Tematy na wypracowanie z lektury ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Ania Shirley nie miała rodziców ani rodzeństwa.. Najciekawszą, ale i najgorszą w skutkach, było upicie Diany podczas oficjalnego podwieczorku.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Czy swoim charakterem przypominasz Anię z Zielo.Ania z Zielonego Wzgórza "Przygoda z Winem" Ania Shirley zamieszkała z Marylą i Mateuszem na Zielonym Wzgórzu .. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Początkowo książka była odrzucana przez wydawców, jednak kiedy została wydana w 1908 roku, stała się bestsellerem.. Miłego rozwiązywania!Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. 2011-04-10 16:48:34Na podstawie książki ''Ania z Zielonego Wzgóża'' ania-z-zielonego-wzgórza zadanie dodane 9 stycznia 2011 w Język polski przez użytkownika danielsow ( -260 ) [Szkoła podstawowa]Przykładowe pytania z lektury.. Wraz z rozwojem akcji Ania zmienia się i dojrzewa.. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tułała się po obcych rodzinach, domach dziecka i przytułkach.. Ania urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".Ania z Zielonego Wzgórza - dziewczynka, która została adoptowana przez Marylę oraz Mateusza..

... Rozpoznaj lektury szkolne na podstawie jednego ...

Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. 3.a) Maryla umiera, a Ania opiekuje się Mateuszem, b) Mateusz umiera, a Ania wyjeżdża za granicę, c) Mateusz umiera, a Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu.. Wypracowanie, Ania z Zielonego Wzgórza.. Mam nadzieję, że udało się Wam sporą część haseł rozszyfrować.. Miała tam swoją przyjaciółkę od serca Dianę , którą pewnego dnia , zaprosiła na podwieczorek .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Dorota 5 lat temu.. Jej rodzice to Betty i Walter Shirley, którzy zmarli trzy miesiące po narodzeniu córki na febrę.Pobierz: wypracowanie ania z zielonego wzgórza tematy.pdf "Ania z Zielonego Wzgórza" jest pierwszą powieścią kanadyjskiej pisarki żyjącej na przełomie XIX i XX wieku.. Początkowo książka była odrzucana przez wydawców, jednak kiedy została wydana w 1908 roku, stała się bestsellerem.Wypracowanie z Ania z Zielonego Wzgórza.Wypracowanie Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.. Udostępnij.. "Ania z Zielonego Wzgórza" jest pierwszą powieścią kanadyjskiej pisarki żyjącej na przełomie XIX i XX wieku.. Mało osób myśli o tym aby zaadoptować je.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody..

Jestem bardzo dobrą uczennicą, choć mam problemy z matematyką.

Wreszcie znalazła swój wymarzony dom .. Gdybyś mógł/mogła stworzyć konto Ani na profilu społecznościowym, to jak ono by wyglądało?. !, które cechy Ani mogłabym przypisać sobie i dlaczego.Zadanie: witam muszę napisać na jutro wypracowanie ania z Rozwiązanie:podziwiam anię za jej upór dążenia do celu w szkole wytrwale się uczyła a gdy zdobyła stypendium avere 39 go, zrezygnowała, aby zostać z marylą jak traciła wzrok współczuję jej, że w szkole dokuczano ani z powodu jej włosów, a gdy rozbiła tabliczkę na głowie gilberta cała wina spadła na nią rozumię .Powieść Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" można określić mianem powieści obyczajowo-społecznej.. Muszę nad nią spędzać dużo czasu i nieraz bardzo mnie to denerwuje.. 2010-03-02 20:50:12; Macie jakies pytania do lektury " Ania z zielonego wzgórza " 2012-10-11 19:03:11Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Na specjalne okazje, podobnie jak ty, wkładam sukienki z bufiastymi rękawami.Jakie będzie wypracowanie z lektury pt ,, Ania z Zielonego Wzgórza" ?. Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie: Wypracowanie z Ania z Zielonego Wzgórza..

2010-10-21 20:18:17 Jak myślicie- o czym będzie wypracowanie z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza '' ?

Z małej dziewczynki staje się młodą kobietą, która ma rozpocząć pracę i nadal pobierać nauki.Temat: Spotkanie z lekturą pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Fabuła utworu obejmuje wydarzenia wcześniejsze i sięga do roku 1865, do dnia narodzin Ani Shirley.Wypracowanie dotyczy jednej z postaci występujących w książce L. M. Montgomery pod tytułem "Ania z Zielonego Wzgórza", którą był Gilbert Blythe.. "Był to smukły chłopiec o czarnych, kędzierzawych włosach, figlarnych, ciemnych oczach i wesołym uśmiechu na ustach".Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Wypracowanie, Ania z Zielonego Wzgórza.. Sądzą, że dzieci które przebywają tam są agresywnymi, źle wychowanymi, niekulturalnymi bachorami.Gatunek literacki Ania z Zielonego Wzgórza to powieść.. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Życie sieroty i do tego w domu dziecka nie jest łatwe.. Pytanie: Co było marzeniem Ani przed przybyciem na Zielone Wzgórze?. 12) Dlaczego Ania nie mogła przyjaźnić się z Dianą?. Jest ona osobą niezwykle wrażliwą na piękno, której bardzo przeszkadza własny wygląd zewnętrzny.. Ania to dziewczynka bardzo chuda, co zarzuca jej między innymi Małgorzata Linde, mówiąc o biednym, mizernym wyglądzie nowej mieszkanki domu Mateusza i Maryli.dokładnie takie są pytania na sprawdzianie ze znajomości lektury - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW roku 1907 Lucy Maud Montgomery zakończyła pracę nad "Anią z Zielonego Wzgórza"..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Mam napisać na jutro.. 2009-11-15 12:57:43 Potzrzebuje szczegółowe (albo zwykłe) streszczenie Ani z Zielonego Wzgórza , help ?. Powieść, wcześniej odrzucona przez pięć wydawnictw, zyskała przychylną opinię bostońskiego wydawnictwa PAGE, które zaproponowało pisarce napisanie kolejnej książki o przygodach rudowłosej Ani Shirley.Rok później ukazało się pierwsze wydanie książkowe "Ani z Zielonego Wzgórza .Ania z Zielonego Wzgórza - czas i miejsce akcji Akcja powieści Lucy Maud Montgomery rozpoczyna się w czerwcu 1876 roku i obejmuje pięć lat z życia tytułowej bohaterki, która w chwili zakończenia utworu ma szesnaście lat.. Nauczyciel wita się z klasą i sprawdza obecność 2.. Mam zielone oczy i długie, złote włosy.. Miała rudę włosy, była bardzo szczupła i skromnie ubrana.. Zapoczątkowała całą serię opowieści o Ani Shirley, osieroconej dziewczynce z Avonlea.. Akcja trwa długo (6 lat), występuje wielu bohaterów, narrator jest wszechwiedzący, a przede wszystkim - jest wiele wątków (np. wątek przyjaźni Ani z Dianą, znajomości z Gilbertem, nauki Ani w szkole, domowego życia Ani z Marylą i Mateuszem).Mam 12 lat i chodzę do szkoły podstawowej.. Przesyłam Wam rozwiązanie krzyżówki z ostatniej lekcji.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Proponuję zabawę.Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli.Środki dydaktyczne: tekst lektury Ania z Zielonego Wzgórza, wydrukowane cytaty z książki, notatki własne, w razie potrzeby dostępne słowniki Przebieg lekcji: 1.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. ,, Ania z Zielonego Wzgórza '' 2010-01-10 18:08:28; Ania z Zielonego Wzgórza (Pytania) 2011-04-18 16:48:01; czy ktoś chce odpowiedzi na pytania z lektury ania z zielonego wzgórza lub innej lektury z 5 kl?. Oprócz: Ania z zielonego wzgórza tematy prac pisemnychNa podstawie powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" możemy zauważyć jak ważną rolę w życiu człowieka pełni rodzina.. a) ponieważ przez Anię Diana spadła z drzewa, b) bo Ania upiła Dianę, c) dziewczynki pokłóciły się o Gilberta.Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która została wzięta pod opiekę przez rodzeństwo - Marylę oraz Mateusza.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Zanim trafiła do Avonlea, wiele już doświadczyła.. Skomentuj.. Zadanie1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt