Charakterystyka ani shirley karta pracy

Pobierz

Złośliwość w szkole - Piszemy streszczenie zdarzenia (wersja bc) // // odp.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania o wybaczaniu - Szyfr, argumentowanie // odp.. CELE: Uczeń: • potrafi zaprezentować postać głównej bohaterki, • posługuje się cytatami charakteryzującymi bohaterkę, • wie jak poprawnie napisać charakterystykę, • zna treść powieści, • wyróżnia cechy pozytywne i negatywne,Charakterystyka Ani Shirley.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Charakterystyka Ani Shirley.. Duża ilość osób twierdziła że ma ładny, zgrabny nos.. Z biegiem czasu Ania zmieniła się i wyrosła na bystrą, ładną dziewczynę o smukłej figurze i urodzie, wyróżniającej ją z grona koleżanek.. Zachwyt dziewczynki Zielonym Wzgórzem.. Dziewczynka postanowiła zmienić swój wygląd i przefarbowała swoje rude włosy.Charakterystyka Ani Shirley.. Wybuch Ani spowodowany krzywdzącymi uwagami pani Linde.. Ania nosiła skromne ubrania.. Przestała być "Anią znikąd" i stała się "Anią z Zielonego Wzgórza".Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Mam temat karty pracy"jaka jesteś aniu shirley (Ania z zielonego wzgórza) Charakterystyka bohaterki z różnych punktów widzenia.. Ania jest ruda i piegowata, jednak z czasem z "Marchewki" zmienia się w piękną dziewczynę.. Jej rodzice byli nauczycielami.5..

Dowiedz się więcej ... Charakterystyka Ani ShirleyKarta pracy.

- poprawnie zapisuje nazwy własne - korzysta ze słownika .uczeń potrafi napisać charakterystykę Ani Shirley .. Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.. 12.Charakterystyka - to portret pisany słowem, cóż za gratka dla plotkarzy!. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza"Ania z Zielonego Wzgórza- tak właściwie Ania Shirley była drobnej budowy dziewczynką, miała bladą cerę bogatą w dużą ilość piegów, miała zielone oczy z prześwitem koloru szarego i wyróżniające się rude włosy.. Cele lekcji - uczeń: - wskazuje bohaterów powieści na podstawie fragmentów tekstu, - umiejętnie dobiera argumenty w dyskusji, - potrafi uzasadnić własną opinię, - nazywa cechy charakteru na podstawie fragmentu tekstu, - zna elementy charakterystyki.. Wizyta w Białych Piaskach u pani Spencer w celu wyjaśnienia pomyłki.. Przesyłam kartę pracy- przeczytajcie ją dokładnie, bo zawiera ważne informacje..

karta pracy do pobrania.

I oto rozczarują się plotkarze, bowiem w charakterystyce, która jest także prezentacją postaci, trzeba pisać prawdę.. trzeba to np. tak zrobić.. Karty pracy Gry Załączniki Cytaty Testy Filmy szkoleniowe Metodyka Ścieżki edukacyjne Portal "Pracownia polonisty" to pierwsza w Polsce profesjonalna platforma edukacyjna dla nauczycieli każdego etapu nauczania, która stanowi niezbędne narzędzie do zaplanowania, przeprowadzenia .1.. Rozpacz Ani Shirley na Zielonym Wzgórzu po wiadomości o pomyłce.. Szczerą i bezgraniczną miłością obdarzyła Marylę i Mateusza, dzięki którym zyskała wymarzony dom.. Pamiętaj o zachowaniu elementów charakterystyki: • przedstawienie postaci, • wygląd, • charakter, usposobienie,zainteresowania, • ocena postaci.. Cechy powieści - Zagadki matematyczne // odp.. Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley jest bohaterką książki pt." Ania z Zielonego Wzgórza", którą napisała Lucy Maud Montgomery..

Kontrast midzy yciem Mateusza kiedy a jego yciem teraz karta pracy nr 30 .

Miała rude włosy, które nabawiały ją kompleksów oraz bladą cerę z licznymi piegami.. Anna Shirley jest główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".. Decyzja Maryli o wychowaniu Ani.. Witajcie, Kochani!Dziś zajmiemy się opisem Ani Shirley- szczegóły w karcie pracy.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już szesnastoletnią.Charakterystyka Charakterystyka to forma wypowiedzi, która prezentuje daną postać.. Dziewczynka mając trzy miesiące straciła rodziców.. Formy wypowiedzi.. ania w oczach maryli rozgadana cytat:no już nie ma co tak lamentować ja nie umiem innych3/ Środki dydaktyczne i potrzebne materiały: karty dialogowe "Dixit" (do wyboru przez nauczyciela) lub wycinki z kolorowych gazet, kolorowe paseczki z wydarzeniami z życia Ani Shirley, dla każdej z grup arkusze papieru z pytaniami właściwymi do stworzenia metaplanu, kredki/ mazaki, egzemplarze powieści L. M. Montgomery " Ania z .Ania Shirley - charakterystyka.. Powodzenia!Dalsze losy Ani - Sprowadzanie ułamków do jednego mianownika // odp..

Wprowadzenie lub przypomnienie znaczenia so wa kontrast karta pracy nr 29 .

"Ale można i należy pisać własne oceny, własne zdanie o osobie" - przypomną otwarte umysły.Ania Shirley - główna bohaterka powieści, poznajemy ją gdy w wieku jedenastu lat przybywa na Zielone Wzgórze i mimo pomyłki zostaje adoptowana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów.. TEMAT: ,,Jestem takim niespokojnym duchem" - charakterystyka Ani Shirley.. JestCharakterystyka Ani Shirley ("Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza".. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Może to być postać .. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Ania jako dziecko była bardzo chuda.Brak czasu niestety nie pozwala na stworzenie odrębnych wpisów, ale może komuś przydadzą się stworzone przeze mnie karty pracy: Ania z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do charakterystyki Ani Shirley; Śmierć Pułkownika, A. Mickiewicz; Latarnik, H. Sienkiewicz - karta może się przydać do charakterystyki SkawińskiegoCharakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Wygląd Ani Shirley.. Sieroce dzieciństwo Ani.. Plan takiej pracy w niczym nie odbiega od planu zwykłej charakterystyki pojedynczego .. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Jej główne cechy to szczerość, prostolinijność, lojalność i wierność.2.. Zanim dostała się do Maryli i Mateusza, przebywała u pani Thomas, pani Hammond, a później w sierocińcu.. Trafiała do różnych ludzi.. Urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji, jednak jej rodzice - Walter i .Przydatność 75% Charakterystyka Ani Shirley.. Ubierała się niemodnie i skromnie.Temat lekcji: Pokrewne dusze Ani Shirley.. Charakterystyka | Uczę.plPlik Rudowłosa marzycielka.doc na koncie użytkownika anetkawierzbicka • folder Ania z Zielonego Wzgórza • Data dodania: 30 gru 2011Kończymy już przygodę z Anią i z charakterystyką.. Dzięki uprzejmości Gilberta otrzymała ofert ę pracy w szkole w Avonlea jako nauczycielka.. Napisz charakterystykę Ani Shirley.. Ania Shirley była bardzo drobną dziewczynką.. Czas trwania zajęć: 45 min.. Objanienie sowa bogdychan (tytu ce sarzy chiskich).. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Zachowaj poprawność ortograficzną i interpunkcyjną..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt