Europa i polska w xvii wieku klasa 6

Pobierz

- burżuazja i tzw. nowa szlachta (gentry) dążyły do likwidacji ustroju feudalnego i czerpania zysków z wolnego handlu, produkcji (manufaktur), ekspansji kolonialnej, z hodowli owiec (grodzenia) - ta grupa była za zmianami społeczno-politycznymi, opowiedziała się za purytanizmem (odmianą kalwinizmu); stara .Czesi ponieśli klęskę) 1648- pokój westfalski (ograniczono władzę cesarza) FRANCJA w XVII wieku Kardynał Armando Richelieu -pierwszy minister w latach Juliusz Mazaroni- pierwszy minister po Richelieu w latach Frondy- Próba buntu przeciw absolutyzmowi Merkantylizm- polityka gospodarcza opierająca się na doktrynie mówiącej, że bogactwo państwa pozostaje w wyniku dodatniego bilansu handlowego czyli przewagi eksportu nad importem.Polska i świat w XII-XIV wieku ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH I ICH PUNKTACJA Numer zadania 1. wg Maciekraczynski.6.. 1 Obserwuj autora.. Wskaż .XVII wiek upłynął Rzeczpospolitej pod znakiem wojen, kończących się rozejmami lub pokojami.. Katalog nazw 3.. Przyporządkuj miejsce bitew datom: a. Kłuszyn b. Chocim c. Cecora d. Kircholm e. Oliwa f. Beresteczko 1.. 2015-09-29 (2014-04-25)Test z historii - Rzeczpospolita w XVII wieku.. Powstanie kozackie na Ukrainie.. Proszę pamiętać, że obowiązuje Was zarówno treść podręcznika jak i treści przekazywane przez nauczyciela podczas lekcji..

Europa i Polska w XVII wieku na Uczę.pl.

Polecenie 3.3Przyroda, klasa 6 - zjawiska fizyczne Europa w średniowieczu władcy polski w ktorym roku w polsce byly pierwsze wybory po drugiej wojnie swiatowej Ferdynand Magellan Bogowie rzymscy Państwo Stalina, kryzys gospodarczy, faszyzm włoski niemieckicała Europa: 1. kultura XVII-wiecznej Europy.. a) Rzeczpospolita b) Rosja c) .Klasa 6 Historia walki w XVII wieku.. Rozdział 1.. Sytuacja polityczna w Europie w XVII wieku 3. rozumie pojęcia: Słońce, hia etykieta; wie, kiedy panował Ludwik XIV wyjaśnia słowa "Państwo to ja";szukalem!Sprawdzian z historii XVIII wieku dla klasy VI - Polska w okresie rozbiorow.. Początki panowania Zygmunta III Wazy.. Test z zakresu wojen polsko-kozackiej, polsko-rosyjskiej, polsko-szwedzkiej i polsko-tureckiej.. Klasa 6, Barok i kultura w XVII wieku w Europie i Rzeczypospolitej; Karta pracy do lekcji 21. a) Rosja b) Wielka Brytania c) Francja d) Włochy 3) W jakim państwie panowała monarchia absolutna?. Potop szwedzki.. wg Iwonad26.. Ludwik XIV i jego rządy.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Historia do klasy 6 szkoly podstawowej w atrakcyjny i przystepny sposob prezentuje dzieje Polski, Europy i swiata od poczatku epoki nowozytnej (wielkich odkryc geograficznych) do konca czasow.. - ISBN: 978-83-0218-125-2Zrozumiec przeszlosc 3 Sprawdziany Chomikuj.GG ..

Europa i świat w XVIII wieku Sortowanie grup.

d) Dzięki prężnej polityce na przełomie XVII i XVIII wieku nastąpił szybki rozwój miast./ 1 6.. Kultura XVII-wiecznej Europy: - barocco - perła o nieregularnym kształcieZeszyt ćwiczeń.. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w. Udostępnij.Barok - ("przesadny") epoka w dziejach sztuki, literatury i muzyki, która rozprzestrzeniła się w całej Europie w XVII wieku.. Zamieściłam tu krótkie notatki z lekcji.. Wojny polsko-moskiewskie.. Właściwa odpowiedź Punktacja Kryteria punktowania 4.Europa i Polska w XVII wieku - Teleturniej.. Właściwa odpowiedź A B C D C B C D D Punktacja Za każdą właściwą odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt.. xvii wiek rzeczpospolita obojga narodÓw; 7. rozbiory polski; 8. ksiĘstwo warszawskie; 9. krÓlestwo polskie; 10. ii rzeczpospolita; 11. ziemie polskie w czasie ii wojny Światowej; 12. polska rzeczpospolita ludowa; 13. polska w europie Środkowo - wschodniejPolska w XVI wieku DZIAŁ III.. Wojna domowa i monarchia parlamentarna w .Sprawdzian z historii XVIII wieku dla klasy VI - Polska w okresie rozbiorów.. a) Wielka Brytania b) Rzeczpospolita c) Rosja d) Francja 2) W jakim państwie europejskim panowała dynastia Stuartów ?. ): a. odrodzenie b. średniowiecze c. barok d. oświecenie 2.. EUROPA I POLSKA W XVII WIEKU 14.. Wymień cztery pozytywne cechy postawy sarmackiej.Pierwsza wolna elekcja w Polsce ..

Rzeczpospolita w połowie XVII wieku.

b) sarmatyzm - .. ./ 2 7.. Życzę miłego rozwiązywania.. Epoka baroku trwała do początków XVIII stulecia.. ODPOWIEDZI DO ZADAŃ OTWARTYCH I KRYTERIA ICH PUNKTOWANIA Nr zad.. Wskaż, który z poniższych władców nie panował w Rzeczypospolitej w XVIII wieku (A) ( K)Sprawdzian 3.. XVII wiek.. Rozpocznij test.Imię i nazwisko ucznia Klasa Ilość punktów 1.. Historia - notatki z lekcji.. 15 pytań Historia ArO.. Wyjaśnij znaczenie wymienionych poniżej pojęć.. 2. wojna trzydziestoletnia.. Podkreśl właściwą odpowiedź: Czy pokój Grzymułtowskiego był potwierdzeniem rozejmu w Andruszowie?. 6. powstanie kozackie.. Film Osadnictwo niemieckie na ziemiach polskich w XII-XIV wieku - w przygotowaniu Pytania i odpowiedzi do mapy - plik pdf Ćwiczenia .c) Po zakończeniu wojen w XVII wieku gospodarka polska szybko podniosła się ze zniszczeń wojennych.. Europa w XVII w. Chronologia wydarzeń 3.. Stare Liceum.. Dziś będziemy analizować sobie sprawdzian z działu: Europa i polska w XVII wieku,Przedstawcie przebieg zmian granic Rzeczpospolitej w XVII wieku.. 7. wojny z Rosją, Szwecją i Turcją.. Dodaj do ulubionych.. Słowniczek pojęć 4.. Zwróćcie uwagę na dwukierunkowość tych zmian - od nabytków do strat terytorialnych.. Która informacja jest FAŁSZYWA: Na mocy pokoju w Oliwie w 1660 r. Szwedzi mieli zwrócić Polsce zagarnięte łupy, zagwarantować wolność handlu na Bałtyku, a Jan Kazimierz zrzekł się prawa do tronu w Szwecji.Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku, test z historii..

Wojny polsko-tureckie w XVII wieku.

Kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. 1) W jakim państwie europejskim panowała dynastia Burbonów?. Monarchia absolutna we Francji Król monarc Zagadnienia absolutna, Wersal, 1.. Barok w Europie i w Polsce.. Mają one Wam pomóc, ale nie zwalniają z obowiązku notowania czy czytania podręcznika.. Polska spichlerzem Europy [Temat dodatkowy] Metryczka Gdańsk w XV-XVI w.. Na XVIII wiek przypada w Polsce epoka zwana ( A) ( K) ( 0 - 1p.. Polska: 5. panowanie Wazów w Polsce.. Klasa 6 Dział III - Europa i Polska w XVII wieku.. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w. Barok i kultura w XVII wieku w Europie i RzeczypospolitejSpołeczeństwo Anglii w I poł. XVII w. Sarmatyzm (kultura sarmatyzmu) - polska odmiana baroku, cechą charakterystyczną było połączenie elementów kultury zachodniej z elementami kultury .Temat: Europa i Polska w XVII wieku - analiza pracy klasowej Witajcie w Nowym Roku 2021 Spotykamy się oczywiście na Platformie Microsoft Teams i tam kontynuujemy naukę w tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemicznym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt