Test wiedzy z ii wojny światowej

Pobierz

a) Danka b) Hanka c) Inna d) Inka 3) Jak miał na imię Gierek ?. Wyniki są oparte na odpowiedziach na pytania w kategorii II wojna światowa podane przez graczy z 158 krajów.Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na temat II Wojny Światowej!. Czy są trudne - oceńcie sami.. Rozwiąż test.II Wojna Światowa - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Których ostatecznie i tak nikt nie pamięta.. Sprawdź, ile wiesz na jej temat!Z tej okazji na RMF24 przygotowaliśmy quiz sprawdzający wiedzę o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat.. Od kampanii wrześniowej do karty atlantyckiej.. Rozwiąż quiz.Która bitwa morska została uznana za punkt zwrotny podczas walk na Pacyfiku podczas II wojny światowej?. Zapraszamy!Wielki Test o Skarbach Ziemi.. (Najważniejsze informacje w skrucie.). Wielki Test o Skarbach Ziemi.Ponieważ głównie liczą się daty, które trzeba wykuć na sprawdzian z historii klasa 7.. Otrzymują .19.05.2014 | Autor: Rafał Kuzak.. Wymień 5 elementów charakteryzujących to pokolenie.. Wyjaśnij obraz poetycki (wiersz Elegia o chłopcu .. ):Globalny Test Wiedzy o II Wojnie Światowej Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii II wojna światowa poprzez quiz online.. Zawiera 20 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z literatury II wojny światowej - III klasa gimnazjum..

Quiz wiedzy · Historia.Super!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was sprawdzian wiedzy dotyczący tego okresu.. II wojna światowa Test .. Aby otrzymać certyfikat prawdziwego historyka, musisz mieć opanowaną wiedzę historyczną obejmującą zakres od starożytnego Egiptu po Hiroszimę, Nagasaki, Czarnobyl i Zimną Wojnę!. Na początek łatwe pytanie.. Wielki Test o Skarbach Ziemi.. 8 miesięcy temu.. 1) Kim był Stefan Wyszyński ?. Grupa I Imię i nazwisko.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Uważasz, że znasz historię odzyskania niepodległości przez Polskę?. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej .Test z podstawowych informacji z wiedzy z I wojny światowej.. fot.domena publiczna Oto 10 faktów na temat II wojny światowej, o których nie dowiesz się w szkole.. 3,165 rozwiązań.. Do intelektualnej rozgrywki przystąpili także Jacek Lenartowicz i Andrzej Młynarczyk (fot. TVP/ Jan Bogacz) zobacz zdjęcia….. Jak nazywał się pierścień szpiegowski, który pomógł USA wygrać wojnę o niepodległość?Katalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy..

Nasze pytania dotyczą całego okresu II wojny światowej.

Przełomowe bitwy w historii świata.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. a) Stefan b) Władysław c) Edward d) Stanisław 4) Jak obecnie nazywamy członków podziemia .Kartkówka historyczna dot.. Wierząc, że zgodnie z metodą testu zderzeniowego, czyli poprzez samodzielne robienie/przygotowywanie testów, sprawdzianów, kart pracy, uczę się i trwale zapamiętuję, przygotowałem kartkówkę.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pytanie 1 /30.. Wyjaśnij pojęcie pokolenie Kolumbów.. Umownym terminem rozpoczęcia II wojny światowej jest 1 września 1939 r. godzina 4.45.. Swoją wiedzę sprawdzili między innymi Cezary Morawski i Agnieszka Wagner (fot. TVP/ Jan Bogacz) zobacz zdjęcia….. II wojna Swiatowa Test Sprawdzian 05.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Kto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w 1939 r. na Polskę?. Podejmij więc wyzwanie i wypróbuj ten wyjątkowy test z historii.Test Kultura, nauka i oświata w okresie II wojny światowej Test Sprawdzian 01.. II wojna światowa Test Sprawdzian 03.. Są osoby, które mają naprawdę sporą wiedzę z danego okresu w historii, na przykład z historia sprawdzian II Wojna Światowa, natomiast kiedy piszą historia sprawdzian ze starożytności.. Z góry uprzedzamy, że o komplet punktów może nie być łatwo.Test o roli polaków jaką odegrali w trakcie II Wojny Światowej..

Ok. 650.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.

Był to/było to: Atak Niemców przebranych w polskie mundury na radiostację niemiecką Równoczesne wkroczenie w granice Polski armii niemieckiej i armii radzieckiej.Dziś rocznica wybuchu II Wojny światowej.. Z szacunku dla jej ofiar, a także z troski o to, aby historia się nie powtórzyła, powinniśmy wszyscy znać przynajmniej podstawowe fakty.. Ziemie polskie, armie i bitwy, które toczyli Polacy podczas IIWŚ.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Hardcorowy test wiedzy o II Wojnie Światowej!. Jaka była niemiecka nazwa Łodzi?II wojna światowa była kataklizmem, który zmienił oblicze Polski, Europy i świata.. 84% Udział Polaków w walkach na frontach II wojny światowej; 85% II Wojna Światowa.. Przerwij test.. II wojna światowa Test Sprawdzian 04.. Można ją również stosować zastępczo, jako karta pracy.Kultura, nauka i oświata w okresie II wojny światowej Kultura masowa Podczas wojny zostały zawieszone zawody sportowe, mistrzostwa i igrzyska olimpijskie , a duża część sportowców i innych działaczy kultury wyruszyło na front lub zginęło w obozach lub przez egzekucję jak np. polski lekkoatleta Janusz Kusociński .Test Polacy podczas II wojny światowej, Rozdział IV podręcznika Poznać przeszłość..

W momencie wybuchu wojny, ile Polska miała czołgów?

Oto 10 historii związanych z II wojną światową, o których nie .83% I wojna światowa .. 86% II Wojna na ściągę; 85% Wykłady z historii powszechnej 1918-1939I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Czy wiesz, kiedy zaczęła się pierwsza wojna światowa i druga wojna światowa?. a) prymasem polski b) politykiem c) żołnierzem d) muzykiem 2) Jaki pseudonim miała Danuta Siedzikówna ?. II wojna światowa Test Sprawdzian 08.. Jakie były najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewcząt urodzonych w Stanach Zjednoczonych w 1900 roku?. II wojna światowa Test Sprawdzian 02. dwudziestolecia międzywojennego w Europie i na świecie dla klasy 7-mej.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Pamiętasz zwycięzców?. » Strona główna » Historia » Historia Świat » II Wojna Światowa.Test z historii klasa 8 dział 2 - Polacy podczas II wojny światowej.. II wojna światowa Test Sprawdzian 06..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt