10 pytania do lektury opowieść wigilijna

Pobierz

W jakim mieście toczy się akcja książki.. (2pkt.). Lista pytań do lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.Test Granica - Zofia Nałkowska 1.. Wstawia się za nim u ojca i zabiera na wigilię do domu.. Lektura z opracowaniem autorstwa Dickens Charles , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 8,49 zł .. Zwłaszcza naNastępnie uczniowie w parach pisemnie uzasadniają stwierdzenie, że "Opowieść wigilijna" jest opowieścią (załącznik 2).. • narzeczona Scrooge'a, Maria (pojawia się w wizji z przeszłości) - poznajemy ją, gdy zwalnia Ebenezera z danego jej słowa.. Pytanie 5.. Wspólnik Ebenezera Scrooge'a, Jakub Marley, zmarł w Wigilię przed siedmiu laty.. a) długo siedział w kantorze b) zjadł kolację u Freda c) był sternikiem na statku rybackim d) spotkał się z żoną 9.. Marley; przed siedmioma 2.. Scrooge był jedynym przyjacielem zmarłego, jedynym spadkobiercą i jedynym człowiekiem, który szedł za jego trumną.3.Z kim mieszkał Ebenezer?. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. W okresie jakich świąt toczy się akcja książki.. Młodzież pracuje w parach lub trójkach.Przykładowa recenzja audycji rajdowej - "Opowieść Wigilijna" - Karol Dickens.. 8.Charles Dickens ,,Opowieść wigilijna" - pytania do lektury.. Jest popularny od czasu jego pierwszej publikacji w 1843 roku.Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł..

Przeczytaj recenzję Opowieść wigilijna.

Ile lat miała Julia ?. Pytanie 6.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. Euzebiusz Screwit.. 2, dlaczego duch marleya zjawił się w domu swojego wspólnika?. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. To nie ulegało wątpliwości.. Lektura z opracowaniem .. 4. Ilu duchów odwiedziło Scrooge'a?. Gdzie pracuje główny bohater książki.. twarda ręka.. Ebenezer Crachit.Opowieść wigilijna pytania 1, jak zachowywał się Scrooge w czasie spotkania z widmem?. Scrooge uważał, że jedynie ludzie tak bogaci, jak on, mogą pozwolić sobie ostatecznie na jakąś świąteczną radość, a biedni nie mają najmniejszych powodów do zadowolenia.. Zadaniem uczniów jest stworzenie 20 pytań do treści lektury oraz planu wydarzeń wraz z odpowiedziami.. Opowieść wigilijna - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Dnia 10/12/2019 roku z całą klasą wysłuchaliśmy audycji radiowej.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Kto jest głównym bohaterem książki.. Jego nowela Opowieść wigilijna jest przez wielu uważana za jedną z najwspanialszych historii bożonarodzeniowych, jakie kiedykolwiek napisano..

Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna (.

Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5.. W kim kochał się Romeo przed poznaniem Julii ?. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga.. Pojawiają się tu jednak liczne .W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka Opowieść wigilijna.. Dym Dym Dym.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. najpierw z przyjacielem, później sam.. Przykładowa recenzja audycji rajdowej.. a) 6 b) 3 c) 4 3) Kto NIE występował w książce?. Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2.. Jaki napis widniał na szyldzie firmy Scrooge'a?. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. Było to opowiadanie przeczytanej wcześniej książki pt. " Opowieść wigilijna ", którą napisałLektury.. Charles Dickens napisał "Opowieść wigilijną" w listopadzie 1843 roku.. O co pokłóciły się rody Montecchich i Capulettich ?. Romeo i Julia Romeo i Julia Romeo i Julia.Podsumowanie "Opowieści wigilijnej".. Akcja "Opowieści wigilijnej" toczy się w dziewiętnastowiecznym Londynie i obejmuje okres Świąt Bożego Narodzenia.. Główny bohater był: a) Przedsiębiorcą, skąpcem b) Sprzedawcą, miłym człowiekiem c) Porzyczkodawcą d) Maklerem giełdowymTest Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1..

Pytania do lektury.

Charles Dickens jest jednym z największych pisarzy epoki wiktoriańskiej.. Nie może zaakceptować tego, że jej narzeczony bardziej kocha pieniądze niż ją.skąpstwo.. Należy o tym fakcie uprzedzić uczniów.. Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1.. Scrooge przepędził go.. Kim był główny bohater.. Jak miał na imię wspólnik Scrooge'a i przed iloma laty zmarł?. Obaj przez wiele lat prowadzili razem interesy.. Czy Romeo miał rodzeństwo?. 3, czego symbolem jaest łańcuch dźwigany przez zjawę?Pytania do lektury "Opowieść wigilijna" 1.. Nie wiemy, kiedy umiera, wiadomo, że pozostawia swego syna Alfreda.. Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3.Lektury.. Zadanie 3. prawda.. 3.1) Podaj autora książki a) Karol Dickens b) Stefan Żeromski c) Henryk Sienkiewicz 2) Ile było duchów (razem z Marleyem) ?. Pamiętaj, tym razem termin oddawania opracowania lektury to 2 stycznia - po przerwie świątecznej.Jak wyglądałby plan utworu Opowieść wigilijna?. Gdzie główny bohater spędził Wigilię Bożego Narodzenia?. Jakie rozwiązanie znalazł zakonnik Laurenty, by nie dopuścić do ślubu Julii i Parysa ?. W kantorze Ebenezera Scrooge'a; Odwiedziny Alfreda; Wizyta kwestarzy; Kolędnik; Pożegnanie z Bobem; Powrót do domu; Pojawienie się ducha; Przestroga; Wizyta ducha ubiegłych Wigilii; Wędrówka w przeszłość; a) Wizyta w szkole; b) Spotkanie z siostrą Fanny; c) Wizyta w sklepie, w którym Scrooge odbywał praktyki1.Jak nazywa się i jak ma na imię główny bohater lektury?.

Naszą grudniową lekturą jest ,,Opowieść wigilijna".

Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4. a) Bob Cratchit b) Jakub Marley c) Dolly Bantry 4) Jakie jedzenie było opisywane w książce?. Pytanie 4.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Większość pytań jest za jeden punkt, tylko w przypadku tych, przy których ilość jest podana, są punktowane wyżej.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Trudny test z Opowieści wigilijnej.. "Scrooge and Marley" 3.Bardzo kocha swego brata.. a) Pudding b) Indyk c) Barszcz z uszkami 5) Co powiedział trzeci duch?Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Co się stało gdy w Wigilię odwiedził Scroogea mały chłopiec.. Odrobinę zdążyliśmy ją poznać przy okazji przedstawienia jasełkowego.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt