Podaj trzy argumenty dlaczego warto uczyć się języków obcych

Pobierz

b) Do podanych tematów dopisz tezę oraz po dwa argumenty, które będą ją uzasadniać.. Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.. 5 Można pisać piosenki w innych językach :) 6 Można tłumaczyć teksty, których inni nie potrafią przetłumaczyć.Otrzymujemy pracę poza granicami kraju, gdy umiemy język obcy.. Języki obce?. W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi ma prawo do nauki języków obcych.Ciekawą opcję stanowi język niemiecki i istnieje szereg powodów, dla których warto go wybrać.. Teza:Fach zawsze można zmienić.. 5. to wspaniała zabawa.. Żyjemy przecież w czasach, kiedy to od kandydatów na wiele stanowisk pracy wymaga się rozległej wiedzy.. Na wstępie należy podkreślić, że każdy może mówić i pisać poprawnie w języku ojczystym, gdyż reguły języka są częścią naszej mowy, którą posługujemy się na co dzień.Rozważasz udział w programie wymiany studenckiej?. 2. jak chcesz ruszyć w świat to musisz znać języki obce.. Warto się uczyć.. Skoro wiemy już, że zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, należałoby przejść do korzyści płynących z ich znajomości.. 2 Można łatwo zawierać nowe znajomości w innych krajach.. Przemawia za tym wiele argumentów.jeden argument, który przekona Was do tego, że warto uczyć się poprawnej polszczyzny.. 3 Ma się lepsze wykształcenie.. Spoiler alert - jest ich naprawdę dużo!.

Temat: Czy warto uczyć się języków obcych?

Przyswajanie podstaw gramatycznych rozwija umiejętności umysłowe, poprawia zdolność uczenia się, koncentracji oraz zapamiętywania.Jak sama nazwa wskazuje, opiera się ona na nauczaniu gramatyki oraz tłumaczeniu struktur języka obcego na język polski.. przede wszystkim wiedza 2. dobre wykształcenie 3. umiemy się wypowiadać 4. jesteśmy bardziej doświadczeni 5. stajemy się poważnymi i rozsądnymi ludźmi Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycieNic dziwnego, że rodzice chcą jak najwcześniej rozpocząć edukację swoich pociech w tym zakresie.. Naukowo udowodniono, że znajomość co najmniej dwóch języków obcych poprawia o 20% procesy poznawcze, pamięć, koncentrację i samokontrolę.. Napisz, co mogłoby być tematem dyskusji w Twojej klasie, np. na godzinie wychowawczej, na języku polskim, pomiędzy kolegami na przerwie… Podaj trzy propozycje takich tematów Zauważmy, że mnóstwo ludzi pragnie wyjechać za granicę w celu znalezienia lepszej pracy a dzięki niej większych zarobków.. Zastanawiasz się czy jest to inwestycja warta twojego czasu i pieniędzy?. Języki służą do integracji z ludźmi z innych krajów.. Począwszy od tych bardzo przyziemnych, do tych nieco bardziej przyszłościowych dla nas i naszych dzieci.W dobie globalizacji i w szybko zmieniającym się świecie to ogromna zaleta, dzięki której możesz np. doskonalić się w swojej branży..

C.Czy warto uczyć się języków obcych?

Wiedza ta może nam pomóc w odnalezieniu pracy.. Udowodnij swój sąd na podstawie własnych przemyśleń oraz opinii swoich rówieśników.I Wstęp Teza: Nauka jest potrzebna.. Dzięki tym umiejętnościom będziemy mieli wyższe kwalifikacje oraz możliwość zapoznawania się z innymi ludźmi.Warto się ich uczyć ponieważ: 1 Można się nimi porozumiewać w innych krajach.. 2. dogadasz się z innymi.. Oceny decydują o tym, czy dostaniemy się do dobrej szkoły.. Jeżeli nie zgadzasz się z czyimś zdaniem, przekaż to w uprzejmy sposób.. Jestem zdania, że czasem lepiej nauczyć się jednego, a solidnie i inwestować w to czas, aby być coraz lepszym.. II Rozwinięcie Argumenty uzasadniające tezę: 1)zdobywamy wiedzę 2)poszerzanie naszych możliwości(np. pływanie) 3)poszerzanie kontaktów towarzyskich 4)poznajemy świat 5)potrafimy korzystać z osiągnięć techniki 6)nie damy się oszukać, wykorzystać 7)można w życiu coś osiągnąć(praca, kariera, wykształcenie, sukcesy .Otóż wszystko wskazuje na to, że tak, warto się kłócić.. I tak - można się tego nauczyć.. Lecz aby zafundować sobie i swojej rodzinie dobrą przyszłość należy od młodych lat uczyć się języków obcych.Nauka języka obcego ma bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka, dlatego warto by rodzice odpowiednio wcześnie podjęli decyzję o edukacji swojej latorośli.. Pomijając fakt, że większość osób wychowanych na tej metodzie ma problemy z komunikacją ustną (co moim zdaniem nie jest związane bezpośrednio z metodą, a z różnymi aspektami nauczania), ten system ma kilka zalet.Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści..

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że warto uczyć się języków obcych.

Możemy też nauczyć się specyficznej, konstruktywnej gramatyki kłótni, odpowiednio dobranych słów, intonacji pozbawionej agresji i akcentowania pozytywów.Naprawdę jest warto uczyć się Polski i języka polskiego, bo trzeba trzymać kontakt z polską kulturą i językiem.. Jest to ważne, jak człowiek jest poza granicami ojczyzny.. Można również wyjechać nie obawiając sie że nie poradzimi sobie z np. wynajęciem pokoju w hotelu lub zapytanie o droge.I Teza: Uważam, że warto uczyć się języków obcych.. Swobodne podróżowanie - poza nawiązywaniem kontaktów z przedstawicielami innych kultur, osoba znająca język obcy swobodniej czuje się za granicą.1.. 1.Znajomość języków obcych pozwala podróżować.. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.Kolejnym, ważnym argumentem może być fakt, iż dzięki nauce możemy coś w życiu osiągnąć.. 1) Staniesz się prawdziwym obywatelem Europy i świata.. Warto jednak wiedzieć, że nauka języków obcych wpływa także korzystnie na rozwój dzieci.. Zmień swoje podejście do poznawania świata; Dzięki znajomości języków obcych mamy szansę na dotarcie do mniej komercyjnych miejsc, w których nie spotkamy tłumów turystów.1.. 7. do dobrej pracy potrzebne są języki obce.Warto uczyć się języków obcych, ponieważ możemy poznać kulturę oraz tradycję innych krajów..

Tak samo, jak w naukę języków.

Uczniowie powinni uczyć się przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w życiu.. w ten sposób poznajemy kulturę i język naszych braci.. Uczestnik projektu, Edmonton, KanadaZapewne część z was zastanawia się, czy trzeba uczyć się gramatyki.. Potrzeba kontaktu miedzy ludźmi.Warto uczyć się języków obcych, ponieważ możemy w ten sposób porozumieć się z ludźmi którzy pochodzą z innych krajów.. Zastanawiasz się, jak to możliwe, skoro Niemcy liczą "zaledwie" 80 milionów obywateli?Uważam również że znajomość języków obcych przydaje się przy poznawaniu różnych ludzi z innych krajów, kontaktowaniu i porozumiewaniu się z nimi.. To trochę jak uczenie się obcego języka, nowej gramatyki, nowych słówek, intonacji, akcentowania.. 2.Języki obce pozwalają nam swobodnie podróżować zagranicą.. W końcu jest sporo samouczków, gdzie się powtarza pełne zdania, tak by je zapamiętać i by nam weszły w krew (np.'Blondynka na językach').. Poznaj 10 powodów, dla których tysiące studentów (i osób pracujących), zdecydowało się na edukację w obcym dla nich kraju.. 1.Studiowanie za granicą stwarza doskonałe warunki do nauki języka obcego.Dowiedź słuszności tego przysłowia, odwołując się do co najmniej dwóch przykładów literackich lub filmowych oraz własnych doświadczeń.. Łatwiejsze korzystanie z komputera i Internetu.. 4 Jest większa szansa na lepszą pracę.. Zacznę od sprawy ludzkich marzeń.. U mnie jest to niemiecki, ogarnęłam go ze szkołą językową w Warszawie Katarina.Nie wyśmiewaj się z ich wypowiedzi, staraj się także zrozumieć cudze racje.. Przytoczone argumenty pozwalają wyciągnąć wniosek, że są one bardzo potrzebne m.in. w znalezieniu pracy za granicą i że warto się ich uczyć.Dlaczego warto uczyć się języków obcych?. Dłuższa młodośćUcząc się języka obcego masz niesamowitą okazję, by nawiązać znajomość z osobami z innego kręgu kulturowego oraz i lepiej je zrozumieć.. Kiedy uczymy się języków (a przypominam, że ta nauka nigdy się nie kończy), łatwiej przychodzi nam też nauka wszystkich innych rzeczy.. Ponadto wówczas organizm produkuje więcej endorfin - hormonu szczęścia!Wszyscy wskazują na jednakowe zalety nauki języka angielskiego: Korzyści zawodowe - większa szansa na znalezienie zatrudnienia, lepiej płatna praca, możliwość pracy za granicą lub w międzynarodowej korporacji.. Warto więc uczyć się języków obcych, poznawać tajniki techniki, fizyki i tym podobne, aby w przyszłości zdobyć atrakcyjną pracę.Dlatego moim zdaniem warto się ich uczyć.. Możliwość porozumiewania się z obcokrajowcami.. 6. za tłumacza będziesz nieźle zarabiać.. Warto uczyć się języka polskiego, bo wtedy można się wypowiadać i pisać poprawnie po polsku.. Na zdrowie!. Nauka języków obcych pozwala ćwiczyć pamięć, a w jej trakcie spalamy kalorie.. Jeśli solidnie się przyłożymy do ćwiczeń z tych książek, będziemy mieli swobodę w używaniu przydatnych zwrotów.Warto uczyć się dla siebie i własnej satysfakcji.. Treść..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt