Test z lektury balladyna z odpowiedziami

Pobierz

PaniKalino • 2 lata temu.. Strona główna;Sprawdzian znajomości lektury "Balladyna"J. Słowackiego.. Odpowiedzi do zadań Strona 1 z 2.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2. .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Zemsta popularność: 254 dodał: Olaa121: Ten obcy popularność: 232 dodał: ropi1: Ania z Zielonego Wzgórza popularność: 1096 dodał: anka750: Krzyżacy popularność: 912 dodał: chomik3330: Ten obcyBalladyna 3.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Inne testy w tej kategorii: Test Makbet - William Szekspir 2 ..

Z kim była w ciąży balladyna.

Zbigniewik 08 stycznia 2018 To niezłe pytanie.. Inne tryby nauki.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. opracowania lektur / klucze odpowiedzi.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. test dodany 12 lat temu przez iMadi.. 10 pytań Lektury szkolne flymiki.. perełka wiesz kogo lol 01 października 2018 .. Eulaila 04 marca 2018 Supeer!. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. rzeki.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Super quiz, jeżeli jeszcze nie miałaś lektury "Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający rozdziały I-VI :) Odpowiedz..

#lektura #balladyna #slowacki #juliuszslowacki.

Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale ta, aby wygrać konkurs, zabija Alinę i zostaje żoną księcia Kirkora.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Zygmunt Krasiński.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. z matka i mlodsza siostra.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna - osoby, test z lektury Postacie z Balladyny.. Strona główna .. czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W .Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Masz świetny pomysł na quiz?. Zbierane maliny kojarzą się Balladynie z: a) różami b) miłością .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Główny rywal Mickiewicza.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraMasz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!ok test, sama lektura do kitu.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Wymień bohatera lektury obowiązkowej - innej niż Balladyna - na którego miał wpływ .Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną.. Od czego powstalo to imie ?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Poeta w utworze drwi z : a) wszystkie odpowiedzi są poprawne b) przywiązania lududo wiejskich korzeni c) miłości Filona d) mitu szczęśliwego ludu Rozwiązanie .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Tagi.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?.

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna Lektura J. Słowackiego .. Zapraszamy!. Rozpocznij test.. 1.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. liczba pobrań: 15065Test z balladyny z odpowiedziami to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Załóż własny blog!Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić.. "Balladyna" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -balladyna-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Materiały powiązane z testem: Test: BalladynaWitaj na stronie Quizz.pl.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Juliusz Słowacki.. 7.W jaki sposób .Test: Piorun w "Balladynie" uosabia: a) pokorę .. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Czy znasz lekturę " Balladyna " .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Co wstrząsało poetą w 1827?. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Balladyna - test znajomości lektury Test znajomości lektury Balladyny.. Kim jesteś z "Zemsty"?. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Krzyżówka z "Balladyny" - Test wiedzy z Balladyny - Jedna z bohaterek "Balladyny" Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Z matką , Aliną .. komentarz.. I Klasa: Data: 1.Jak zaczyna się dramat ( Sc.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.. Inne testy z kategorii.. 10.Jak miał na imię goniec, który zginął z rąk Balladyny i Fon Kostryna?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt