Test z mitologii greckiej pdf

Pobierz

Inne tryby testu.. Na pytania te udzielano wielu różnych odpowiedzi i badając sprzeczne warianty mitów, można stwierdzić, że już w najwcześniejszych źródłach są zawarte dowody istnienia odmiennych koncepcji powstania .MITOLOGIA GRECKA KLASA 5. postawa etyczna, dla której ideałem moralnym jest dobrowolne podporządkowanie działań jednostki dobru większych grup społecznych lub nawet całej ludzkości.. Zasoby będą stale uzupełniane i poszerzane.. Hezjod Teogonia ZaisteA wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. Powstał z potęgi Zeusa.. Częstochowa.Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Dookoła ucztujących uwija się cudna para: bogini młodości Hebe i śliczny chłopczyk Ganimedes, ulubieniec Zeusa, którego on sam porwał z ziemi i uczynił .test kompetencji 2003.pdf.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Rozwiąż test.. Bohater tekstu pochodzi z: A rodziny królewskiej, B z rodu mieszkańców Olimpu, C ze zwykłej rodziny..

test z mitologi greckiej 1.docx.

Opis testu.. Materiały powiązane z testem: Test: Mitologia grecka.. 12 pytań Lektury szkolne DarkNotron.. Tagi.. Rozdział 1.. « poprzednia publikacja.. Mitologia 2020 - Poziom 1 - klucz odpowiedzi.. O tym, czym była wyrocznia w Delfach,Pdfamp Doc ebook search results mity greckie test 47906 kb id: -Test sprawdzający z języka polskiego dla klasV z języka polskiego dla klasV mitologia.. Rozpocznij test.. Ćwiczenia powtórzeniowe - plik pdf | plik doc. Rozdział 2.. Jan Parandowski Narodziny świata.Szkoła podstawowa.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaMitologia grecka Teleturniej.. Syzyf stracił łaskę bogów, gdy dowiedzieli się oni, że: nie posłuchał rady Zeusa wykradł z Olimpu pokarm bogów opowiadał ludziom o życiu bogówJan Parandowski, Mitologia grecka i rzymska, Warszawa 1998.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Wymień najwaŝniejszychA tymczasem na Olimpie bogowie zasiadają do stołów lub raczej, zwyczajem starożytnych, układają się na łożach z kości słoniowej, miękko wyścielonych poduszkami..

test z mitologi greckiej 2.docx.

Nawiązuje do mitycznej postaci Prometeusza.Plik sprawdzian z mitologii klasa 5 słowa na start.pdf na koncie użytkownika atulupadhyay91 • Data dodania: 1 paź 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ile wiesz o mitologii greckiej?. Z Chaosu na Olimp, czyli krótka historia świata - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Mity greckie - prezentacja multimedialna - plik zip Królestwo bogów - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Panteon bogów greckich - prezentacja multimedialna - plik zipZ pionowych kolumn magicznego kwadratu wykreśl 10 odgadniętych nazw mitologicznych.. oJak mieliscie kartkowke/ sprawdzian z mitologii greckiej dla klasy 5 sp to napiszecie pytania, ktore pamietacie Tragedia wzbudza u widzow, utozsamiajacych sie z bohaterami, wspolczucie oraz strach i przez to uwalnia ich (oczyszcza) od tych uczuc.. tarożytna Grecja.doc.. Zwróć uwagę na etapy powstawania ziemi i jej mieszkańców.. Mity.. TEST Z MITOLOGII GRECKIEJ.. 1. Podaj 2 cechy mitu, które wyróżniają go spośród innych gatunków literackich .. Kto w starożytnej Grecji zasłużył na miano dobroczyńcy ludzkości i dlaczego?. TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII DLA KLASY V.doc..

...Quiz o mitologii greckiej - Test.

Mitologia grecka.Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.. Mity Greków amp Mitologia grecka dla dorosłych.pdf - Zbiór pdf Plik Mity Greków amp Mitologia grecka dla dorosłych.pdf na koncie użytkownika laverna2 • folder Zbiór pdf.Grecja WIADOMOŚCI WSTĘPNE Mitologia jest zbiorem baśni o bogach i bohaterach.. ZADANIE 1 Cerber to pies, który miał: a) dwie głowy b) trzy głowy c .Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zapraszamy do zakupu naszych kursów na stronie internetowej: nas na kanałach społecznościowyc.. SPRAWDŹ SIĘ SAM.. Bóg uważany za boga nieba i boga wszystkich bogów to: Jak powstał świat wg mitów greckich?. wg Krzysztof1.. Na podstawie fragmentu Teogonii Hezjoda (czyli opowieści o rodowodzie greckich bogów napisanej przez poetę greckiego w VII w. p.n.e.) narysuj drzewo genealogiczne bogów greckich.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. W świecie mitów.. BOGOWIE OLIMPIJSCY: DZEUS, HERA, ATENA PYTANIA: 1.. Klasa 5 Polski.b ) wolnosci i swobodzie c) walce i milosci.. Justyna Drabik.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Powiązane z testem.. Każde państewko, każda wieś lub gmina podawały zupełnie inne wersje, które znów poeci przekształcali i zmieniali bardzoWróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materia ..

Sprawdź, co pamiętasz z mitologii.

Mitologia 2020 - Poziom 1 - test.. test kompetencji 2007.pdf.. 2010-02-211 Streszczenie mitów zawartych w mitologii greckiej Mit o powstaniu świata Od zarania dziejów Grecy zastanawiali się, jak powstał świat, skąd wzięli się bogowie i ludzie.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Pobierz (doc, 45,0 KB) Podgląd treści.. test kompetencji 2002.pdf.. Inne tryby nauki.. A jak nazywał się .Mitologia TEST 1. następna publikacja ».. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.mitologiczne pamiątki zbiór kosztowności bogini Afrodyty źródło niekończących się niepowodzeń i nieszczęść żadna z tych odpowiedzi nie jest poprawna: 13.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaja i Uranos.. TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII WEDŁUG J. PARANDOWSKIEGO Autor: Jola 1 Część pierwsza MITOLOGIA GREKÓW I. .. ilustracje mitów i wraz z kolegami wpisują tytuły mitów do kart pracy.. Klasa 4 Klasa 5 Polski.. więcej plików z tego folderu.Archiwum testów - poziom 1 (IV-VI SP) Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. Odpowiadają naMateriały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Mitologia 2019 .Pojęcia z mitologii, obecne we współczesnym języku: jabłko niezgody - powód do kłótni (jabłko z napisem "dla najpiękniejszej") stajnia Augiasza - zaniedbana sprawa, miejsce, gdzie jest nieporządek (jedna z prac Herkulesa) syzyfowa praca - praca bez celu i sensu (kara króla Koryntu Syzyfa)Sprawdzian z wiedzy o mitologii dla klasy piątej głównie w oparciu o podręcznik "Między nami".. Przedstawiciel każdej grupy wskazuje dwa rekwizyty, które charakteryzują wskazany przez nauczyciela mit.. Strona zawiera materiały pomocne w prowadzeniu lekcji historii.. #mitologia #mitologiagrecka.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Podręczna encyklopedia mitologii-Grecy, Rzymianie, Celtowie, Warszawa 2002.. Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Naród grecki, podzielony na wiele szczepów, nie był zgodny w tym, co opowiadał o swoich bóstwach.. Sposoby leczenia przeziębienia.doc.. Pozostałe litery, czytane poziomo, dadzą rozwiązanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt