Plan wydarzeń w pustyni iw puszczy 25 punktów

Pobierz

Następne wypłynięcie na wody i sztorm.Uzupełniamy plan wydarzeń.. Praca z tekstem lektury pt. "W pustyni i w puszczy".. Część 1. brawo!. Porwanie dzieci przez Hamisa.. Wygodne życie Stasia i Nel w Port-Saidzie, Zdradziecki plan Fatmy., Wyjazd dzieci do Medinet na spotkanie z ojcami, Wspaniałe prezenty na Boże Narodzenie, Porwanie Stasia i Nel przez Chamisa, Ucieczka karawany przez Pustynię Libijską, Dotarcie do Chartumu, Spotkanie dzieci z Mahdim w .. "W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia Jesteś w: W pustyni i w puszczy "W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń3.. Rejs do Wybrzeża Kości Słoniowej z napotkanych kapitanem.. Spotkanie z Mahdim i odrzucenie wiary muzułmańskiej.Puszczanie latawców z prośbą o ratunek.24.. Spotkanie starych przyjaciół.. Bez wątpienia można uznać, że powieść Henryka Sienkiewicza wciąga i od pierwszych stron urzeka szybką akcją.. Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują wolność.Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy.. Obiad u pana Rawlisona.. Ucieczka z niewoli do Brazylii i kupno ziemi pod plantację.. "Anglia, która, jak ci wiadomo, ściga po całym świecie handlarzy niewolników, zgodziła się na to, by rząd egipski zajął Kordofan, Darfur i Sudan, był to bowiem jedyny sposób zmuszenia tych grabieżców do porzucenia tego obrzydliwego handlu i jedyny sposób utrzymania ich w ryzie .Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Streszczenie "W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń..

W pustyni i w puszczy Test.

6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Wyprawa mimo niezgody najbliższych.. Odnalezienie rękawiczek przez Beduina.. Nawrócenie Kalego, Mei i Nasibu na wiarę chrześcijańską.25.. Rozdział IIPrzydatność 65% "W pustyni i w puszczy" plan wydarzeń.. Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!. Przybycie na wieś - obelgi chłopów i ucieczka.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu.29.20.Dzieci wyruszają w dalszą drogę.. Wyjazd pana Tarkowskiego i pana Rawlisona z Port-saidu.. Ofiarowanie prezentów.. Ucieczka z kraju i cierpienia Jacka.. Spotkanie z ojcami.. Podróż bohaterów do Kairu.. Wizyta w kuchni na dworze w Niezdołach.. Odzyskanie władzy przez Kalego w plemionie Wa-hima.. Plan wydarzeń.. 24.10 lat później- Staś i Nel biorą ślub i wyruszają w podróż dawnymi szlakami.. Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.27.. Porwanie dzieci .Temat: Szlak podróży po zabiciu porywaczy - plan wydarzeń.. brawo!. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.W pustyni i w puszczy‧Z Filmem‧Streszczenie szczegółowe‧Opracowanie‧Opis przygody‧Motywy literackie25.. W tle rozgrywających się wydarzeń możemy .przed rozpoczęciem omawiania lektury - "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Nieudane próby pozostawienia śladów przez porwanych (porzucone rękawice).Powieść "W pustyni i w puszczy" należy do gatunku powieści przygodowych, dlatego akcja nie skupia się tu na problemach, lecz na przygodach głównych bohaterów..

Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Ustawianie w kolejności.

Temat: Ze Stasiem i Nel w AfryceUczniowie klasy V przygotowali folder reklamowy pt. ""W pustyni i w puszczy" paszportem do Afryki", opierając się na lekturze Henryka Sienkiewicza.. Początek samotnej podróży.. Próba zostawienia śladu.. Mieszkają na stałe w Polsce.Poproszę 26 punktów planu wydarzeń ,,W pustyni i w puszczy" dodatkowo podaje wam to co mam już uzupełnione 1.Zamieszkanie w Port-Saidzie 2.Porwanie 5.W Chatmie u proroka 10.Zabicie lwa i porywaczy 13.Napad lwów na obóz 14.Spotkanie uwięzionego słonia 15.Zamieszkanie w ,,Krakowie" 16.Choroba Nel 17.Wyprawa Stasia 18.Spotkanie Szwajcara Lindego 19.Rozsadzenie skały - uwolnienie słonia 24.Groźba śmierci z braku wody 25.Spotkanie z Glenym i Clarym - ratunek Za odpowiedzi serdecznie .Plan wydarzeń W pustyni i w puszczy - Ustawianie w kolejności.. W trakcie pracy nad zadaniami uczniowie klasy V pogłębiają wiedzę o świecie przedstawionym w książce Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" i w atrakcyjny sposób analizują niezbyt lubianą lekturę.. Odwiedziny "Dobrego Mzimu" w murzyńskich wioskach.. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Mimo to możemy wyróżnić kilka problemów, jakie pojawiają się na kartach sienkiewiczowskiej powieści o Czarnym Lądzie.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu..

Plan wydarzeń proszę wkleić do zeszytu.

23.Spotkanie dzieci z ojcami w Mombasie.. Zarządzenie podróży do ojców.. Najtrudniejsza droga.. Zamieszkanie w baobabie.. brawo!. wg Oliwierplucienn.. motyw walki dobra ze złem na czym polegał konflikt tragiczny w antygonie Najazd Moskali najciekawsze wydarzenie w pustyni iw puszczy napisz .. katarynka plan wydarzeń legendy o świętym alexym Plan wydarzeń Sposób na Alcybiadesa plan wydarzeń świtezianka plan wydarzeń świtezianka w 11 .Wydarzenia z powieści D. Defoe przedstawione w 25 punktach: Podróżnicze marzenia.. Odnalezienie dzieci przez kapitana Glena i doktora Clarego.. Praca ta uczyła ich wzajemnej komunikacji, planowania, czy .W pustyni i w puszczy - streszczenie - YouTube.-tło wydarzeń: egzotyczna sceneria (pustynia, rozlewiska Nilu, dżungla, step, krajobraz górski) -zakończenie: pomyślne dla bohaterów (Zapis w zeszycie: temat + punkt 1)- przepisać.. Zastrzelenie lwa i uwolnienie dzieci.. 3.Powrót do domu na obiad.. Droga przez pustynię.. Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. 9.W pustyni i w puszczy - Plan wydarzeń.. wg Buszaania.. Aresztowanie Fatmy - krewnej Smaina.. Wspólny ślub.. Uprowadzenie dzieci.. Temat: Zwykli i niezwyczajni bohaterowie "W pustyni i w puszczy".. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. Dotarcie do kraju Wa-himów, rodzinnych stron Kalego.26..

,,W pustyni i puszczy" Krzyżówka.

Spotkanie z prorokiem.. Odnalezienie dzieci przez kapitana Glena i doktora Clarego.. Podróż dzieci wraz z Dinah pociągiem.. Zapisz w zeszycie do j.polskiego powyższy temat Na ostatnich zajęciach określaliśmy czas i miejsca wydarzeń, w których uczestniczyli główni bohaterowie lektury "W pustyni i w puszczy".. "W pustyni i w puszczy" MIEJSCE AKCJI Afryka A dokładniej.. CZAS AKCJI koniec XIX wieku .. i inni Chamis Autor: Anna Tatarewicz Źródła: pies lew wielbłąd HenrykW pustyni i w puszczy - plan wydarzeń.. Wspólny ślub.. Kolejna podróż i natarcie piratów.. Poszukiwanie Smaina.. Spotkanie z ojcami.. Święta w Medinet.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być .Wierna rzeka - Plan wydarzeń.. Na lekcji przedstawiliście bohaterów lektury "W pustyni i w puszczy" - ich wygląd, pozytywne .W pustyni i w puszczy.. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Uczniowie pracując w grupach kształcili umiejętność wypowiadania się na temat utworu literackiego, rozwijali słownictwo.. brawo!. Kłamstwo Fatmy.. • Henryk Sienkiewicz; W pustyni i w puszczy (fragment rozdziału XXI, scena z lwem)Najważniejsze cytaty "W pustyni i w puszczy".. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Porwanie.. 30.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń Rozdział I 1.Spacer Stasia i Nel.. 22.Nadchodzi pomoc- Staś i Nel uratowani.. Jeśli dobrze pracowałeś na lekcji bezKlasa 6 Polski.. Ponowne spotkanie po latach.. Porwanie dzieci przez Chamisa.. Dalej.. Wyjazd ojców Stasia i Nel.. Bitwa pod Małogoszczem.. Dalsza wędrówka.. Wyruszenie dzieci w podróż.. Wędrówka księcia Józefa.. Zamieszkanie na stałe w Polsce.21.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Pozostawianie śladów.. 21.Śmierć coraz bliżej- Dzieci tracą nadzieję na ocalenie.. Ponowne spotkanie po latach.. Przysłanie zaproszenia.. Okrzyknięcie Kalego nowym królem Wa-himów.28.. Braki wody i pożywienia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt