I wojna światowa zadania

Pobierz

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. )I wojna światowa - powtórzenie - Rewolucje w Rosji - Europa po I wojnie światowej - komunizm w ZSRR - I wojna światowa - Stany Zjednoczone w XIX wiekuLista pytań I Wojna Światowa Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań / Jakie państwa wchodzą w skład trójporozumienia?. Na zachodzie bili się Niemcy z Anglikami i Francuzami.. Tam wojna była ruchoma.Wojna światowa I , do 1939 zwana wielką wojną , pierwszy konflikt zbrojny w skali światowej, burzący układ stosunków politycznych po kongresie wiedeńskim .. Lekcja z e-podręcznika; Audycja radiowa; Lekcja 3.. Dostawa już od 4,99zł.. TEST Trójprzymierze i trójporozumienie.. C. walka o rynki zbytu.. Skutki I wojny światowej.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Wszelkie prawa zastrzeżone - do wykorzystania jedynie w celach niekomercyjnych Źródło: Test I wojna światowa Zad.. Odrzucenie ultimatu przez Serbię spowodowało wypowiadanie wojny przez poszczególne państwa dnia od 1 do 4 sierpnia 1914 r.• skutki I wojny światowej • podaje daty wydarzeń: 11 listopada 1918 r. - zakończenie I wojny światowej, 28 czerwca 1919 r. - podpisanie traktatu wersalskiego • omawia znaczenie zawieszenia broni na froncie wschodnim, spowodowanego rewolucją w Rosji • przedstawia rolę tzw. traktatu brzeskiego dla przebiegu I wojny światowejRozwiąż test: 6..

Czytaj uważnie tekst i zadania.

Walki toczyły się na wielu frontach, między innymi we Francji, w Rosji, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.. Wybuch Pierwszej Wojny Światowej.. B. latem 1914 roku.. Daty, wydarzenia i bitwy I Wojny Światowej, sprawdzian wiedzy przed klasówką.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. C. jesienią 1914 roku.. Lekcja z e-podręcznika; Film z YouTube; Lekcja 2.. 31 sierpnia 1914.. W zadaniach od 1. do 5. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D .Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 23 punkty.. Wojna wciągnęła ludy innych kontynentów w zmagania państw europejskich (m.in. poprzez obecność z koloni w siłach zbrojnych Wielkiej Brytanii i Francji), co przyspieszyło krystalizację dążeń narodowowyzwoleńczych mieszkańców Azji i Afryki.Test Sprawa polska w czasie I wojny światowej, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.. 17 września 1914.. A. rozbudowa floty niemieckiej.. Państwa centralne|p.centralne|państwa centralneZgłoś błąd; Gdzie odbył się zamach na arcyksiecia?. Zastosowano tam wiele nowych, wyniszczających rodzajów broni.Międzynarodowe znaczenie sprawy Polski: Sprawa polska zmieniała swe znaczenie w trakcie I wojny.W pierwszej fazie wojny państwa zaborcze walczące przeciw siebie ogłosiły tylko ogólnikowe deklaracje by zwerbować Polaków do swoich armii.Państwa ententy traktowały kwestię polską jako wewnętrzne sprawy swego sojusznika-Rosji.Umiędzynarodowienie sprawy polskiej nastąpiło dopiero wtedy,gdy państwa centralne w wyniku strat na froncie zaczęły odczuwać braki żołnierzy.Od 1915 .I wojna światowa trwała 4 lata tak więc ci żołnierze siedzieli w tych okopach przez cały ten czas czyli przez 4 lata..

... Pierwsza wojna światowa wybuchła.

Tam wojna była nieruchoma wszyscy siedzieli w tych dziurach nazywanych okopami.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Szeroki wybór tytułów i korzystne ceny.. Sprawdź naszą ofertę!. 1) I wojna światowa wybuchła w roku: a) 1914 b) 1918 c) 2020 d) 1882 2) I wojna światowa zakończyła się w roku: a) 1914 b) 1918 c) 1917 d) 1916 3) Trójporozumienie to: a) Anglia, Francja, Niemcy b) Niemcy, Austro-Węgry, Francja c) Rosja, Anglia, Francja d) Włochy, Francja, Anglia 4) Trójprzymierze to: a) .I wojna światowa 1, test z historii.. Dowiem się, jak wyglądała I wojna światowa z perspektywy Polski.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. B. rywalizacja o Koreę.. 28 czerwca doszło do zamachu na .Dowiem się, dlaczego wybuchła I wojna światowa.. Zrozumiem, co znaczyła I wojna światowa dla świata.I wojna światowa rozegrała się w latach .. Quiz w Poczekalni.Test I wojna światowa, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI.. Zawiera 12 pytań.. Na wschodzie bili się Niemcy i Austriacy z Rosjanami.. Rosja,Francja,AngliaZgłoś błąd; Jak inaczej nazywano trójprzymierze?. 14 lipca 1914.. Świat po I wojnie światowej.. Test I wojna światowa - podręcznik Wczoraj i DziśTest a I wojna światowa Test podsumowujący rozdział VII 1..

I wojna światowa na ziemiach polskich .

A. wiosną 1914 roku.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Przewiń.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.W trakcie wojny doszło po raz pierwszy do znaczącej interwencji Stanów Zjednoczonych w sprawy europejskie, natomiast osłabiona Europa zaczęła tracić swą dominującą pozycję w polityce światowej.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Wybuch Pierwszej Wojny Światowej - YouTube.. Brakuje odpowiedzi.. W wielu krajach rozwinęły się takie nurty polityczne jak faszyzm, komunizm i nazizm I wojna światowa miała wiele skutków, ale najważniejszym była II wojna światowa, która rozpoczęła się 20 lat po podpisaniu traktatu wersalskiego.Geneza I wojny światowej: a) zaostrzenie konfliktu na Bałkanach - narody mieszkające tam dążyły do stworzenia samodzielnych państw b) mocarstwowe dążenia Rosji, Niemiec, Austro-Węgier, Francji i armii c) zamordowanie arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie przez zamachowców serbskich 2.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..

I wojna światowa - powtórzenie - Test.

1Obserwuj autoraDodaj do ulubionych.. Po jednej stronie stanęły państwa centralne, a po drugiej - ententa.. 28 lipca 1914 Następne pytanie.. Przyczyny, przymierza, daty.. Wykreśl element fałszywy, tak, aby powstały zdania prawdziwe.10sekund.. Armię Czerwoną utworzył (0-1 p.. Test Sprawa polska w czasie I wojny światowej - podręcznik Śladami przeszłościPo wielkiej wojnie zaostrzyły się konflikty wewnętrzne w państwie krzyżackim: a) zwiększenie podatków - niezadowoleni chłopi jaki i mieszcanie, b) gospodarka miast pomorskich, zwłaszcza Gdańska cierpiała z powodu krzyżackiej polityki celnej, c) problemy w handlu z Polską, d) szlachta pruska zazdrościła szlachcie polskiej wzrastających przywilejów.Zadanie: wyjaśnij przyczyny wybuchu i wojny światowej z Rozwiązanie: 1 bezpośrednią przyczyną wybuchu i wojny światowej stało się zamordowanie 28 czerwca 1914Jaka jest dokładna data wybuchu I wojny światowej?. 28 lipca 1914.. SarejewoZgłoś błądI wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią , Francją , Rosją , Serbią , Japonią , Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj.Test ze znajomości zagadnień I Wojny Światowej.. D. polityka kolonialna Niemiec.. 10 pytań Historia enigma1990..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt