Balladyna kartkówka odwrócona

Pobierz

a) Hetman b) Sędzia c) Fon Kostryn d) Król Rozwiązanie - Posłaniec Kirkora, który przybywa do Balladyny ze skrzynią to: .Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. Przykładowa odznajomosci Balladyny Juliusza Slowackiego.pdf na koncie uzytkownika fretkafredziu folder Balladyna Data dodania: 30 paz 2011.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Najważniejsze cytaty "Balladyny" ostatnidzwonek.pl, Planowane rządy Grabca, ironia, aluzje do czasów po powstaniu listopadowym:Gdy Balladyna wraca na miejsce zbrodni Goplana mówi do niej głosem: a) Filona b) Aliny c) Wdowy d) Grabca Rozwiązanie - Kto upomina Balladynę, że w państwie prawa za śmierć płaci się śmiercią?. Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki "BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?.

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

Uczniowie, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z takim typem kartkówki, reagują niedowierzaniem.Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kto ginie w walce o zamek?. Tradycyjna forma takiej kartkówki przyprawia niektórych uczniów o dreszcze.. Kim jest Goplana?. Zamiast pytań uczeń otrzymuje odpowiedzi.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Jest to trudne zadanie dla nauczyciela, który ma świadomość, że uczniowie klas siódmych i ósmych muszą mierzyć .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Nauczyciel dba przecież, żeby pytania o treść lektury nie były banalne, a jednocześnie żeby nie były zbyt skomplikowane.. Po zabiciu Aliny na czole Balladyny pojawiło się piętno Kainowe, które miało być karą za przewinienia, gdyż miało wszystkim oznajmić, że dziewczyna jest zbrodniarką..

Czy zabila kogos jeszcze ..."Katarynka" Bolesława Prusa i odwrócona kartkówka.

Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.W balladynie i Alinie 19.. Zadanie nie wydaje się trudne.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Dec 30, 2018 - SPIS TREŚCIWSTĘP.6 I.. Musi z nich wybrać tę właściwą i sformułować pytanie.. zbieraja maliny 20.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Udostępnij.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.Jak sprawić, żeby kartkówka z lektury stała się dobrą zabawą?. Dla kogoś, kto jest zorientowany w temacie- bardzo.. Balladyna jest postacią negatywną, gdyż dopuściła się wielu zabójstw, które są najgorszym grzechem.Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Uczniowie otrzymują odpowiedzi, a ich rola ogranicza się do sformułowania odpowiednich pytań do podanych przez nauczyciela zdań twierdzących.. BloodyBlack 2 lata temu.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Jesli bedziesz miala jakies pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrocili do miasta, abyBalladynę poświęca/ Juliusz Słowacki 3aUy > d lLSFa U : • Pustelnik — Popiel III wygnany • Kirkor — pan zamku • Matka — wdowa • Balladyna, Alina — jej córki • Filon — pasterz • Grabiec — syn zakrystiana • Fon Kostryn — naczelnik straży w zamku Kirkora • Gralon — rycerz Kirkora • KanclerzTest Latarnik, Latarnik podręcznika Lektury dla Klasa II..

Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna?.....Pobierz: balladyna kartkówka pdf.pdf.

Kto mieszkał w tym jeziorze?. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. .Witaj na stronie Quizz.pl.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna chciała żyć bez Boga.. .Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 10 kwietnia 2018 klasa 7a na języku polskim omawiała -jedną z najbardziej znanych nowel Bolesława Prusa - "Katarynkę".. Kim jest Grabiec?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Jak musza zdobyc krola?. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Czego w krótkim czasie nauczysz się z tej książki.…Rysunkowa kartkówka [22.10.2018] Tryb dostępu: Jak najkrócej powiedzieć jak najwięcej?Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W ten sposób sprawdzaliśmy w klasie trzeciej gimnazjum znajomość opowiadania Hemingwaya "Stary człowiek i morze".. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Kto jest autorem ''Balladyny''?. Czym Balladyna zakrywa znamię na czole?. Alicja Guziel 1. by Mariusz Stanisławski · 14 kwietnia 2018..

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKartkówka odwrócona to z pozoru prosta sprawa.

Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Napisz do nas.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test wiedzy - "Balladyna"!. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Jak ginie Balladyna?Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraStreszczenie krótkie.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt