Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach pdf

Pobierz

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, plik: radze-sobie-coraz-lepiej-5iii4-dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow-o-roznych-mianownikach.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemPodręcznik Nauczyciela, 5.III.4.. CP 5 Odczytanie współrzędnej punktu zaznaczonego na osi liczbowej.. Oblicz: 4 1 1 1 5 1 5 1 4 5 6 1 CELE: Poziom wiadomości: (kategoria A) • uczeń zna algorytm dodawania i odejmowania ułamków o różnych mianownikach; • uczeń definiuje sposób dodawania i odejmowania liczb mieszanych; • uczeń zna algorytm skracania i rozszerzania ułamków zwykłych;Plik kartkówka dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach.pdf na koncie użytkownika mattattack18 • Data dodania: 21 wrz 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Odejmowanie ułamków o róznych mianownikach.. Pamiętaj o tym!. 4 5 1 2 8 10 5 10 13 10 1 3 1 4 4 12 3 12 1 12 1 3 10Etykiety: Dodawanie uł.. To jest aktualnie zaznaczony element.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach 11:01 Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach 05:30 Dodawanie liczb mieszanych o różnych mianownikach w części ułamkowej 09:12 Odejmowanie liczb mieszanych o różnych mianownikach w części ułamkowej 06:02 Porównywanie różnicowe ułamków zwykłych 05:31Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Dodawanie ułamków o różnych mianownikach..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

Odejmowanie ułamków stanie się banalne.Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materiał Porównywanie ułamków zwykłych Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikacho takich samych mianownikach 10. dodaje i odejmuje ułamki lub liczby mieszane o różnych mianownikach 11. rozwiązuje proste zadania z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków o różnych mianownikach 12. porównuje ułamki z wykorzystaniem ich różnicy 13. oblicza ułamek liczby naturalnejWażne!. 4.Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach - karta III.4.1, plik: karty-pracy-5iii4-dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow-o-roznych-mianownikach-karta-iii41.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczem .. Nauczyciel wyświetla na ekranie treść zadania tekstowego:Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach .. Dodając (odejmując) ułamki o jednakowych mianownikach, dodajemy (odejmujemy) liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Author: Asia Created Date: 11/13/2017 11:20:37 PMUzupe ij obliczenia Uzupe ij brakujìce liczby b"konaj obliczenia Zapisz kaŽdy z dodawanych pos-taci nieskracalnej b"konaj dodawanie1.. Następnie należy dodać je tak, jak się dodaje ułamki o jednakowych mianownikach.Cel ogólny: dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych Cele szczegółowe: • ucze ń zna pojecie ułamka zwykłego • ucze ń dodaje i odejmuje ułamki o równych mianownikach • ucze ń dodaje i odejmuje ułamki o ró Ŝnych mianownikach • ucze ń sprowadza ułamki do wspólnego mianownika • ucze ń zamienia cało ści na ułamkiODEJMOWANIE I DODAWANIE UŁAMKÓW ZWYKŁYCH O RÓŻNYCH MIANOWNIKACH..

C PP 10 Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

0%.TEMAT: Dodawanie i odejmowanie liczb mieszanych.. C P 7 Dzielenie ułamków.. Metoda dodawania ułamków o tych samych mianownikach.. odjeciu od siebie licznikow oraz przepisaniu mianownika, np.: \ (\dfrac {2} {3}+\dfrac {1} {4}\) sprowadzamy do wspolnego mianownika:4.1 Test Dodawanie i. odejmowanie ulamkow zwyklych.Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Cele lekcji: kształcenie umiejętności dodawania i odejmowania ułamków o różnych mianownikach, utrwalanie wiadomości związanych z treściami dotyczącymi ułamków, rozumienie terminów i pojęć matematycznych, rozumowanie w matematyczny sposób, komunikowanie się .Kartkówka 11, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. zwykłych o różnych mianownikach, Dodawanie ułamków, Math-Drills, Odejmowanie uł.. BP 6Mnożenie ułamków.. C P 8 Obliczanie ułamka danej liczby..

C P 9 Dodawanie ułamków o różnych mianownikach.

Dwa przykłady.. W tych przykładach musieliśmy sprowadzić ułamki do wspólnego mianownika.. C PP 11 Obliczanie jakim .Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków o tym samym mianowniku Cele lekcji Wiadomości 1.. Rozwiązane przykłady, zadania i ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania wraz z odpowiedziami.. Dowiesz się tego czytając ten darmowy e-book pdf.. Pierwszy przykład: jedna piąta plus trzy piąte równa się cztery piąte.. Część 1. .. Aby dodać ułamki o różnych mianownikach, trzeba najpierw sprowadzić je do wspólnego mianownika, skracając lub rozszerzając.. Pojęcia: ułamek właściwy, niewłaściwy, licznik, mianownik, liczba mieszana.. zwykłych o różnych mianownikach, Odejmowanie ułamków, Pliki PDF do druku Brak komentarzy:Radzę sobie coraz lepiej, 5.III.4.. Drugi przykład: siedem jedenastych minus dwie jedenaste równa się pięć jedenastych.Na tej lekcji dowiesz się jak dodajemy ułamki o różnych mianownikach.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.plGraj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wynik.ułamków o jednakowych mianownikach, tak aby otrzymać ustalony wynik (P - R) • rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków (P - R) rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków (D - W) 36 - 37 Dodawanie • i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach .Powtorz.Dodawanie i odejmowanie ulamkow zwyklych polega na sprowadzeniu tych ulamkow do wspolnego mianownika, a nastepnie na dodaniu lub..

Obejmuje temat: "Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach".

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, plik: podrecznik-nauczyciela-5iii4-dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow-o-roznych-mianownikach.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemPorównywanie ułamków o różnych mianownikach.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt