Na podstawie przytoczonego fragmentu zemsty udowodnij że papkin jest postacią komiczną

Pobierz

Odpowiedź nakomizm postaci: w zemście jest jedna osoba, ktora się tym wyróżnia a mianowicie Papkin poprzes swój sposób ubierania sie oraz wszystkie inne cechy.. Józef Papkin to najbardziej komiczna postać "Zemsty" Aleksandra Fredry.. Przeczytaj dialog, który toczy się między nimi, zwracając uwagę na to, czy Papkin szczerze i z własnej woli (w swoim imieniu) pochlebia Podstolinie, czy też robi to z innego powodu.. Pędząc czwałem na rozkazy, Zamęczyłem szkap bez liku, Wywróciłem ze sto razy, Tak że z nowej mej kolaski.. Udaje rycerza, człowieka szlachetnego, dzielnego i pełnego męstwa.. Pochodził ze zubożałej szlachty.. Czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę z nieudolności Papkina, który wbrew temu jakim się przedstawia, nie jest ani odważnym rycerzem, ani wyrafinowanym uwodzicielem.. ALBO Józef Papkin - charakterystyka bohatera "Zemsty".. Papkin uważał się za światowego człowieka - ubierał się według mody francuskiej: nosił długie, półokrągłe buty do połowy łydki oraz krótkie spodnie.Papkin bohater "Zemsty" pełni rolę osoby komicznej.. Chcesz?. bogatą A biedną BPapkin bohater "Zemsty" pełni rolę osoby komicznej.. Uważam, że Papkin jest postacią komiczną, co udowodniłem powyższymi argumentami.Zadanie gimnazjalne: Zemsta, Akt I.. Utrzymywał się dzięki Cześnikowi, z którym… Czytaj dalej →Józef Papkin - charakterystyka postaci bohatera Zemsty..

Józef Papkin jest postacią komiczną.

Przytoczę kilka argumentów świadczących o słuszności mojej opinii.. Bohater był kawalerem w średnim wieku.. Z utworu dowiadujemy się, iż był on ubogim człowiekiem, ale potrafiącym sobie świetnie w życiu poradzić.. Zadanie gimnazjalne, które ma posłużyć gimnazjalistom do przygotowania się na egzamin gimnazjalny z polskiego, na którym wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania gimnazjalnego (najlepiej: rozprawki), czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania wiedzy o gramatyce i stylistyce na podstawie analizy załączonego fragmentu lektury lub wiersza.Józef Papkin był synem Jana Papkina.. Tak więc był na utrzymaniu swego pana.. Gdzieś po drodze tylko trzaski.Józef Papkin jest jedną z postaci przedstawionych w utworze pt. "Zemsta", autorstwa Aleksandra Fredry.. Rejent śmiesznie postępuje, sprzecznie do swego powiedzonka.. Często chwali się, że ma powodzenie u kobiet.. PRAWDA FAŁSZ Zadanie 2.. Bardzo często zdarzało się, że opowiadał historie o jego heroicznych czynach, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca.. Rola Józefa Papkina w komedii "Zemsta" hrabiego Fredry jest naprawdę wyjątkowa.Dlaczego Papkin jest postacią komiczną?. Gdy otrzymywał pieniądze, to szybko przegrywał je w karty.. Józef Papkin jest jedna z postaci w komedii Aleksandra Fredry pt."Zemsta"..

Zaznacz literę A albo B. Z podanego fragmentu Zemsty można wnioskować, że Papkin jest osobą ___ .

Uważam, że Papkin jest postacią komiczną, co udowodniłem powyższymi argumentami.. W tym przypadku rozdźwięk występuje na poziomie tej samej osoby: kontrast widać pomiędzy słowami a czynami bohatera.W przytoczonym fragmencie Zemsty jeden z bohaterów pisze testament.. Pełni on szczególną rolę w utworze.. Nie wiadomo nic o jego pochodzeniu i rodzinie.. Papkin nie posiadał nic poza angielską gitarą i zastawioną kolekcją motyli.. Papkin nie posiadał nic poza angielską gitarą i zastawioną kolekcją motyli.. Papkin ubierał się wytwornie i elegancko.. Łatwo zauważyć, że jest najbardziej przejaskrawioną postacią, a do tego - najśmieszniejszą.. Przysięgnę - masz już żonę.. Bo ja szczęście mam szalone - Tylko spojrzę, każda moja, A na każdą spojrzeć umiem.Autor Zemsty podkreśla tutaj jak bardzo komiczna postacią jest Papkin, zwracający się do budowniczych a potem do kilku służących mających mu pomóc w przegonieniu, jak sam mówi, hołoty.. Nie jest bogaty.. Jedynym jego majątkiem jest kolekcja motyli oraz angielska gitara.. Nie wiadomo nic więcej o jego pochodzeniu i rodzinie.. Jego całym majątkiem była szpada, gitara.Papkin jest postacią komiczną, ponieważ już sam jego wygląd i zachowanie nie przystawały do realiów życia prowincjonalnej szlachty - hołdował modzie dworskiej, miał salonowe maniery..

Bohater jest postacią komiczną.

pojawiła się taka postać jak Józef Papkin.. Śmieszy już samym wyglądem, a ubierał się po francusku.. 3.Józef Papkin to jeden z bohaterów "Zemsty" Aleksandra Fredry.. Chociażby jego ubiór "Po francusku ubrany: przy szpadzie krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopf, kapelusz stosowany - pod pachą para pistoletów", nadaje postaci komizm.Józef Papkin ukazuje się światu jako zupełnie inna postać, niż jest w rzeczywistości.. Osoba, która nie zdobyła żadnego majątku przedstawia się za .odpowiedział (a) 11.03.2013 o 18:51.. Według mnie Papkin z całą pewnością jest postacią komiczną, co udowodniłam powyższymi argumentami.Papkin jest jedną z najzabawniejszych postaci ''Zemsty" Aleksandra Fredry.. Bóg z waszmością, mój cześniku.. To postać zbudowana na zasadzie kontrastu - inne jest jego wyobrażenie o sobie, a zupełnie inne rzeczywiste zachowanie.Pierwsze morderstwo, za które nie poniosła konsekwencji motywowało ją do czynienia kolejnych.. Moim zdaniem bardzo dobrze, że w ?Zemście?. Chociażby jego ubiór "Po francusku ubrany: przy szpadzie krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopf, kapelusz stosowany - pod pachą para pistoletów", nadaje postaci komizm.. Ta postać jest karykaturą ludzkich wad.Jest bardzo podobny do Narcyza.Ale mimo wszystko podoba mi ię ta postać i oceniam ją pozytywnie..

Wzorował się na modzie francuskiej.Najbardziej komiczną postacią jest Papkin.

Papkin to zubożały szlachcic pozostający na łasce Cześnika.Zacznijmy od pierwszej zaproponowanej odpowiedzi.. Jeżeli miał jakikolwiek majątek, z pewnością go przetrwonił.Tutaj źródłem śmiechu jest bohater - tak przedstawiony, że jego wygląd, charakter czy sposób bycia są karykaturalne.. Również jego sposób zachowania ma na to wpływ.. Na głowie miał trójkątny i spłaszczony kapelusz, a pod pachą parę pistoletów.Papkin to jeden z bohaterów komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. Jeżeli miał jakikolwiek majątek z pewnością go przetrwonił.. Według mnie Papkin jest ozdobą komedii Aleksandra Fredry.. Zwróć uwagę na to, że w przytoczonym fragmencie rozmawiają tylko Papkin i Podstolina.. W adaptacji filmowej na pierwszym planie widzimy Papkina, granego przez Romana Polańskiego.Papkin więc nie tylko nie zaprzecza słyszanym komplementom, ale wręcz sam wychwala swoje zalety.. Sądzę, że jest to postać zabawna i komiczna pod każdym względem,w pełni zgadzam się więc z tezą zawartą w temacie pracy.. Jest postacią komiczną.. Papkin spełnia w "Zemście" rolę szczególną.. Zawsze starał się uznawać rację silniejszego, ponieważ wtedy miał pewność, że nic mu nie grozi.. Do tego celu używa wymyślonych przez siebie długich historii, o których opowiada przesadnie i nieproszony.Zemsta - cytaty.. "Zemsta" Papkin jako postać komiczna.. Oczywiście tego nie zrobił, tylko po zakończeniu całej akcji wyszedł z ukrycia, po czym udawał odważnego i walecznego.. Nie wiadomo nic więcej o jego pochodzeniu i rodzinie.. Chociaż nie jest inicjatorem wydarzeń, jego obecność jest niezbędna we wszystkich najważniejszych momentach akcji.Po trzecie zasługuje na miano osoby, która lubi wymyślać niestworzone historie i różne bajki.. Chociażby jego ubiór "Po francusku ubrany: przy szpadzie krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopf, kapelusz stosowany - pod pachą para pistoletów", nadaje postaci komizm.. To właśnie z tego w dużej mierze wynika komizm sytuacji.. Również jego sposób zachowania ma na .Papkin jest jednym z głównych bohaterów "Zemsty" Aleksandra Fredry.. W rzeczywistości to mężczyzna łatwowierny, dość naiwny, dawał się łatwo przekupić, choćby za dzban dobrego wina albo jadła.Spełnia w utworze rolę szczególną, jest postacią zabawną i sparwia, żę "Zemsta" jest komedią.. Dopiero po włożeniu korony na głowę chciała rozpocząć nowe życie, jednakże popełnione czyny zmusiły ją do wydania na siebie świadomego wyroku.Papkin Już jest twoją, daję słowo.. Papkin bohater "Zemsty" pełni rolę osoby komicznej.. Śmieszy on już samym wyglądem oraz swą wymową.Świadczy o tym cytat: "Papkin, po francusku ubrany, przy szpadzie; krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopf, kapelusz stosowany-pod .Jednym z głównych bohaterów "Zemsty" Aleksandra Fredry jest Papkin.. (0-1) Dokończ zdanie.. Jest on sługą Cześnika.. W tym przypadku rozdźwięk występuje na poziomie tej samej osoby: kontrast widać pomiędzy słowami a czynami bohatera..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt