Omawianie lektury karolcia

Pobierz

Oto zaczyna się czas wytężonej pracy umysłu, w którym dominować będzie dobra pamięć i umiejętność wyciągania logicznych wniosków, szukania skutków następstw itp. Tylko czy dla dzieci jest to najbardziej prosta droga do odkrywania fascynującego świata książek?Wiele jest sposobów na omawianie z uczniami lektury.. Powodzenia.. Maria Krüger urodziła się w 1904 roku, zmarła w 1999.. Przebieg zajęć: 1.. Do obowiązków Karolci należało: a) zmywanie naczyń b) podlewanie kwiatów c) przynoszenie ze sklepu bułek na śniadanie 12.. Batalia dzieci o ocalenie ogrodu - wizyta u Prezydenta Miasta.. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów (Karolci, Piotra, Prezydenta, Filomeny i in.. Środki dydaktyczneĆwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Metody pracy (wg Okonia) rozmowa kierowana, metody praktyczne, dyskusja, prezentacja, samodzielne dochodzenie do wiedzy.. Maria Krüger; Barbara Kosmowska; Astrid Lindgren; Sprawdź się w poniższych tematach: Czerwony Kapturek 3.. Przytoczenie zabawnych historii- wypowiedzi uczniów.. Formy pracy a. grupowa, b. zbiorowa.. Które wydarzenia mogły być prawdziwe, a które zmyślone?. a) Maria Kruger b) Julian Tuwim c) Maria Terlikowska 2) Ile lat ma Karolcia?. Powitanie uczniów.. a) na placu zabawy b) w szparze podłogi w .11.. Była popularną pisarką literatury dziecięcej i młodzieżowej, publikowała także w czasopismach dziecięcych "Płomyczek", "Płomyk", "Świerszczyk".Karolcia - ośmioletnia dziewczynka, ma jasne włosy i zielone oczy..

Kto jest autorem lektury "Karolcia"?

Schowanie koralika w płaszczu mamy.. W zeszytach krótko opisali przedmioty, które w tych pudełkach umieścili.Karolcia, część 1 : Audiobook z ilustracjami | Lektura szkolna | Siedmioróg TV.. Szybko skorzystałam z okazji, przeczytałam "Karolcię" i powróciłam w beztroski okres wczesno- szkolny.Karolcia - streszczenie utworu Marii Kruger.. )Na liście potrzebnych mu podręczników, w tym lektur znalazła się "Karolcia".. Karolcia wyczarowała kiedyś dla ciotki Agaty: a) kaczkę na obiad b) indyka na obiad c) kurę na obiad 14.egzemplarze lektury M. Kruger "Karolcia, małe piłeczki, Słownik języka polskiego.. Przeczytacie informację o autorce książki.. Ma też małego kotka.. a) 8 lat i osiem miesięcy b) 9 lat c) 7 lat 3) Karolcia i Piotr to: a) rodzeństwo b) sąsiedzi c) przyjaciele ze szkoły 4) Gdzie Karolcia znalazła magiczny koralik?. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki lub książki obrazkowe.. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują książki obrazkowe.. Filomena próbuje ukraść koralik.. Pewnego dnia, bohaterka lektury znajduje błękitny koralik, który okazuje się mieć magiczne właściwości..

Wypowiedzi uczniów na temat lektury.

Bardzo się ucieszyłam gdyż książka autorstwa Marii Krüger była i jest moją ukochaną lekturą czasu dziecięcego.. Jak nazywa się autor książki "Czerwony Kapturek" Kto z bliskich Czerwonego Kapturka bardzo się rozchorował?. Dorota Dankowskaz LEKTURY "KAROLCIA" - Test.. Od tego momentu, spełnia on każde życzenie dziewczynki.. Krótka pogadanka - rozmowa wprowadzająca w temat zajęć.. Dlatego, postanawiają używać koralika, aby uszczęśliwiać inne osoby.Odgadnij bohaterów powieści M. Kruger .. Koralik znów w rękach Karolci.. Podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje magiczny błękitny koralik, który potrafi spełniać życzenia.. pytanie 1 z 15.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Maria Krüger w utworze "Karolcia" przedstawia zawirowania życia dziewięcioletniej dziewczynki, która stając się posiadaczką błękitnego, magicznego koralika wywołuje prawdziwy galimatias.. Czynności organizacyjno-porządkowe.. Karolcia chciała koniecznie ten koralik wydłubać ze szpary, bo wydał się jej bardzo ładny, ale zaraz o tym zapomniała, bo jak to zawsze przy przeprowadzce — na nic nie ma czasu: wszyscy się śpieszą zupełnie nie wiadomo dlaczego,"Karolcia" - lektura opowiada o przygodach dziewczynki oraz jej przyjaciela - Piotrusia..

Quiz podsumowujący znajomość lektury.

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Karolcia Marii Kruger .Wykaz lektur dla klasy 1, 2, 3 obejmuje następujące pozycje.. a) Tak, miała brata b) Tak, miała siostrę c) Nie, była jedynaczką 3) Do obowiązków Karolci należało: a) Podlewanie kwiatów b) Zmywanie naczyń c) Przynoszenie ze sklepu bułek na .Karolcia - wymarzona przygoda Cele Uczeń: współpracuje w grupie, potrafi wypowiedzieć się na temat przeczytanej książki, czyta ze zrozumieniem.. Jest jedynaczką, mieszka z rodzicami i ciotką.. Hans Christian Andersen, Baśnie (do wyboru) Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Jan Brzechwa, Brzechwa dzieciom.. Chętnie wszystkim pomaga, część jej życzeń dotyczy takiej pomocy (np. prosi o kurę, gdy ciotce nie chce się iść po zakupy, zmienia się w dorosłą, bo mama wspomina o .Problematyka.. Przykładowe pytania, jakie nauczyciel może zadać uczniom: czy podobała Wam się książka?Karolcia, ani mama, ani ciotka Agata nigdy nie miały takich koralików.. A moi uczniowie zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach KAROLCIA-opracowanie Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania.. Po przeczytaniu książki Marii Krüger ,,Karolcia" , dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami w nietypowy sposób, bo wykonały pudełka, w których umieściły różne przedmioty, postaci .Test z lektury "Karolcia" - Quiz..

Bohaterowie tej lektury chcą zmienić świat na lepszy.

Po raz pierwszy uczniowie z klasy 3a przygotowywali w pudełkach "skarby" związane z treścią lektury pt. ,, Karolcia".. A o tym marzy prawie każde dziecko.Wiele jest sposobów na omawianie z uczniami lektury.. Sprawdź się!. Zapisanie tematu lekcji.. Co było?-plan wydarzeń- czyli mozolne przypomnienie treści krok po kroku.5.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. 1) Autorem książki jest" a) Joanna Białobrzeska b) Maria Kruger c) Jan Brzechwa 2) Czy Karolcia miała rodzeństwo?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.karolcia lektura; książka karolcia; maria kruger karolcia; karolina; porcelana karolina; karolcia; karoca; maria kruger karolcia - Bajki i wierszyki; kubek karolina; karolcia audiobook; maria kruger karolcia - Literatura dziecięca; witaj karolciu; talerz karolina; karolina wójciakKarolcia lektura na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Karolcia jest miłą, grzeczną i życzliwą dziewczynką.. Szkolenie składa się z: Filmu/wykładu, w którym prowadząca opowiada o wprowadzaniu strategii i przedstawia na 2 przykładach zadania dla dzieci (powtórka szkolenia z naszego Facebooka z dnia 13.04.21r.. Alina Centkiewiczowa i Czesław Centkiewicz, Zaczarowana zagroda.Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Karolcia".. Odgadnij bohaterów powieści M. Kruger "Karolcia".. Karolcia rozmawiała pierwszy raz z koralikiem: a) gdy myła ręce b) gdy go znalazła c) gdy poszła spać 13.. Wszystko dlatego, że koralik może spełniać każde jej życzenie.. Ostatnio zajmowaliśmy się omawianiem lektury klasy 2 czyli "Karolcia" Marii Kruger poszła na tapetę.. ), przykładowe wypracowania (Znalazłam niebieski koralik.. ;(2/2) Charakterystyka pozostałych bohaterów "Karolci", Filomena Filomena to zła czarownica, która chciała za wszelką cenę odebrać Karolci magiczny niebieski koralik.Nie było wiadomo, w jakim celu jest jej potrzebny, ale ostrzegający dziewczynkę taksówkarz czy Baba Jaga byli przekonani, że to nic dobrego.Lektura w pudełku - "Karolcia" Biblioteka przygotowała wystawkę prac wykonanych przez uczniów klasy 2B pod kierunkiem pani Anny Świstun .. Koralik blednie i traci swą moc.. Główni bohaterowie i postacie drugoplanowe- zapis w zeszycie.. Groźba zamknięcia palcu zabaw.. 1) Autorem książki "Karolcia" jest?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt