Test z mitologii greckiej klasa 6

Pobierz

Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Bogowie lubili bardzo króla Koryntu i nie skąpili mu swych łask.. Kronos Hera Amfitrion Reja Zeus Gaja Herakles Alkmena Uranos DejaniraCzas na odpowiedź: 10 sekund.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .MITOLOGIA Iza Ługowska-Panasiuk Mitologia To zbiór mitów, czyli opowieści o starożytnych bogach i herosach (bohaterach).. Kim był Orfeusz?. Arachne uważała, że jest piękniejsza od Afrodyty i każdy, nawet bogowie, ulegną jej urokowi.. Są one skonstruowane zgodnie z założeniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) dotyczącymi nowej formuły sprawdzianu szóstoklasisty.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. 4.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. następna publikacja ».. Osobno złożył mięso, które owinął skórą, oddzielnie zaś kości i nakrył je tłuszczem.. Pytania będą naprawdę trudne i wymagające solidnej orientacji w temacie.. Do wyboru temat pracy pisemnej: Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią..

Quiz o mitologii greckiej - Test.

Inne testy z kategorii.. Hermes to:Kto w starożytnej Grecji zasłużył na miano dobroczyńcy ludzkości i dlaczego?. Monika Karbarczyk.. Zabił wołu i podzielił go na dwie części.. 7.Kto panował w wieku złotym?. 1. ,,Odpowiedział bogom podstępem za podstęp.. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. Kin, teatrów, samochodów I spacerów, i obszarów" O jakim.. ».6.. « poprzednia publikacja.. Zapraszali go czasem na Olimp, do swej podniebnej siedziby.Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. Ojczyzna Odyseusza to:6. zabicie lwa z Nemei 7. zdobycie pasa Hipolity - królowej Amazonek 8. ujarzmienie byka z Krety 9. porwanie z podziemi psa Cerbera 10. uprowadzenie cudownych klaczy króla Diomedesa 11. uprowadzenie wołów Geryona 12. dostarczenie złotych jabłek z sadu pilnowanego przez Hesperydy.. a) Uranos b) Zeus c) Kronos d) Prometeusz.. Bóg uważany za boga nieba i boga wszystkich bogów to: Zeus.. Składa się z: ST i NT. Zapraszamy!. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.Bogini w złości zniszczyła tkaninę i krosno Arachne, przez co kobieta się powiesiła.. Czym opiekowały się poszczególne muzy?Materiał do sprawdzianu z biblii i mitologii..

Częstochowa.Co wiesz o mitologii Greckiej ?

Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Co oznacza termin "Syzyfowa praca".. Rozwiązywanie przedstawionych w tej książce testów służy nauce między innymi: czytania ze zrozumieniem, wykorzystania tekstu jako źródła informacji, korzystania z informacj.Test sprawdzający.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.Quiz wiedzy o wierszach Juliana Tuwima - wersja dla zaawansowanych.. Rodzeństwo Zeusa to: Posejdon, Kora, Atena, Hades.pokłóciła się z matką zerwała kwiat Narcyza: 22.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich i chrześcijańskich natchnionych przez Boga.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwania.. Justyna Drabik.. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć, w Hadesie jest bardzo gorąco, a on nie mógł się napić, musiał stoczyć walkę z Cerberem, nie wolno mu było obejrzeć się za siebie.. Która z postaci nie jest grecką muzą?.

1/12Jakie imię nosił w mitologii greckiej bóg miłości?

Dasz sobie radę?. Dalej.Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Może być: mitologia grecka mitologia rzymska mity skandynawskie i innych kultur DRZEWO GENEALOGICZNE BOGÓW GRECKICH KAŻDY Z BOGÓW MIAŁ SWOJE ATRYBUTY I SPECJALNOŚĆ ZEUS - ojciec bogów i ludzi, pan nieba i piorunów POSEJDON - władca mórz HADES .Test z mitologii, kl.5.. klasa V 1.. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. "Ile ulic, szkół, ogrodów, Placów, sklepów, ruchu, gwaru.. test dodany 11 lat temu przez Anfitryta.. 8.Liniami połącz w pary mitologiczne postacie.. Bohater tekstu pochodzi z: A rodziny królewskiej, B z rodu mieszkańców Olimpu, C ze zwykłej rodziny.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) Poziom 3 (klasy I-III liceum)1PR101 2.test - Část 14.. Na podstawie odpowiedniego mitu wyjaśnij w jaki sposób Grecy tłumaczyli zmienność pór roku?Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. królem i wojownikiem, b) wojownikiem i śpiewakiemKlasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Mitologia GreckaTest: Mitologia Grecka - test..

Jak według mitologii greckiej wyglądało stworzenie świata?

Rozwiąż krzyżówkę: 1 - karmiła swym mlekiem Dzeusa 2 - cudowna tarcza Dzeusa 3 - napój bogów 4 - najmłodszy spośród tytanów 5 - mieli jedno oko pośrodku czoła 6 - pokarm bogów 7 - żona Uranosa 8 - boginie zemsty 9 - wielka otchłań, z której wyłonił się świat .Mity - test dla klasy V Przeczytaj uważnie tekst i wykonaj polecenia.. a) praca bez zakończenia; b) ciężka praca; c) dobrze płatna praca.. Na dodatkowej kartce zaznacz poprawne odpowiedzi.. Hera, żona Zeusa była: piękna i dobra miła i uprzejma zazdrosna i kłótliwa wyrozumiała i uczynna: 23.. Za czym poprosił Zeusa: ,, Którą część weźmiesz, odtąd będzie bogom poświęcona".. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest sprawdzający wiadomości z mitologii.. Autorem tekstu jest: A wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.. Przyczyny popularności Biblii: 2.. Bogini w akcie złości zamieniła kobietę w małego, włochatego i odrażającego pająka.6.Kim był Cerber?. Na początku było niebo, a z nieba wyłoniła się Gaia, a ziemią był Uranos.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaia i Kronos.KLASA 5., 6.. Atena przywróciła ją do życia i zamieniła w pająka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt