby odbiciem jej charakteru.. Przedstawienie postaci: - młodsza córka wdowy siostra Balladyny 2.. Jej alabastrowa twarz kontrastowała z czarnymi włosami i ciemnymi oczami.. Uboga matka dwóch córek: Aliny i Balladyny.. Ma wygląd "niewinnej" istoty: Ta ma pod rzęsą węgle - ta fijołki (.)".. Bladą twarz Balladyny zdobią ciemne oczy, Alina zaś ma oczy jak fiołki zawsze wesołe.Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego p.t.. Miała bladą cerę.. Balladyna wydaje się być na początku tylko zła siostrą, leniwą, egoistyczną i psutą przez matkę, której w rzeczywistości nie kocha i nie darzy szacunkiem.Balladyna jest w zasadzie całkowitym przeciwieństwem Aliny.. To postać "jasna" - kontrastowa do "czarnej" Balladyny.. W imieniu Balladyny i Kirkora napisz zaproszenie na ich wesele.. Balladyna jest starsza od Aliny.. Ma ładną figurę i wysoki wzrost..

Jasność nie tylko otacza jej wygląd, ale także jej duszę.

Jej rumiana cera, a także smukła sylwetka dodawała piękna.Balladyna to brunetka o niezwykłej alabastrowej cerze, ma czarne oczy.. Stosunek do matki:Charakterystyka Balladyny i Aliny.. Różni sie od niej nie tylko wiekiem i wyglądem zewnętrznym, ale… Czytaj dalej →Balladyna to starsza siostra , tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny .. Cechowała ją pracowitość i sumienność.Jej starsza siostra - Balladyna opisana jest jako ładna, wysoka, zgrabna brunetka, o alabastrowej cerze, która długie włosy splata w warkocz.. Cechy charakteru: - szczera, chciwa, czuła, opiekuńcza, troskliwa, skromna, pracowita, życzliwa, ma poczucie humoru,.. Wygląd : - blada cera, - czarne oczy, - wysoka, - włosy koloru brązowego - splatała w warkoczAlina i Balladyna to córki samotnej, starej Wdowy.. Wierzy matczynym przekazom o księciu z bajki.Wygląd zewnętrzny Balladyny również ma wskazywać czytelnikowi na jej charakter.. Alina:Spokojna, naturalna, łagodna, szczera, otwarta, dobroduszna, serdeczna, łatwowierna.. Obydwie piękne, choć o odmiennym wyglądzie i przeciwnych charakterach.. Od momentu zamordowania swej siostry na czole znajduje się czerwone znamię, które Balladyna chce za wszelka cenę ukryć.. Miała brązowe włosy oraz czarne oczy.. Zamieszkuje wraz z nimi w wiejskiej okolicy otoczonej leśnym borem, nieopodal zamku Kirkora.. Kto jest autoremCharakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Alina i Balladyna były głównymi bohaterkami dramatu J. Słowackiego pt. "Balladyna".. Alina miała popularne imię.Cechy i wygląd Aliny - Charakterystyki - Bryk.pl.. Jej cera jest alabastrowa, co jest przyczyną nazywania jej przez matkę Bladyną.. Dziewczyny były wieśniaczkami, mieszkały razem z matką w ubogiej chacie.. WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna- Balladyna - blada (… "Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne jak węgle SPOSÓB WYPOWIADANIA SIĘ:…Wdowa - charakterystyka.. Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce.. Alina jest wesoła, pogodna, szczera.. Dziewczyny różnią się zarówno charakterem jak i wyglądem ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt