Rozważ czy miłość jest siłą niszczącą człowieka

Pobierz

Okrutny los sprawił, że Tristan zakochał .Moim zdaniem miłość była, jest i będzie najważniejszym uczuciem w życiu każdego człowieka.. Miłość to wzniosłe, piękne uczucie, jednak jego siła potrafi być ogromna, a następstwa tragiczne.. "Człowiek nie jest samotną wyspą" można by powiedzieć, jednak przyglądając się z zewnątrz tłumowi na ulicy odnosi się zupełnie inne wrażenie.. Poczucie samotności towarzyszyć może człowiekowi wszędzie i w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy jest wśród ludzi (na przykład podczas meczu piłkarskiego czy koncertu).Tęsknota jako siła budująca motywuje bohaterów do pracy, do działania, do codziennego życia - nadaje sens życiu.. W pochmurny jesienny wieczór puka on do drzwi księdza, aby w przeciągu trzech godzin opowiedzieć mu o swoim życiu pełnym niepowodzeń.Miłość - uczucie najpiękniejsze i najtrudniejsze.. Miłość Tristana i Izoldy od samego początku była skazana na cierpienie.. W innym przypadku, czyli wtedy, kiedy relacja z drugim człowiekiem jest jednoznaczna z cierpieniem, zdecydowanie nie warto kochać.Teologowie nadają pieśni przenośny sens- jako wyraz miłości człowieka do Boga, lecz zarówno interpretacja dosłowna (miłość między kobietą, a mężczyzną) jak i odniesienie religijne prowadzą do wniosku, że siłą wiodącą w życiu człowieka jest miłość, gdyż jest ona wszechogarniająca, niezwyciężona i silniejsza od .TEZA: Rozum jest źródłem pychy prowadzącej do klęski..

różnicy, czy miłość ta przynosi bohaterowi korzyści czy straty.

W wypadku Morsztyna miłość nie jest ani żywiołem budującym, ani niszczącym, gdyż zabawa zdaje się po prostu leżeć poza tym kategoriami, natomiast jeśli chodzi o Szarzyńskiego to wszystko zależy od tego, czy będzie ona skierowana ku ciału, czy ku Bogowi.. Głębokie i piękne, potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi i zabić.. Choć wiąże się z cierpieniem po stracie czegoś lub kogoś, może mieć różny ciężar.. To właśnie wtedy, w przedszkolu bierzemy z naszą ukochaną połówką ślub, trzymamy za rękę ,dajemy gratisowe pierścionki po gumie do żucia i rysujemy słodkie rysunki jako dowód naszej miłości.Przed poznaniem swej ukochanej Marek był osobą o przewadze cech negatywnych.. Miłość ma siłę, która pozwala zmieniać świat, a samo słowo "miłość" nie musi odnosić się do uczucia połączonego z .Życzę Pięknego Białego Nowego Roku Pozdrawiam Wszystkich Weekendowo.Miłość uznawana jest za sens ludzkiego życia.Że miłość jest uczuciem skomplikowanym i niejednorodnym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.. Młody patrycjusz traktował kobiety przedmiotowo, był surowy, a także okrutny dla swoich niewolników.. Miłość jest uczuciem najsilniejszym w życiu, mającym na niego największy wpływ, bez..

Podaj przykład lektury obowiązkowej.Czy miłość jest najważniejsza w życiu człowieka?.

Podaj trzy argumenty.. Wykorzystaj przynajmniej dwa przykłady z literatury lub filmu (lub z obu tych dziedzin).Quo vadis - Henryk Sienkiewicz - Rozprawka.. Chór w utworze antycznym pełnił rolę komendatora wydarzeń.W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest podzielić się z kimś swoimi intymnymi odczuciami czy problemami, co powoduje zubożenie kontaktów międzyludzkich.. Myślę, że zarówno od tego ciężaru, jak i od charakteru człowieka, który go dźwiga, zależy, czy tęsknota jest siłą budującą, czy niszczącą.RozprawkaTemat: Miłość to siła niszcząca i tworząca.. Ta siła wyjaśnia wszystko i nadaje życiu znaczenie.. Miłość może również stanowić siłę twórczą.Wiersze Twardowskiego są poetyckim hołdem złożonym miłości ludzkiej, która jest, jaka jest, na pewno niedoskonała ale bezcenna i budująca relacje z innym człowiekiem.. Rozważ tę myśl w formie rozprawki.. ANALIZA FRAGMENTU: Zamieszczony fragment przedstawia słowa chóru.. Stanisław stracił wszystko: plany i marzenia, swoją własną godność i niemalże własne życie.. Miłość ukazana w tym utworze jest właśnie tą siłą, która niszczy.Wykorzystanie tej "magii" zależy od samego człowieka.. Teraz chciałabym pokazać obraz miłości jako siłę niszczącą opartą na pożądaniu, namiętności, która jest źródłem słabości bohatera.Jak widać, miłość romantyczna była siłą niszczącą..

Tylko ona w życiu jest ważna, tylko ona może stanowić największą wartość dla człowieka.

Jeśli na tronie zasiada człowiek słaby wewnętrznie, nieodpowiedzialny, taki, którego interesują tylko bogactwo i wpływy doprowadza często swą ojczyznę do kryzysu albo do zagłady.Np.. Ludzie, którzy kochają, zyskują nową energię, mają siłę i zapał do aktywności.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Czy miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka?. Każda miłość wymaga wyrzeczeń i poświęceń, a kiedy już przynosi szczęście i radość to czasem niesie ze sobą ból i cierpienie.Miłość spada na nich jak grom niwecząc wszystkie ich plany.. Kochał rozkosz rozkosz i kiedy pożądał jakąś kobietę musiał ją mieć.. Zadanie jest zamknięte.Tą uniwersalną siłą jest Miłość.. Uczucie miłości.. Nie umiemy powiedzieć, czym jest, ma tak wiele twarzy.. BIBLIOGRAFIA:Dla Wokulskiego miłość stała się siłą niszczącą, stała się jego klęską, gdyż zapłacił za swoją słabość do Izabeli zbyt wysoką cenę.. Miłość może stanowić żywioł niszczący, tak jak miało to miejsce w przypadku romantyków.. Tworzy i niszczy.. Mój temat rozprawki to: Moim zdaniem miłość staje się siłą niszczącą gdy w parze lub przyjaźnie jedna ze stron zakochuje się bardzo mocno jest w stanie zrobić wszystko dla drugiej osoby bądź stara się zmienić tylko po to aby spodobać się komuś innemu.. Zadanie 13 (rozprawka) Temat 1..

To też zniechęciło Ligię do Winicjusza.ROZPRAWKA "Czy miłość jest siłą budującą czy niszczącą " .

Zgłoś nadużycie.. Na przykładzie postaci literackich.. Układ okoliczności uniemożliwił im wspólne życie w szczęściu.. Natomiast miłość jest wspaniała i zmienia człowieka na .Bardzo często jest pokusą i siłą, która niszczy poddanych, ale również samego władcę.. Czasem trwa długo, czasem tak prędko umiera, traci swą moc, wygasa.Kiedy miłość staje się siłą niszczącą, a kiedy zmienia człowieka na lepsze.. To czynnik, który zbyt długo ignorowaliśmy, być może dlatego, że boimy się miłości, ponieważ jest jedyną energią we wszechświecie, która nie podlega woli człowieka.W obliczu cierpienia, różnorakich przeciwieństw i trudności to właśnie ona okazuje się skutecznym antidotum leczącym ból oraz dodaje sił, by sprostać niełatwym wyzwaniom.. Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?. Uczuciem rządzi przypadek, jest zrządzeniem losu.. Kolejnym rodzajem miłości, jaką może odczuwać człowiek jest miłość do ojczyzny.Dlatego będąc w takiej sytuacji, warto pamiętać, że ten dotkliwy ból prędzej czy później minie, pomagając jednocześnie człowiekowi zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.. Zadano pytanie czy zgodzę się z twierdzeniem, ze miłość to siła niszcząca i tworząca.Miłość - sens życia każdego człowieka bez wzgIędu na jego wiek, pochodzenie, pozycję społeczną czy epokę w której żyje.. Miłość zaczyna się w wieku paru lat.. Wiek dziewiętnastyTo, do czego ich się użyje, zależy już jednak od niego samego, ewentualnie od obiektu jego uczuć.. Czasami jednak rozum może obrócić się przeciwko człowiekowi.. Przedmiot tęsknoty jest w pamięci idealizowany, wspomnienia są pielęgnowane i dzięki nim pamięć o utraconym przedmiocie, człowieku, kraju jest żywa i nie pozwala o nim zapomnieć.. Zamykała ona zakochanego w świecie idealnych wyobrażeń, w świecie cierpienia i niespełnienia, a nie rzadko prowadziła do śmierci.. Ofiarą nieszczęśliwej miłości jest bohater czwartej części "Dziadów" Adama Mickiewicza - Gustaw .. potwierdzenie tezy Np. Miłość ma siłę, która pozwala zmieniać świat, a samo słowo "miłość" nie musi odnosić się do uczucia połączonego z namiętnością.Tęsknota to jeden z trudniejszych stanów ducha.. Kochankowie stają się jej niewolnikami.. Dlatego miłość może stanowić siłę niszczącą, może także - budującą, w każdym bądź razie: miłość to najsilniejsze uczucie znane człowiekowi.Przytoczone przeze mnie przykłady literatury dowodzą, że miłość, mimo iż jest najwspanialszym uczuciem jest również najtrudniesza ponieważ w życiu człowieka pełni zawsze rolę twórczą lub niszczącą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt