Quiz o 2 wojnie światowej onet

Pobierz

II wojna światowa rozpoczęła się dnia: 1 września 1939 r. 15 września 1942 r 1 września 1938 r. 15 września 1945 r.Zapytaj.onet.pl - Poradniki, Quizy i Zabawy Quizowe (4392) Magia (17122) Magia (17122) .. Onet (2) Wszystkie (2) Onet Wakacje (0) Podróże (105567) Podróże (105567) .. osób.Wojna doprowadziła gospodarczego upadku Europy oraz ekonomicznego uzależnienia od USA.Przyśpieszyła rozpad kolonializmu , spowodowała zniszczenie faszyzmu .Zapraszamy na quiz historyczno-sportowy!. Sprawdź swoją wiedzę odpowiadając na 15 pytań.. Kochasz sport, ale interesuje cię również historia?. 28 lipca 1914 Następne pytanie.. Przerwij test.. .Wielki test wiedzy o II Wojnie Światowej!. Udostępnij.. Na początek łatwe pytanie.. test > II wojna światowa.. "Najpiękniejsza dziewczynka świata" ma już 20 lat.. 2010-11-10 20:42:30 Będzie III wojna światowa ?. Wiemy, jak dziś wygląda 31 sierpnia 1914.. Umownym terminem rozpoczęcia II wojny światowej jest 1 września 1939 r. godzina 4.45.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Jaka jest dokładna data wybuchu I wojny światowej?. Dziś, w 80. rocznicę śmierci Aleksieja .Sprawdź się w naszym quizie!. 11% gier zakończono wynikiem 3 punktów.. Odpowiedz na 8 niełatwych pytań.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. OdpowiedzII wojna światowa - największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.2 wojna światowa była pierwszym konfliktem zbrojnym o charakterze totalnym w którym do uczestnictwa w walce zostali zmuszeni również cywile.Uczestniczyło w niej 61 państw.Bezpośrednie straty ludzkie wynosiły ponad 50 mln..

... Quiz o I wojnie świa­to­wej.

Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. Awangardowy ruch narodził się w Rosji na początku XX w., a jego apogeum nastąpiło po I wojnie światowej.. 7% gier zakończono wynikiem 2 punktów.. Napisz do nas.. Od Westerplatte, przez norweski Narvik .Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło we wtorek quiz nt. wiedzy o II wojnie światowej.. Libertea 4 lata temu.. 28 czerwca doszło do zamachu na .5 maja 19 00:42.. W teście, który można rozwiązać po polsku, angielsku i rosyjsku, padają pytania m.in. o pakt .Wiek XX Rozdział III / II wojna światowa.. 2010-04-10 21:22:52Wczoraj i Dziś Rozdział V / II wojna Światowa.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razyCzy 2 wojna światowa >?. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Uważaj!. Malarstwo, rzeźba, fotografia, architektura, ilustracja, scenografia - była wszędzie.. 12 września we francuskim Abbeville odbyła się tajna narada premierów i dowódców wojskowych Wielkiej Brytanii i Francji, co rozpoczęło tzw. "dziwną wojnę".. Napisz krótką notatkę o II Wojnie Światowej dla ucznia klasy 3 sp .. Zawiera nieodpowiednie treści?. Postęp: 0/322: Wynik-- poprawnych odpowiedzi: 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów.. Pytanie 1 /20.. Był to/było to: Atak Niemców przebranych w polskie mundury na radiostację niemieck .W rzeczywistości walczyli przez: 12 godzin..

Co wiesz o II wojnie światowej?

35 pytań (po 10 na jedną grę) .. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Rozpocznij test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Japończycy wypowiedzenia nie przyjęli, a ówczesny premier Japonii skomentował to słowami .II wojna światowa - sprawdź, ile o niej wiesz [QUIZ] Jak nazywała się bomba zrzucona na Hiroszimę?. Łączysz te dwie pasje?. 17 września 1914.. 7 dni.. 3 września Wielka Brytania oraz Francja wypowiedziały wojnę Niemcom.. Niektóre są podchwytliwe.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Kto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w .Oczami żołnierza - Wiadomości.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej , Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52Co wiesz o II wojnie światowej?. II wojna światowa.. Która znana obecnie firma produkowała mundury SS?. Skomentuj.. 14 lipca 1914.. Quiz w Poczekalni.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Bitwa o Midway została stoczona w 1942 r. i były punktem zwrotnym w wojnie między USA a Japonią..

... Quiz o II wojnie świa­to­wej.

48 godzin.. Wypowiedzenie wojny nastąpiło 11 grudnia 1941 roku, po ataku japońskich wojsk na Pearl Harbor.. Sprawdź, co o niej wiesz!. Ile wiesz o I Wojnie Światowej?. 19% .II wojna światowa.. W momencie wybuchu wojny, ile Polska miała czołgów?Hardcorowy test wiedzy o II Wojnie Światowej!. Po czyjej stronie Legiony Polskie brały udział w walkach I wojny światowej?II wojna światowa.. Przerwij test.. W trakcie I wojny światowej miały miejsce dwie bitwy nad rzeką Marną: I bitwa nad Marną, 6 - 12 września 1914 r. oraz II bitwa nad Marną, 15 lipca - 6 .Niełatwy test z II wojny światowej.. Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to jest to quiz dla ciebie.. Pytanie 1 /30.. Udostępnij.. 28 lipca 1914.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.. Znajdziesz tu pytania z różnych okresów historii - II wojny światowej, PRL czy czasów najnowszych.. Przerwij test.. Nie jest to quiz o historii sportu - to raczej test o historycznych wydarzeniach sportowych.Sprawdź swoją wiedzę [QUIZ] Sztuka abstrakcyjna, zwana także niefiguratywną, to było coś!. Napisz krótką notatkę o II Wojnie Światowej.. 2020-09-01 05:23:31 Wkurzają was pytania w stylu: Wierzysz, że będzie III wojna światowa ?. Oczami żołnierza [QUIZ] Od wojny obronnej w 1939 roku do zdobycia Berlina w roku 1945.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Zdecydowano na niej, że: Nie zostaną ...Co wiesz o II wojnie światowej?

Skomentuj.. Tomasz_Kowalik 6 lat temu.. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów .Pytanie 1 /10.. Sprawdź, co o niej wiesz!. Sprawdź ile wiesz o tym konflikcie w quizie!Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. Rozwiąż .Quiz Onetu z wiedzy ogólnej.. 14% gier zakończono wynikiem 4 punktów.. Jak dobrze znasz historię Powstania Warszawskiego?. Tajna nielegalna działalność skierowana przeciwko władzom to: Powstanie Okupacja Aktywne podziemie Konspiracja.. test > II wojna Światowa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt