Podkreśl podmiot i orzeczenie

Pobierz

szczególnie niebezpieczne okazały się węglowodory.. Przy zdaniu z podmiotem domyślnym zapisz odpowiedni zaimek.Ułuż zdanie pojedyńcze rozwinięte, podkreśl podmiot i orzeczenie oraz zaznacz grupę podmiotu i grópe ożeczenia.. Załoga naszego jachtu zachwycała się równikiem, tajemniczymi latającymi rybami.. Nazwijpozostałe wyrazy.. 2011-12-03 16:09:21Podkreśl podmioty i orzeczenia w podanych zdaniach.. Ala dotarła do domu po dziewiątej.W poniższych zdaniach wskaż podmiot i orzeczenie określ pozostałe części mowy.. 2.Boska Charybdis porwała wielu bliskich towarzyszy Odyseusza.. 2010-02-08 16:09:58; W podanym zdaniu podkreśl podmiot ( pojedynczą linią) i orzeczenie ( podwójną linią).Odczytaj związki główne.. Przykład: *Pierwszymi odkrywcami(2 linie)jaskiń były(2 linie) prawdopodobnie zwierzęta(1 linia) ( i trzeba określić te podkreślone części zdania) A teraz reszta: *Człowiek nie mógł zagłębiać się w jaskinie zbyt daleko.. 2.Jutro małe pingwiny pomaszerują na tę wysoką górę.. podmiot - ja (nie ma tego w zdaniu, ale miałam takie coś na lekcji) orzeczenie - nie zostałem 6 .. podmiot - uczniów orzeczenie - szkole 4.Ten przystojny brunet jest naszym nauczycielem fizyki.. Narysuj wykres zdania: a) Ubrudzony, ranny i zmęczony pies szedł powoli przez zakurzone podwórko.Podkreśl podmiot i orzeczenie, a następnie zrób wykres zdania..

podkreśl podmiot i orzeczenie.

2011-03-14 15:05:59; znajdziecie podmiot i orzeczenie?. Projekt "Profesjonalny polonista.. 1Wnikliwi badacze rozwiązali zagatkę zorzy polarnej.. W każdym oddziel pionową kreseczką grupę podmiotu od grupy orzeczenia.. co się z nim dzieje?". Nieliczni uczniowie współczesnych szkół średnich czytają obecnie z zainteresowaniem lektury szkolne należące do klasyki literatury.Podmiot i orzeczenie - klasa VI Znajdź i podkreśl podmioty.. Kolorowe kwiaty pięknie wyglądają w wazonie.. nad ziemia znajduje się warstwa ozonu.. Wypisz związki główne i poboczne.. w jakim stanie się znajduje?. Najważniejszymi częściami zdania są: orzeczenie i podmiot.. prosze szybko podrzebuje na teraz!podmiot - prawdziwki, kurki, podgrzybki, orzeczenie- rosły 2.Na wakacje do Włoch pojedzie mama z córką.. - Odkryj karty.. co się z nim dzieje?. Zadanie jest zamknięte.podkreśl orzeczenie, podmiot, przydawka, okolicznik, dopełnienie.. 2011-03-01 21:08:53; Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną lub z biernej na czynną.. 2012-12-10 17:16:45; Co to podmiot i orzeczenie?. Podmiot to wykonawca czynności wyrażonej orzeczeniem, np. Na scenie pojawiła się dziwna postać.Orzeczenie to część zdania informująca o czynności lub stanie podmiotu.. PODMIOT jest główną częścią zdania..

Podmiot i orzeczenie.

1) Podmiot wskazuje: a) wykonawcę czynności.. zdanie.. Znany, polski naukowiec wyjechał w długą, zagraniczną podróż.. znajdują się one w .Zdanie składa się z części, z których najważniejsze to: orzeczenie i podmiot.. w 1974 roku naukowcy udowodnili, że niektóre gazy atakują i niszczą tę warstwę.. Mała Zosia została ubrana w strój ludowy.. 0 głosów.Podkreśl w zdaniach podmiot i orzeczenie.. Podmiot orzeczenie?. ), jest najważniejszą częścią zdania, gdyż bez niego nie istnieje zdanie.1.. -Następnie wykonaj wykres i zapisz części mowy i części zdania.. 3) Jestem dobrą uczennicą.. 3.16,850 wizyt.. 2) Ten film stanie się prawdziwym hitem.. 2011-03-01 21:08:53; Przekształć zdania ze strony czynnej na bierną lub z biernej na czynną.. Tomek zapomniał o klasówce z przyrody.. -Zaznacz grupę podmiotu i grupę orzeczenia.. (Iza - podmiot, lubi - orzeczenie) Wczoraj padał deszcz.. Istnieją dwa rodzaje orzeczeń: - orzeczenie czasownikowe (proste) - wyrażone najczęściej czasownikiem w formie osobowej, np. Wesołe zajączki kicały radośnie po zielonej łące.. Podkreśl podmioty i orzeczenia w podanych zdaniach.. podmiot - mama z córką, orzeczenie - pojedzie 3.W naszej szkole nie brakuje dobrych uczniów.. Określ przy każdym zdaniu, jaki typ podmiotu zawiera.. Dzieci i ryby głosu nie mają.. Wędliny, jajka, pieczywo i masło są już na stole..

Podmiot orzeczenie?

podmiot - brunet orzeczenie - jest 5.Niestety, nie zostałem laureatem konkursu powiatowego.. Nazwij pozostałe części zadania.. Bez orzeczenia nie ma zdania!. Kasia poszła dzisiaj do kina.. Nazywa wykonawcę czynności albo osobę (rzecz) ulegającą czynności, stanowi lub procesowi.. Odpowiedz.. b) wykonywaną czynność.. Niedawno potężna burza zniszczyła ogromny las.. Proszę czekać.. 1 ocena | na tak 0%.. 1) Kasia i Zosia poszły do kina na film animowany.. Orzeczenie to część zdania, która Preview this quiz on Quizizz.. 2010-02-08 16:09:58; W podanym zdaniu podkreśl podmiot ( pojedynczą linią) i orzeczenie ( podwójną linią).Odczytaj związki główne.. 3) Moja mama jest najwspanialszą kobietą na świecie.W każdym zdaniu Orzeczenie (czasownik - odp.. Publiczność zamarła w oczekiwaniu.. podkreśl podmiot i orzeczenie.. Orzeczenie w zdaniu może być wyrażone w różny sposób.. 1.Starożytne mity uczą wielu cennych wiadomości na temat Grecji.. Rozróżniamy następujące typy podmiotu: 1).Znajdź podmiot i orzeczenie w zdaniach.. Monika kupiła ukochanej babci kilkanaście ciastek cytrynowych Kot skoczył na wysokie drzewo - podkreśl podmiot i orzeczenie.. Orzeczenie to czasownik w formie osobowej, np. Na scenie pojawiła się dziwna postać..

Podmiot i orzeczenie DRAFT.

Pięć jest moją ulubioną liczbą.. Podkreśl podmiot i orzeczenie, określ ich typ.. 7) Matka wraz z córką upiekły przepyszne .Podkreśl w zdaniu podmiot i orzeczenie.. W tym zdaniu podmiotem jest: a) pies.. oddziel.. podkreśl podmiot i orzeczenie.. jest to powłoka, która na naszą planetę działa jak filtr, nie przepuszcza bowiem szkodliwego promieniowania Słońca.. Pomocy.. W podanych zdaniach podkreśl podmiot (jedną linią) i orzeczenie (dwoma liniami).. - Kot skoczył na wysokie drzewo.. 5) Kruk, wrona i wróbel siedzą na drucie.. Orzeczenie to czasownik najczęściej w formie osobowej, np. Mary zajrzała przez mur do ogrodu.Podkreśl podmiot i orzeczenie i nazwij je: 1.. Na peron dziesiąty nadjeżdża pociąg osobowy z Gdańska.. orzeczenie.. Podmiot: - Pytania i odpowiedzi - Język polski Jutro będzie wolny dzień.. Jacka nie będzie dzisiaj w szkole.. 2Pole magnetyczne Ziemi przyczynia się do powstawania zorzy.. 2) Ola wyszła na spacer z psem.. -Wypisz wszystkie związki wyrazowe.. (Wisła - podmiot, przepływa - orzeczenie) Marta potrafi ładnie rysować.Przydatność 80% Podmiot, orzeczenie, okolicznik, dopełnienie.. 3Górne warstwy atmosfery świecą w rejonach Arktyki i Antarktydy.. 3.Książę Bolesław gonił długo wspaniałego jelenia.. by .Podkreśl w każdym wypowiedzeniu jedną linią przedmiot, a dwiema liniami orzeczenie.. Mały kotek wskoczył na drewniany płot.. Egzamin został przygotowany przez nauczycielkę.Podmiot i orzeczenie.. 4) Mickiewicz napisał epopeję narodową.. Nazwij rodzaj każdej z tych części zdania.. Odpowiada na pytania "co robi?. 1.Jego piękna żona przygotowała pyszny obiad.. 2011-12-03 16:09:21Zdania składają się z tzw. części.. - Podmiot i orzeczenie: - Pytania i odpowiedzi - Język polskiPodmiot i orzeczenie.. 2011-03-14 15:05:59; znajdziecie podmiot i orzeczenie?. Nazwijpozostałe wyrazy.. 6) Jutro posprzątam swój pokój.. (deszcz - podmiot, padał - orzeczenie) Przez Polskę przepływa Wisła.. 15.04.2020 o 12:21 rozwiązań: 1.. Praktyka i personalizacja" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Załącznik 1. zielony czerwony żółty niebieski czasownik InstrukcjaPodkreśl podmiot ,orzeczenie, określenie rzeczownika ,i określenie czasownika.. Orzeczenie to część zdania, która..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt