Stary człowiek i morze quiz

Pobierz

c) imię jednego z dawnych przyjaciół Santiaga.. Ernest Hemingway - "Stary człowiek i morze" DRAFT.. brawo!. 1) Stary nie złowił ani jednej ryby od: a) 84 dni b) 40 dni 2) Określenie "salao" oznacza: a) pechowy b) stary 3) W rybaku wszystko było stare oprócz: a) dłoni b) oczu 4) Rybak miał na imię: a) Santiago b) Sandiego 5) Santiago siadywał z chłopcem: a) na Tarasie b) w Tawernie 6) Jakie ryby chciał .. "Stary człowiek i morze" - Quiz.. Główny bohater utworu mieszka samotnie w niewielkiej ubogiej chacie.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. 0% average accuracy.. To play this quiz, please finish editing it .Najgłębszym przesłaniem, jakie niesie za sobą "Stary człowiek i morze" jest: a) wartość przyjaźni b) unikanie samotności c) konieczność podejmowania działania d) wiara, że człowiek do końca życia pozostaje młody duchem30 seconds.. Pomimo swego pecha .Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. b) u Wybrzeży Moskitów.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Pytanie 2.. Q. Zaznacz zdanie zgodne z tekstem.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionychIle pamiętasz z lektury ,, Stary człowiek i morze?.

Stary człowiek i morze.

c) na Kubie.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Stary człowiek i morze.. Ponieważ to w rodzaju żeńskim - jak o kobiecie.Quizy "Stary człowiek i morze" Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze".. d) u wybrzeży Afryki.. Akcja opowiadania Stary człowiek i morze rozgrywa się w pobliżu Azji.. Stary człowiek i morze.. Rozwiąż test!Stary człowiek i morze - quiz wiedzy książce Ernesta Hemingwaya.. Ponieważ po hiszpańsku oznacza to wroga, przeciwnika.. Ernest Hemingway.Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test.. Rozwiąż test i sprawdź!. poleca 79% 1760 głosów.. Tytułowy bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya nosi imię Manolin.. Jaką długość miała ryba złowiona przez bohatera ?Stary człowiek i morze.. Treść.. Jakiego koloru była sukienka na bal Kopciuszka?Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. pytanie 1 z 15.. Rozwiąż quiz Eduelo zgodny z podstawą programową i sprawdź swoją wiedzę .. Jak nazywał się stary rybak, główna postać w utworze?. Udostępnij Udostępnij wg Aleksandraosuch.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Część 1.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dniErnest Hemingway - "Stary człowiek i morze" Quiz - Quizizz..

Stary człowiek i morze DRAFT.

Edytuj elementy.. Co traci rybak przy spotkaniu z pierwszym rekinem?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jest to opowieść o człowieku, który walczy o godne życie, pokonuje siły natury i swoje ludzkie słabości.. z tuńczykiem.. brawo!. Ponieważ tak o morzu mówią ci, którzy je kochają.. 0% .1) Santiago uważany był przez innych rybaków za pechowca, ponieważ: a) zmarła jego żona b) od 84 dni nie złowił ani 1 ryby c) przegrywał na loterii d) stracił przyjaciela 2) Rybak Santiago najczęściej łowił ryby: a) u wybrzeży Wysp Kanaryjskich b) na Oceanie Atlantyckim c) na Oceanie Indyjskim d) u Wybrzeży Moskitów 3) Joe Di Maggio grał w drużynie : a) "Jankesów" z Nowego .. Rozwiąż test!Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. 2) Taras, o którym wielokrotnie wspomina się w utworze, to a) kawiarnia należąca do Martina.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Kopciuszek..

Test - Stary człowiek i morze.

Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Lektury: Stary człowiek i morze.. Z jaką rybą walczy rybak Santiago?. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury "Stary człowiek i morze" E. Hemingwaya.. Część 1. brawo!. Część 1.. 0%1) Akcja opowiadania "Stary człowiek i morze" rozgrywa się a) na Florydzie.. Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Polub.. Więcej.. Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. Który pantofelek gubi Kopciuszek?. Ile pamiętasz z lektury ,, Stary człowiek i morze?. z karpiem.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.E.. Osadź .. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Jest on niedoświadczonym rybakiem, niezbyt dobrze zna morze.Test składa się z 15 pytań.. Pytanie 1.. Stary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Autor książki "Stary człowiek i morze" to: answer choices.. Klasa 7 Polski.. brawo!. d) potoczne określenie miejsca .Stary człowiek i morze - test znajomości lektury..

Test z lektury "Stary człowiek i morze".

Test z lektury ,, Stary człowiek i morze" .Stary człowiek i morze - Test.. Filmy.. Test składa się z 12 pytań.. swój jedyny harpun.Opis testu.. b) plac w środku wioski.. Rozwiąż test.Ten quizy jest o lekturze Stary Człowiek i Morze.. Szukaj.. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.Edit.. Dalej.. Weszłam w ten quiz, aby nie sprawdzić swoje umiejętności, a może trafić na mój ulubiony cytat z tej książki.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt