Odczytywanie godzin na zegarze sprawdzian

Pobierz

Quiz polega na wskazywaniu na zegarze godziny odjazdu autobusu.Muszę przyznać, że dzieciaki bardzo szybko załapały o co chodzi i ćwiczenia na modelach sprawiały im dużo frajdy.. sprawdzian z gramatyki kl 2 lub 3.doc.Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.gdzie każda liczba na zegarze przedstawiona jest z użyciem cyfry 9 Ten matematyczny zegar wisi w naszej Pracowni Przedsiębiorczości.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. N. wiesza na tablicy zegar.. Praca z zegarem.. Taki matematyczny zegar możemy zrobić samemu.. Zegar: zegary,.. 50 - Wiadomości 10.10 - Prognoza pogody 10.15 - "Kubuś Puchatek"- film animowany 10.45 - " Wesołe rytmy" - program muzyczny • Zaznacz na zegarach godzinę rozpoczęcia i zakończenia programu "Budzik".Którą godzinę wskazuje zegar?Nauka odczytywania godzin na zegarze tarczowym i elektronicznym.. Jakiś czas temu prezentowałam gry zegarowe.. Odczytywanie i zapamiętanie informacji Poli dotyczącej ile minut ma Są to karty, które mogą posłużyć jako sprawdzian a także karty uniwersalne, gdzie samemu można zadać godzinę do odczytania lub do wrysowania wskazówek w tarcze zegarowe.. Dla przypomnienia: godzina ma 60 minut, kwadrans to 15 minut, północ jest o 24:00 a południe o 12:00.. Pierwsza karta pracy zawiera 16 tarcz zegarowych.Przeczytaj kolejne propozycje programu telewizyjnego, a potem wykonaj polecenia..

... Kopia Odczytywanie minut na zegarze Połącz w pary.

Ustaw z króliczkiem wskazówki na tarczy tak, by wskazywały godzinę przedstawioną na zegarze elektronicznym.Łódź 24 marca 2010r.. Temat wraca i wymaga ciągłych powtórek i ćwiczeń.. Sprawdzian, który dzisiaj publikujemy, nie sprawił im większego problemu.. Wystarczy tylko na zwykły zegar przykleić oznaczenia z poniższego pliku: Pobierz oznaczenia na matematyczne zegaryTU i TU możesz poćwiczyć wpisywanie godzin tak jak na filmie.. Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatnościNauka odczytywanie godzin na zegarze tarczowym wspólnie z platformą edukacyjną ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.Spodobało Ci się nasze video prezentując.Telling time to the nearest minute (labeled clock) - wskazywanie czasu przy użyciu zegarów analogowych - .czas , zegar, kalendarz • klasa 2 • pliki użytkownika Jutka_ak przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 29.jpg, obliczenia zegarowe.jpgPodział doby na 24 godziny wymyślili starożytni Egipcjanie.. Uczniowie przepisują temat i cele do zeszytu.. Plik sprawdzian nr 2 matematyka kl2.doc na koncie użytkownika aga_mw • folder klasa 2 • Data dodania:.. - Na ekranie wyświetli Ci się zegar.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Rozkład jazdy.. Zamień minuty na godziny Połącz w ..

Zegar 24 godzinny.

Twoim zadaniem jest odpowiedzenie na pytanie, którą godzinę wskazuje!. Nauka z dzieckiem odczytywania wskazań zegara w systemie 24 godzinnym.. Wybierz jedną z trzech odpowiedzi i staraj się popełnić jak najmniej błędów.. Na tablicy multimedialnej nauczyciel prezentuje zegary wskazujące określoną godzinę.Aby nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze, trzeba mu wytłumaczyć, jaka jest różnica między dniem a nocą.. 8:10 20:30 19:15 7:20 16:05 4:25 2:20 14:05 13:30 1:15 15:25 3:10 Godziny widoczne na zegarach można opisać na różne sposoby.Zegary_cwiczenia Author: Piotr Walczak - Keywords: sprawdzian z zegarów tarcze rzymskie;rzymskie godziny na zegarze sprawdzian;karta pracy z zegarami rzymskimi;odczytywanie godzin na zegarze karty pracy;odczytywanie godzin na zegarze sprawdzian Created Date: 9/30/2017 12:07:41 PMOdczytywanie wskazań zegara cz. 1 (24 godziny klasa 3)Która godzina?.

Dorysuj wskazówkę minutową na każdym zegarze.

Przypomnienie, że godzina to 60 minut, pół godziny to 30 minut, a kwadrans to 15 minut.. Ćwiczenia edukacyjne z matematyki.. Najłatwiej to zrobić na przykładzie codziennych czynności, które samo wykonuje.. Ćwiczenia i gry edukacyjne online.Sprawdź nasze materiały edukacyjne z matematyki online.Plik odczytywanie czasu zegary( dużo zegarów POLECAM).doc na koncie użytkownika alicja2106 • folder czas , zegar, kalendarz • Data dodania: 4 cze 2010Pełne godziny na zegarze - Godziny na zegarze - prawda czy fałsz - Dopasuj godziny zapisane słownie do godzin odpowiadającym im na zegarze.. Starożytni Egipcjanie wynaleźli też klepsydrę - zegar wodny, w którym z czasem wodę zastąpiono piaskiem.CZAS NA ZEGAR cz.2 - karty pracy .. Zadania polecane dla Ciebie:Ilu uczniów szło do muzeum?sprawdzian nr 2 matematyka kl2.doc - klasa 2 - kl 2 szkoła podst. Wskazywanie za pomocą wskaźników pełnych godzin na zegarze - wspólne odczytywanie.. Scenariusz zajęć z matematyki w klasie VI Temat: Obliczenia kalendarzowe i zegarowe.. Cel ogólny: Diagnozowanie stopnia opanowania standardu - wykorzystanie wiedzy w praktyce ( analiza pracy uczniów klasy VI) Cele operacyjne: - odczytuje godziny na zegarze w systemie 24 godzinnymOdczytywanie wskazań zegara w systemie 24 godzinnym..

Wskazówką w takim zegarze jest cień specjalnego patyczka.

Ustaw za pomocą plusów i minusów cyfrowy zapis godziny przedstawionej na zegarze z tarczą.. Przypomnienie budowy zegara.. Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem tarczy zegarowej.˜wiczenia 1.. Platforma edukacyjna Zdobywcy Wiedzy.. rymy (1) sprawdzian (1) suwaki (1) szablon (1) zdrapki (1) Motyw Prosty.czytanie ja mam kto ma czytanie ze zrozumieniem dyplom kwiatek bociany kwiatki na wodzie gra matematyczna ocena zachowania dodawanie do 15 Wczesnoszkolni.pl to portal z kartami pracy, generatorami online oraz inspiracjami dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym.3.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068 Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!. Każdy kto próbował nauczyć dziecko posługiwania się zegarem wie, że nie jest to takie łatwe.. 9.15 - "Budzik"- program dla dzieci 9.. Wypełniali go bardzo sprawnie.Nauka zegara dla dzieci do druku: Karty pracy, gotowe szablony do wycinania, materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli do pobrania za darmo.Zacznij rozwiązywać test!. Dzieci przypominają sobie odczytywanie pełnych godzin lub wskazują godzinę podana przez N. N. przekazuje uczniom IZ o dobrze wykonanym zadaniu 3.. Upływ czasu związany z pozornym ruchem Słońca po niebie odmierzano zegarami słonecznymi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt