Antygona rozprawka argumenty

Pobierz

Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Odcinek 22. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Temat: Któremu z bohaterów dramatu Sofoklesa - Antygonie czy Kreonowi - jesteś skłonny okazać współczucie?. Po pierwsze pierwsze w dramacie antycznym jak i w "Antygonie" obowiązuje zasada trzech jedności :miejsca, czasu i akcji.. Pomimo młodego wieku, Antygona cechuje się dużą dojrzałością emocjonalną oraz niebywałą odwagą.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Antygona zaś kieruje się prawami boskimi i własnym sumieniem.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Potępić Antygonę można przede wszystkim za złamanie rozporządzenia Kreona.. Bohaterka została postawiona w sytuacji trudnego wyboru - wyboru, w którym każde posunięcie jest złe.. Antygona zaś kieruje się prawami boskimi i własnym sumieniem.. Uważam, iż to prawda i udowodnię to kilkoma poniższymi `argumentami.. Antygona: Z jednego ojca i matki zrodzonym.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Należy zaznaczyć, że Antygona złamała zakaz Kreona przez wzgląd na miłość do swojego brata..

Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.

- Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Bohaterka ma jedną siostrę, Ismenę oraz dwóch braci, Polinejkesa i Eteokla.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Moim pierwszym argumentem będzie to , że człowiek nie może "Łamać święte prawa Boże ".. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Kwestia potępienia bądź usprawiedliwiania Antygony jest sprawą problematyczną.. Pierwszym argumentem, który przytoczę, będzie kierowanie się zasadami boskimi przez Antygonę.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZEMimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Podczas walk giną bracia Antygony: Eteokles i Polinejkes.Nie możemy ocenić człowieka tylko po jego wyglądzie.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Oskarżenie i obrona Antygony.. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich..

- rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaRacje Antygony.

Od wieków nasza wiara nakazuje nam umarłych pogrzebać.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. - JAK NAPISAĆ ROZPRAWKĘ?. Ni wola Diki podziemnych bóstw siostry, Dzielnemu równość ze złym nie przystoi.. Jedność miejsca :wszystko dzieje się przed pałacem królewskim.. Bo tam zostanę na wieki; tymczasem Przecież nie Jowisz obwieścił to prawo, KREON Ty tu znieważaj święte prawa bogów.. .Antygona uważała, że nie grzebiąc brata wykaże nieposłuszeństwo prawom boskim, które nakazują pochować zwłoki, na przykład podczas rozmowy z Kreonem: (…) i nie sądziłam, abyś ty, człowieku, mógł zmieniać święte prawa nieśmiertelnych, co nie zrodziły się dziś ani wczoraj, ale na ziemi są od wieków.Przydatność 65% Ocena postępowania Antygony - rozprawka.. W filmie poka.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. Jedność czasu: wszystko trwa kilka godzin.. 3.Widzi się lepiej sercem niż oczami dlatego, że sercem odczuwamy to co niewidoczne.Musze napisać na poniedziałek rozprawkę na temat - "Dobrze widzi się tylko sercem" , argumenty ( dwa) muszę wziąć z lektur: Dziady cz.2, Kamizelka, Pan Tadeusz, Romeo i Julia, Antygona .Chciał w ten sposób udowodnić, że zdrajcy poniosą surową karę - wybrał on zatem postępowanie zgodne z prawem ziemskim..

Jedność miejsca :wszystko dzieje się przed pałacem królewskim.Myślę, iż przytoczone tutaj przeze mnie argumenty, stanowią wystarczające świadectwo słuszności decyzji Antygony.

Antygona, kierując się miłosierdziem, litością i szacunkiem do praw boskich, sprzeciwiła się zakazowi Kreona.Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. Antygona jako osoba wierząca,czuła się zobowiązana do pochówki,nawet kara śmierci nie odwiodła jej od tego zamiaru.Jej wiara w Boga była silniejsza niż nakazy i zakazy króla.Rozprawka argumentacyjna to nowy typ pracy pisemnej obowiązkowy na maturze pisemnej z języka polskiego poziom rozszerzony od roku 2015.. Sądzę, iż prawa boskie są ważniejsze od ludzkich rozporządzeń, choćby dlatego, że zostały ustanowione wcześniej.Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. A wszelkie miasto przeciw tobie stanie.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Po pierwsze pierwsze w dramacie antycznym jak i w "Antygonie" obowiązuje zasada trzech jedności :miejsca, czasu i akcji.. Antygona bardzo kochała brata.Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które wprowadzał władca..

Antygona, kierując się miłosierdziem, litością i szacunkiem do praw boskich, sprzeciwiła się zakazowi Kreona.Antygona to deamat antyczny - rozprawka "Antygona" to dramat antyczny.

Poradnik dla każdegoDwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20 listopada 2018, 11:35 Zobacz galerię (4 .Aby mógł łamać święte prawa boże (.). (ANTYGONA) Tak mówię, w krótkim pokażą to czasie Mężczyzn i niewiast w twoim domu jęki.. Antygona jest główną bohaterką tragedii Sofoklesa.. Moim zdaniem tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa świadomie wybrała śmierć, ponieważ wierzyła w "święte prawo boskie", które mówi, że każdy ma prawo do pochówku i stawiała je nad prawo państwowe.. (TYREZJASZ) Antygona kieruję się wolą boską i ostrzega Kreona przed konsekwencjami sprzeciwu wobec praw boskich i tym samym wobec przeznaczenia.ANTYGONA Miłą być trzeba, niż ziemi mieszkańcom, ANTYGONA A jednak Hades pożąda praw równych.. Jakby na to nie patrzeć, dziewczyna .Antygona jest główną i tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa.. Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Jest ona córką Edypa i Jokasty, z rodu Labdajkidów.. - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. Antygona w utworze Sofoklesa broni swoich wartości, które są inne, niż wartości Kreona.. Jest córką Edypa i Jokasty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt