Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne klasa 4

Pobierz

Zamiana rozwinięcia dziesiętnego skończonego na ułamek jest prosta.. Oferuje przez to nielimitowaną ilość przykładów do rozwiązania na zasadzie treningu, nauki w tempie w jakim uczeń potrzebuje i w ilości o jakiej sam decyduje .Dzisiaj nauczysz się jak zamienić prawie każdy ułamek zwykły na ułamek dziesiętny.. Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne; Zamień na złotówki; Zamień na metry; Zamień na kilogramy; Zaokrąglij do części dziesiętnych; Zaokrąglij do części setnych; Zaokrąglij do jedności; Zaokrąglij do dziesiątek; Zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe ; Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczbyZamiana ułamków zwykłych na dziesiętne .. Porównywanie ułamków dziesietnych .. Tak utworzony ułamek można w miarę potrzeb uprościć, dzieląc przez największy wspólny dzielnik licznika i mianownika otrzymanego ułamka.Rozwiąż 4 zadania.. Ułamki dziesiętne.. >zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne - Działania na liczbach ujemnych - Skracanie i rozszerzanie ułamków - Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie Jest potrzebna w codziennym życiu, np. podczas odmierzania produktów lub w sklepie przy wydawaniu reszty.. Zamiana ułamków.. $ rac{ 1}{ 5} = $Kalkulator zamiany ułamków.. Następna lekcja.. Pzamienia ułamki dziesiętne na zwykłe i zwykłe na dziesiętne .. (4 min) Następuje podział klasy na grupy..

Zmiana ułamków zwykłych na dziesiętne.

Zadanie 1/20 .. Każdy z dzisiejszych ułamków musisz rozszerzyć do mianownika 10, 100, 1000,.. Edytuj elementy.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych #4 [ Przekształcanie ułamków ] Watch later .doskonalenie umiejętności zamiany ułamka zwykłego o mianowniku 2,4,5,8,20,25…na ułamek dziesiętny; doskonalenie umiejętności zamiany ułamka dziesiętnego skończonego na ułamek zwykły nieskracalny; aktywizowanie uczniów poprzez zastosowanie tablicy interaktywnej; sprawdzenie w jakim stopniu uczniowie opanowali umiejętność zamianyZapisywanie ułamków dziesiętnych Zamiana ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe cz. 1 Zamiana ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe cz. 2 Zamiana ułamków.Mnożenie ułamków zwykłych przez liczbę naturalną .. Ułamki dziesiętne wyrażone słowami.. K 5 5 5 5 Umiejętność zamiany ułamka zwykłego na dziesiętny poprzez rozsze-rzanie.. (2 pkt.). Polub.. 4.Sprawdzenie w jakim stopniu uczniowie opanowali umiejętność zamiany Cel lekcji w języku ucznia: Będziesz umiał zamieniać ułamki zwykłe o mianowniku 10, 100, 1000 na ułamki dziesiętne.Ułamki zwykłe można zamieniać na ułamki dziesiętne skończone lub nieskończone okresowe.. Oś liczbowa.. 3 4 = 75 100 = 0,75 1 3 5 = 1 6 10 = 1,6Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne..

Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne nie jest zadaniem łatwym.

Więcej.. Wystarczy część ułamkową przenieść o licznika, a w mianowniku zapisać odpowiednią potęgę liczby $10$.. K 3 3 3 3 Znajomość algorytmu dodawania i mnożenia ułamków dziesiętnych.. Ale dlaczego napisałam "prawie każdy ułamek zwykły"?6.. oraz przez 10, 100, 1000,Niektóre ułamki zwykłe można zamienić na liczby dziesiętne, najpierw rozszerzając je lub skracając, tak aby otrzymać w mianowniku 10, 100, 1000, … .. 4 = 100 = b) przez 5, d) przez 25.. Ułamki dziesiętne: Ćwiczenia: Zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Dodawanie ułamków dziesiętnych Dodawanie ułamków dziesiętnych (trudne) Odejmowanie ułamków dziesiętnych Odejmowanie ułamków dziesiętnych (trudne) Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych - puzzle.. Udostępnij Udostępnij wg Kamimarta.. Z ułamka 13 10 można wyłączyć całości.. z o.o. 77 VI.3.gra MATMAG.pl = Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne = klasa 4.ułamka dziesiętnego (np. 3 m 24 cm = 3,24 m), c) zaznacza i odczytuje ułamki dziesiętne na osi liczbowej, d) porównuje ułamki dziesiętne, np. ułamki 0,3. i 0,27, e) dodaje i odejmuje ułamki dziesiętne, f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe.. > Zamiana ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne lub na liczby o rozwinięciu dziesiętnym nieskończonym okresowym..

Zapisywanie ułamków zwykłych jako ułamki dziesiętne.

Przykład 6.. Jednak problemy mogą zacząć się, gdy trzeba zmienić ułamek, który nie wystarczy podzielić przez dziesięć lub sto.- zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych.. Przykład 4.. Klasa 4 Matematyka.. Sprawdź swoją wiedzę: Zapisywanie ułamków zwykłych jako ułamki dziesiętne (mianowniki 10 i 100) To jest aktualnie zaznaczony element.. Zamień ułamek zwykły na dziesiętny.. Wymagane logowanie .Zamień na ułamki dziesiętne, rozszerzając: a) przez 2, c) przez 4, 3 5 = 3 .. Liczbę jeden i trzy dziesiąte zapisujemy w postaci liczby mieszanej 1 3 10 lub z wykorzystaniem przecinka 1,3.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych #4 [ Przekształcanie ułamków ] - YouTube.. Sprawdziany:Test - zamiana ułamków.. Nauczyciel wyjaśnia temat zajęć, podaje cele lekcji.. Ćwiczenia z matematyki dla klasy 4 zamieszczone w tym dziale pozwolą przede wszystkim zrozumieć, czym jest ułamek .2 2 2 2 Umiejętność mnożenia i dzielenia ułamka dziesiętnego przez 10.. 25 = 100 = 5 6 Copyright by Nowa ra Sp.. Dodawanie ułamków dziesiętnych .. Przykład 2.. Aby wiedzieć, który z ułamków zwykłych można zamienić na ułamek dziesiętny skończony, należy: Przykład 1.. Ułamek dziesiętny cz. 1 .. Ułamki równoważne i ich graficzne przedstawienie (mianowniki 10 i 100) Rozwiąż co najmniej 5 z 7 pytań, aby przejść na następny poziom!.

Mnożenie ułamków zwykłych (także mieszanych).

Zmiana ułamków zwykłych na dziesiętne.3.2 Klasówka Wprowadzenie ułamków dziesiętnych.. Osadź.. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne.. Sprawne posługiwanie się ułamkami zwykłymi i ułamkami dziesiętnymi to niezwykle ważna umiejętność.. Ułamki dziesiętne na osi liczbowej: setne pomiędzy 0 a 0,1 Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Przykład 3.. 2015-04-27 22:00:50 Zapisz 10 wybranych ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne 2010-09-08 17:58:26 Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne .ĆWICZENIE.. Przykład 5.. Pół biedy, jeżeli nasz ułamek zwykły posiada mianownik kończący się na cyfrę 0.. - zamiana ułamka zwykłego na dziesiętny np: 3/10 = 0,3 51/100 = 0,51 - zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły np: 0,43 = 43/100 0,395 = 395/1000 oraz na liczby mieszane 13,1 = 13 ⅒ - porównywanie ułamkow dziesiętnych np: 13,34 > 11,993 ; 8,99 < 9,2 ; 34,21 > 34,171 .2.Doskonalenie umiejętności zamiany ułamka zwykłego na ułamek dziesiętny.. K 4 4 4 4 Umiejętność zamiany ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe.. Tryb "NAUKA" umożliwia rozwiązywanie przykładów z tego samego zakresu tematycznego co "GRA", jednak bez limitu czasowego.. Będzie to zadanie o tyle proste, że wystarczy znać zasady rozszerzania i skracania ułamków zwykłych.. Odczytywanie i zapisywanie.. Ułamek dziesiętny cz2 .. Przykład 7.Z tej lekcji dowiesz się jak zamieniamy ułamki dziesiętne na zwykłe.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyni.Ułamek dziesiętny cztery setne można zapisać dwoma sposobami: jako ułamek zwykły 4 100. z wykorzystaniem przecinka, czyli w postaci dziesiętnej 0,04.. > Test Ułamek danej liczby, jako część wielkości.. Projekt & cms: .Zamiana ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe.. 3.Aktywizowanie uczniów poprzez zastosowanie tablicy interaktywnej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt