Graniastosłupy i ostrosłupy powtórzenie

Pobierz

Graniastosłup i ostrosłup mają równe wysokości oraz przystające wysokości.. Uczniowie otrzymują kartki z bryłami (ostrosłupy, graniastosłupy, prawidłowe, proste .Graniastosłupy i ostrosłupy.. Wymagania szczegółowe podstawy programowej: XI.. Podręcznik: str. 198 - 204 Zadania uzupełniające str. 200 - 204 Z każdego tematu wybierz po dwa zadania i ich rozwiązania zapisz w zeszycie.. W graniastosłupie prawidłowym trójk ątnym wysoko ść podstawy oraz kraw ędź boczna tworz ą przyprostok ątne trójk ąta równoramiennego.. TEAMAT: Pora na sprawdzian - objętość i pole powierzchni graniastosłupów.. (5 pkt) Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej ostrosłupa prawidłowego czworokątnego, w którym krawędź podstawy ma długość 2, a krawędź boczna długość 6.. Powtórzenie z liceum: okrąg, równanie okręgu, koło; Przypomnienie wiadomośći z gimnazjum - budowanie zdań; Przypomnienie wiadomośći z gimnazjum - potęgi o wykładniku wymiernym, zadania; Archiwum.. Zamieszczone poniżej materiały umożliwiają powtórzenie najważniejszych wiadomości z tego tematu.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Podsumowuje wiadomości dotyczące brył geometrycznych zdobyte przez uczniów w trakcie trzech lat nauki.. Wierzchołki, w których zawiera si ę przeciwprostok ątnaPowtórzenie graniastosłupy i ostrosłupy..

Ostrosłupy - powtórzenie.

Użycie jednostek objętości i pojemności.Ostrosłupy i graniastosłupy to pewniak maturalny.. Jeśli objętość graniastosłupa jest równa 54 m 3, to objętość ostrosłupa wynosi:Graniastosłupy i ostrosłupy- powtórzenie wiadomości.. Proszę powtórz wiedzę na temat graniastosłupów i ostrosłupów.. prostokąty - Ściany boczne graniastosłupów prostych to ., pięciokąt - Podstawą graniastosłupa, który ma 15 krawędzi jest ., decymetr - 1 litr to 1 .. sześcienny, trójkąty - Ściany boczne ostrosłupów to , sześciokąt - Podstawą ostrosłupa, który ma 12 krawędzi jest ., czworościan - Ostrosłup trójkątny .zobacz też: być wykorzystany jako powtórzenie wiadomości z danego działu przed testem kompetencji .. Musimy policzyć powierzchnię każdej z 6 części i sumować.. Tap to .Temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o graniastosłupach i ostrosłupach.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Sprawdź, czy potrafisz je wykorzystać w rozwiązywaniu zadań.. Utrwalenie umiejętności: rozpoznawania graniastosłupów i ostrosłupów, wskazywania elementów graniastosłupa i ostrosłupa.. Uczeń: 1) rozpoznaje graniastosłupy i ostrosłupy - w tym proste i prawidłowe; 2) oblicza objętości i pola powierzchni graniastosłupów prostych, prawidłowych i takich, które nie sąOstrosłupy - powtórzenie i zadania..

!Temat: Figury przestrzenne - powtórzenie wiadomości.

Zobacz zatem z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się w twoi starsi koledzy.. Resztę tylko przeczytaj.. (4 pkt) Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość graniastosłupa prawidłowego trójkątnego, którego wszystkie krawędzie są równe 4 cm.. Zadanie 2.To tak jakbyśmy wzięli kostkę do gry: obracając ją widzimy w sumie 6 ścianek.. Ostrosłupy, podobnie jak graniastosłupy omawiane były w klasie drugiej.. Ogólny wzór na pole powierzchni graniastosłupa: $P_c=2P_p+P_b$.Temat: Graniastosłupy i ostrosłupy - powtórzenie.. Zadanie 1 Oblicz P C i V sze ścianu widocznego na rysunku 1.. Tym działem zakończyliśmy też lekcje w marcu.. Odniesienie do podstawy programowej: 8.. Get unlimited access to this and over 100,000 .Szukasz prac z Graniastosłupy i ostrosłupy z przedmiotu Matematyka?. 2.Klasa 8 - Graniastosłupy powtórzenie wiadomości - część 01 - YouTube.. Skorzystaj z podanych niżej filmów oraz poćwicz rozwiązując zadania z podręcznika od strony 200 do 204..

Klasa 8 - Graniastosłupy powtórzenie wiadomości - część 01.

Odległość liczb na osi liczbowej.. Ostrosłupem nazywamy wielościan, którego jedna ściana, zwana podstawą jest dowolnym wielokątemTEMAT 6, 7: GRANIASTOSŁUPY I OSTROSŁUPY - POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI.. Justyna Klimczyk.. Oceń prawdziwość zdań: a) Graniastosłup pięciokątny ma 7 ścian i 15 krawędzi b) Graniastosłup prosty trójkątny zawsze ma w podstawie trójkąt równoboczny c) Jeśli wysokość graniastosłupa wzrośnie czterokrotnie to jego objętość będzie cztery razy większaGraniastosłup i ostrosłup- powtórzenie.. Przypomnienie wiadomości o ostrosłupach i graniastosłupach.. Cele: - rozróżnię graniastosłup od ostrosłupa i prawidłowo nazwę podana bryłę, - przypomnę sobie własności brył, - obliczę pola i objętości.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaTemat: O tym, co w duszy gra graniastosłupom i ostrosłupom - powtórzenie wiadomości.. Zadanie 2.. W zeszycie zapisz temat i wszystko zapisane zieloną czcionką.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Test "Graniastosłupy i ostrosłupy" został opracowany dla klasy III gimnazjum.. Przy tworzeniu pytań wzięta została pod uwagę ta część materiału, z jaką uczniowie ma największe problemy.WIEK: 9 - 12 lat 24 Karty Pracy "Bryły — graniastosłupy i ostrosłupy" to zestaw wprowadzający do nauki o bryłach.. Suma punktów: 65.. Utrwalenie: znajomości pojęć dotyczących graniastosłupa i ostrosłupa, znajomości wzorów na obliczanie pola powierzchni i objętości graniastosłupów i ostrosłupów.Zadania powtórzeniowe - Graniastosłupy i Ostrosłupy..

66 views.Temat: Powtórzenie - graniastosłupy i ostrosłupy Uwaga!

Geometria przestrzenna.. Tak samo pudełko, mające dno, wieczko i 4 boki - ponownie 6 ścian.. Zapraszam na lekcję, z której d.Powtórzenie ze stereometrii: graniastosłupy zadania; Powtórzenie z gimnazjum: Oś liczbowa.. W zestawie znajdziecie: kartę podstawowych informacji, instrukcję i ćwiczenia na rysowanie brył, podstawowe zadania na obliczanie pól i objętości graniastosłupów i ostrosłupów, zadania ćwiczące wyobraźnię przestrzenną, 9 kart z siatkami…Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak znając pole powierzchni graniastosłupa obliczyć jego objętość, - jak znając objętość graniastosłupa obliczyć jego pole.. To nasza ostatnia lekcja powtórzeniowa.. grupa A (22 pkt) Zad.. Zadanie 1.. Bryły: 1)graniastosłupy proste i ostrosłupy; ich siatki i modele, 2)walce, stożki, kule - rozpoznawanie w sytuacjach praktycznych, 3)pole powierzchni i objętość prostopadłościanu.. Cele lekcji: Uczeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt