Pytania na sprawdzian z kordiana

Pobierz

Co wiesz o Mikołajku i jego rodzinie?. Tuż przed komnatą poczuł jakby mu ktoś wbijał nóż w mózg i padł nieprzytomny.. Kordian schyla się przed nią i zbiera liście.. Spisek koronacyjny w trzech aktach .. Sprawdź jak dobrze pamiętasz przygody Mikołajka.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.Kordian Dramatyczna trylogia: Kordian.. Niektóre z nich mogą trafić Ci się na sprawdzianie z "Lalki".Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. młody… Zrazu jakaś trwoga Kładła mi w usta potępienie czynu,Sprawdzian wiadomości o lekturze "Kordian" ujętej w standardach wymagań egzaminacyjnych w liceum na poziomie podstawowym.. Część pierwsza trylogii.. Spisek koronacyjny.. GENEZA: Kordian został napisany przez Juliusza Słowackiego w roku 1833, w czasie pobytu poety w Genewie, w pensjonacie pani Pattey.Dramat ukazał się drukiem w roku 1834. przeciwko Kordianowi, E. przeciwko Polsce.. Test zawiera 19 pytań.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Omów spotkanie Kordiana: • z dozorcą w James Parku • z papieżem 3.Początkowo ma do czynienia z Kordianem - młodzieńcem, później poznaje Kordiana - pielgrzyma, by na końcu móc przyjrzeć się Kordianowi - podchorążemu..

9.Juliusz Słowacki: Kordian - pytania do lektury.

Na pytanie, gdzie jest gwiazda Kordiana, chłopiec spogląda w jej oczy.. Na Zamku Królewskim w Warszawie.. A. przez rzucenie na pożarcie lwom, B. przez uduszenie, C. przez rozstrzelanie,Aby się czuciem na tłumy rozciekło I przepełniło serca nad brzegi, I popłynęło rzeką pod trony — obalać?". Kordian każe zakopać go w kącie.. 28.Z kim "toczy walkę" Kordian przed drzwiami sypialni cara?. Kordian powiedział jej, że przegrał jej klejnoty, a jego koń gubił złote podkowy.. 7.co przywozono .KORDIAN - SPRAWDZIAN WIEDZY O LEKTURZE 1.Przypomnij sobie treść Przygotowania: • w jakich okolicznościach powstają bohaterowie tej sceny?. Jest to papuga, a papież nazywa ją "szatankiem" i "Luterkiem".. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Wspólnych mianownikiem tych trzech reprezentacji tytułowego bohatera jest chęć poszukiwania wartościowych idei, pragnienie nadania życiu sensu.. Bohater swoj wolny czas poswieca rozwazaniom nad sensem wlasnej.Geneza utworu i gatunek.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Tutaj też dokona się ostateczna przemiana bohatera.Kordian cierpi na "chorobę wieku".. Akt II - Kordian podróżuje po Europie, w poszukiwaniu sensu istnienia.. Sprawdzian skupia się na najistotniejszych zagadnieniach wynikających z analizy tekstu.Kim była Wioletta i czego nauczyło Kordiana spotkanie z nią?, O co Kordian prosił papieża i jak przebiegło ich spotkanie?, O co Kordian spierał się z Prezesem w podziemiach katedry i jakich argumentów używali bohaterowie?, Kto i w jakim celu opowiadał Kordianowi ,,Bajkę o Janku co psom szył buty" i historię Kazimierza?, Jaką funkcję pełni otwarte zakończenie dramatu?, Czym .Mikołajek Test wiedzy z lektury..

Znajdziesz tu szczegółowe pytania z "Lalki" B. Prusa.

6.Jaka jest ostatnia scena dramatu ?. 7.Jaki utwór czyta Kordian w czasie podróży po Europie?. Mogą utrzymywać się pod wodą bez zaczerpnięcia powietrza aż przez osiemnaście minut.. Rok wydania 1834W Dover Kordian siedzi na skale nad morzem i czyta: a) Króla Leara b) Makbeta c) Hamleta d) Sen nocy letniej Rozwiązanie - Druga Osoba Prologu: a) jest neutralna b) jest przychylna wobec koncepcji mickiewiczowskiej c) drwi z mowy poprzednika d) zgadza się z poprzednikiem .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. 29.Na jaką śmierć skazał car Kordiana?. Ode dź, mo a pani; Goście sproszeni zlecą się na Łysą Górę.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Co powinnam wiedzieć na sprawdzian z kordiana w 2 LO zakres rozszerzonySprawdzian wiadomości o lekturze "Kordian" ujętej w standardach wymagań egzaminacyjnych w liceum na poziomie podstawowym.. Lektury, czyli książki, które wszyscy znamy i zapamiętamy na długie lata.. Ksiądz radzi, aby głosować.Plik sprawdzian z kordiana y.zip na koncie użytkownika justinfender • Data dodania: 3 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?.

Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy ..."Kordian" - test znajomości lektury.

Nawiązuje tym samym do postaci legendarnego bohatera Szwajcarów, który w czasie bitwy z Austriakami skierował na siebie wrogie włócznie, zapewniając sobie jednocześnie zwycięstwo w bitwie.. Akt III - Scena V Monolog Kordiana akt 1. zadumany Zabił się?. Z kim rozmawia Kordian w parku?. W tym quizie wiedzy ogólnej tylko n. 35773 rozwiązania.z 9 scen z 9+ scena ostatnia z 10 scen z 10+scena ostatnia : 11.. Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy sosnoweKordian pyta pozostałych, co sądzą o jego zamierzeniach.. Jaką bajkę opowiada Grzegorz Kordianowi i w jakim celu?. Sprawdzian skupia się na najistotniejszych zagadnieniach wynikających z analizy tekstu.Lalka - pytania szczegółowe do lektury i z lektury.. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Skonstruowane przez Słowackiego imię miało sugerować bohatera: wszystkie odpowiedzi są poprawne kierującego się uczuciem przepełnionego tęsknotą zbuntowanego : 12.. Przygotowanie.. Uważa się go za próbę rozrachunku Słowackiego z moralnymi i politycznymi problemami Polaków po 1830 r., stanowi też udaną polemikę na gruncie ideowo-artystycznym z Adamem Mickiewiczem.Woła go z ganku Laura.. W monologu na Mont Blanc - hasło wyraża koncepcję mesjanizmu historycznego..

W monologu Kordiana brak żądań, jak u Konrada, za to pojawiają się liczne pytania i przypuszczenia, a nawet myśli samobójcze.

Przy wejściu tymczasem jeden z wchodzących nie podał hasła, dlatego został zamordowany przez spiskowców.. zamyślonym mężczyzną dozorcą stróżem przechodniem : 13.4.. Pingwiny potrafią nurkować na głębokość 265 metrów.. Spisek koronacyjny: Kordian.. Mikołajek test online.Kordian stojąc na górze, wykrzykuje hasło: "Polska Winkelriedem narodów".. W Anglii rozmawia z Dozorcą, który uświadamia mu, że światem rządzi pieniądz, we Włoszech Wiolettą, z którą ma romans, mówi mu, że go kocha, ale młodzieniec orientuje się, że bardziej kocha jego pieniądze.Jezeli znasz odpowiedz na pytanie Sprawdzian z kordiana nowa era to koniecznie je dodaj.Kordian zapytal, czy Grzegorz nie.. Przetestuj swoją wiedzę.D.. pamieta jego nazwiska.. 4.Wymień miejsca podróży bohatera.. Prezes nakazuje rozejście się.. 8.Jakie zadanie .Kordian nie zabił cara, ponieważ w drodze do jego komnaty przeszkadzały mu różnego rodzaju widma, z diabłem na czele.. Sprawdź swoją wiedzę rozwiązują.. Zobacz profil.. 2.W jaki sposób Kordian przedostaje się ze szczytu Mont Blanc do Polski?. • opisz 2 wybrane postacie przywódców •przedstaw ocenę powstania listopadowego, wystawioną przez autora 2.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Mówi o samotności i gwiazdach.. Podchorąży zatrzymuje go.. wskazuje jej drzewo, na którym nocą śpią ptaki.Żółw, z którego to zgrzebło utoczył mi tokarz² Prędze chodził… To zgrzebło, pokaż mi e — pokaż!… Łzy mi płyną… pozna ę Twardowskiego grzebień, On mię zgrzebłem tym czesał, gdy w psa wlazłszy skórę U nóg mu się łasiłem.. Zostaje przeniesiony przez chmurę.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Najnowsze quizy.. Laura i Kordian są w ogrodzie, jesień, zsiadają z koni, które zabiera Grzegorz, a oni spacerują..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt