Którego z bohaterów lektury ten obcy darzysz szczególną sympatią i dlaczego

Pobierz

Filmy.. Gdybym mogła być przyjacielem jednego z bohaterów z powieści pt. "Ten Obcy", moją przyjaciółką najprawdopodobniej byłaby to Ula.. Filmy.. Dowiadywali się, że ma ona różne oblicza, często wymaga poświęcenia i nie tak łatwo ją zdobyć, a potem utrzymać i pielęgnować; że wymaga nie tylko brania, ale przede wszystkim dawania.. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest .Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t.. Mimo tego, że Marian uważa się za przywódcę załogi, z jej zdaniem liczą się wszyscy.. kilka lat po rozejściu się jej rodziców zmarła jej mama.. .Napisz, który z bohaterów książki "Opium w rosole" jest ci bliski a którego nie darzysz szczególną sympatią.. Ula Zalewska, Pestka Ubyszówna, Marian i Julek to zgrana paczka przyjaciół.Pestka bardzo podoba się Marianowi, który uważa, że ma piękne oczy.. Dziewczyna zamieszkała z matką, a gdy jej matka umarła, to ciotki wzięły .Moim ulubionym bohaterem książki p.t.Syzyfowe prace jest Andrzej Radek.Pochodził on z biednej rodziny mieszkającej w Pajęczynie Dolnym.Jego rodzice byli analfabetami.Z pewnością Radek podzielił by ich los gdyby nie młody student,Antoni Paluszkiewicz,przezywany "Kawką''.To on nauczył go czytać,pisać oraz wysłał na stancję do p.Płoniewicza.Pytania i odpowiedzi do lektury Ten obcy ( 61) Pytania i odpowiedzi do lektury Ten obcy (..

Każdy z bohaterów wywołuje różne emocje.

Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Popularność tę zapewnia jej ciekawa akcja oraz budzący sympatię bohaterowie.. Dorosłą osobę, z którą mogła porozmawiać o najskrytrzych sprawach była jej gosposia.Głównym bohaterem lektury p.t.. Na wakacje dziewczynka.Dopasuj postacie z lektur do odpowiednich domów w Hogwarcie!. Jest ciekawą świata i odważna.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.. Wydawało jej się, że chłopak, którego widziała przed sobą, to ktoś zupełnie inny niż tamten, z którym odbyła dziwną rozmowę, kiedy na wyspie oprócz nich dwojga nie było nikogo.. Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mieszka razem z ciotkami w Warszawie.. 2.Pomaga Zenkowi,pierwsza do Niego podeszła iż wszyscy mieli go za złego chłopca.. Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Przyjaźń, która łączyła bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" sprawiła, że wiele się w ich życiu zmieniło.. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna..

Janosz Boka, jeden z bohaterów lektury "Chłopcy z Placu Broni".

Z niektórymi z nich chciało by się zaprzyjaźnić, z innymi niekoniecznie.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Usiadła więc po drugiej stronie stołu.. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. :" Ten Obcy" jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia.. Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się, kiedy była jeszcze małą dziewczynką.Ten Obcy I. Jurgielewiczowej, to książka znana i chętnie czytana przez młodych odbiorców.. W jakiej miejscowości rozgrywa się akcja utworu?. Olszyny.. Gdybym mogła być przyjacielem jednego z bohaterów z powieści pt. "Ten Obcy", moją przyjaciółką najprawdopodobniej byłaby to Ula.. Czytelnik poznaje losy grupy młodych ludzi, pomiędzy którymi rodzi się przyjaźń, jest świadkiem, jak pomiędzy dwojgiem bohaterów - Ulą Zalewską oraz Zenkiem Wójcikiem rodzi się nieśmiało młodzieńcza miłość.Zadanie: z którym bohaterem zaprzyjaźnilbys sie i dlaczego z ksiażki pt,,ten obcy Rozwiązanie: chciałabym zaprzyjaźnić z ulą zalewską ponieważ była osobą pozornie najmniej praktycznąCharakterystyka bohatera lektury " Ten Obcy" ..

Do którego domu w Hogwarcie najbardziej pasuje?

Na kartach książki śledząc ich losy, poznajemy ich wady i zalety.. Wszystkich darzyła przyjaźnią, serdecznymi słowami.. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą, Zenek.Książka dotyczy problemów dorastających ludzi takich jak: pierwsza miłość, problemy rodzinne (ojciec Zenka jest alkoholikiem, chłopiec od niego ucieka, by szukać wujka, Antoniego Janicy; rodzice Uli się rozwiedli, potem jej mama zmarła i dziewczyna musi nawiązać więzi emocjonalne z tatą, co jest bardzo trudne, bo Ula obwinia go o to, że zostawił je i odszedł do innej kobiety), konieczność odpowiedzialności i uczciwości (Ula pracuje, by zwrócić pieniądze ukradzione .W powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" zapoznajemy się z grupą młodych ludzi.. Do głównych bohaterów należą: Pestka, Marian, Julka i Ula i oczywiście niespodziewanie przybyły na wyspę Zenek.. Ula miała 13 lat Wychowywana była przez ciotki, ponieważ jej rodzice się rozwiedli, a po kilku latach jej matka zmarła.. Ernest Nemeczek, główny bohater lektury "Chłopcy z Placu Broni".Bohaterowie utworu "Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.. "Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Grafika..

Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Ten obcy, które mogą Ci się przydać do powtórki.

Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem.. Uważam, że najbardziej chciałbym się zaprzyjaźnić z Ulą Zalewską.Zadanie: który z bohaterów powieści ten obcy jest mi najbliższy i dlaczego dłuższa wypowiedź Rozwiązanie: najbliższa jest mi pestka jest to energiczna dziewczyna i lubi imponować swoimi zdolnościamiNa szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się kiedy była jeszcze małą dziewczynką.. Pestka doskonale wie, jak działa na chłopców jej uroda i czasem to wykorzystuje.. Sztuka, Kultura, Książki.Treść.. Akcja utworu toczy się we wsi Olszyna.. Urszula nie było wysokiego wzrostu, .Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka Uli Zalewskiej.. Tamten nie spuszczał z niej oczu i słuchał jej, jakby każde jej słowo miało dla niego znaczenie.Ula Zalewska jest jedną z bohaterów ciekawej powieści I.Jurgelewiczowej, pt.,,Ten obcy\".Była przyjaciółką Pestki Ubyszównej.Dziewczynka ma około 14 lat.W dzieciństwie została wychowana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie umiała złapać bliższego kontaktu.Kilka lat temu umarła jej matka.. Jest bardzo wrażliwą osobą, bardzo ją to bolało, że jej ojciec doktor Zalewski się od Niej odsunął po śmierci swojej matki.. 2010-05-17 20:47:01TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 5 - Nie siądziesz przy mnie?. Nie można powiedzieć, że wszyscy dostali od życia z powodu przyjaźni to samo.Jest to powieść, która nosi znamiona utworu psychologicznego, gdyż jej treść dotyka problemów moralnych.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. Ula ma około trzynastu lat, jest półsierota i mieszka razem z ciotkami w Warszawie.. Zdzisław Urbański.• "Uczucia Uli były zmącone jeszcze bardziej.. Odpowiedź uzasadnij .. 2012-06-12 17:22:24 Napisz opowiadanie z najciekawszej przygody z książki " Ania z zielonego wzgórza".. Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Charakterystyka Uli Zalewskiej, bohaterki "Tego obcego".. W grupie lubi przewodzić..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt