Liczby dodatnie i liczby ujemne dodawanie i odejmowanie

Pobierz

Zuzia napisała: -5, -4, -3, 0, 6.Matematyka - liczby ujemne Test.. Liczby dodatnie .Symbol |3| czytamy: wartość bezwzględna liczby 3.. Edytuj elementy.. Dodawanie i odejmowanie" Michał Czyżewski MAT-6.7.. Do dyspozycji wiele metod i zestawów liczb i działań.. Filmy - wprowadzenie do dodawania liczb całkowitych (kalkulator, oś liczbowa, dodawanie w pamięci).. Karta pracy - odejmowanie liczb wymiernych.. Quiz - Odejmowanie liczb ujemnych.. a) -13 + 11 = b) -20 + .. Odejmowanie liczb całkowitych Radzę sobie coraz lepiej Klasa 6.Quiz - Odejmowanie liczb ujemnych.. Ćwiczenia - dodawanie liczb całkowitych: za pomocą kalkulatora .Wiemy jak obchodzić się z liczbami dodatnimi kiedy dodajemy do nich i odejmujemy liczby dodatnie, a kiedy dodajemy lub odejmujemy liczby ujemne?. wg Niedzielasp.. Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych.. Aby odjąć liczbę, można ją dodać z przeciwnym znakiem.. Zadania tekstowe o dodawaniu i odejmowaniu liczb ujemnych.. (Liczby dodatnie i liczby ujemne)-Dodawanie i odejmowanie a) (-2) + 3 = b) 5 + (-4) = c) (-30) + (-2) = d) (-5) + 0 = e) 74 + (-2) = f) 10 + (-17) = g) (-69) + 96 = h) (-58) + (-68) = i) 4 + (-39) = j) (-9) + (-12) = k) 45 + (-37) = l) (-12) + (-17) = Prosze o szybką odpowiedźdodawanie 1. dodawanie 2. dodawanie 3. odejmowanie 1. odejmowanie 2. odejmowanie 3. odejmowanie 4. odejmowanie 5. dodawanie i odejmowanie.Liczby dodatnie i ujemne - dodawanie i odejmowanie.-5-(-12)= To ile ?.

Liczby ujemne - dodawanie i odejmowanie.

(Otwiera system) Odejmowanie liczby ujemnej = dodawanie dodatniej.. Karta pracy nr 2 - dodawanie i odejmowanie liczb wymiernych.. Np. - 10 + 3 = - 7 - 10 + 12 = 2 -10 - 12 = -22 3 - 10 = - 7 12 - 10 = 2 14 + 12 = 26 W przypadku, gdy w działaniu masz więcej liczb, to sumujesz ZYSKI,Ucz się sam (a)!. Dodawanie liczb całkowitych Radzę sobie coraz lepiej Klasa 6.. - jeśli jedna liczba jest dodatnia ( a ), a druga ujemna (- b) to dodawanie sprowadza się do odejmowania wartości bezwzględnych: | a | - | b |.. Przez poprzedni czas mówiliśmy o działaniach takich jak dodawanie ,odejmowanie ,mnożenie i dzielenie liczb dodatnich i liczb ujemnych .. Na poziomie gimnazjum konieczna jest zmiana sposobu myślenia.Interaktywny program napisany w Excelu służący do nauki i zrozumienia istoty liczb ujemnych.. Odejmowanie jako dodawanie liczby przeciwnej Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!Można powiedzieć, że kiedy dodajemy dwie liczby ujemne zachowujemy się tak, jakbyśmy dodawali dwie liczby dodatnie, stawiając na koniec znak minusa przed wynikiem.. Materiał zawiera 2 filmy, 6 ćwiczeń, w tym 1 interaktywne.. 95Liczby całkowite.. MAT-6.7.01: Porównywanie liczb.. Polub.. Karta pracy nr 1 - dodawanie i odejmowanie liczb wymiernych.. Aby od liczby odjąć sumę .Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie liczb całkowitych na kalkulatorze", "Dodawanie liczb całkowitych na osi liczbowej", "Dodawanie liczb całkowitych"..

Liczby dodatnie i liczby ujemne.

Liczby dodatnie i ujemne.. np. o Liczby ujemne Liczby dodatnie LICZBOWA Zrób to sam Na lewo od zera sa liczby ujernne.. 93 Dodawanie i odejmowanie 3: Zadania.. Liczby ujemne - dodawanie i odejmowanie.. - jeśli dwie są dodatnie, dodajemy je tak jak liczby naturalne.. W wyniku zaznacz przecinek we właściwym miejscu (pamiętaj, że "liczymy miejsca po przecinku i dodajemy je")Klasa 6.. Bardziej szczegółowoKarta pracy - liczby dodatnie i ujemne.. 88 Porównywanie liczb.. 92 Dodawanie i odejmowanie 2: Strata i zysk.. (Otwiera system) ĆWICZENIE.. Cztery liczby ujemne .. Możesz pomnożyć pisemnie, pamiętaj o właściwym podpisaniu liczb.. Klasa 6 Liczby dodatnie i liczby ujemne gr A str 1/3 imię i nazwisko klasa data 1 Wyobraź sobie, że na osi liczbowej zaznaczono liczby: 6, 7, 1, 3, 2, 1, 0, 3, 4 Ile z nich znajduje się po lewej stronie .. Osadź.. Więcej .LICZBY DODATNIE I LICZBY UJEMNE; GEOMETRIA PRZESTRZENNA .. Rozszerzanie ułamków , Porównywanie ułamków, Odwrotność liczby, Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych .. Odejmowanie liczb ujemnych w zakresie 100, Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych, Dodawanie i odejmowanie trzech liczb całkowitych, Mnożenie liczb .Julia 2011-11-30.. Teraz poćwiczymy sobie dodawanie liczbMatematyka, Liczby dodatnie i ujemne.. Przy dodawaniu i odejmowaniu liczby dodatnie traktujemy jak ZYSKI, a liczby ujemne jak STRATY..

Liczby dodatnie i liczby ujemne" Michał Czyżewski MAT-6.7.

94 Dodawanie i odejmowanie 4: Zadanka.. o o 1 15-18= 15+(- (-3) Przepisujemy pierwsza liabe, zmieniamy znak— naTemat: Dodawanie i odejmowanie liczb dodatnich i ujemnych .. 91 Dodawanie i odejmowanie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Odejmowanie liczb ujemnych.. Automatyczna animacja działań na liczbach dodatnich i ujemnych wykonana za pomocą formatowania warunkowego Excela.. Automatyczna animacja działań na liczbach dodatnich i ujemnych wykonana za pomocą formatowania warunkowego Excela.. Udostępnij Udostępnij wg Engel7.. wg Agnieszkadacka.. (Otwiera system) Opowieść o odejmowaniu liczb ujemnych.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 15.03.2014 o 13:06Liczba, przed którą stoi znak "-" to liczba ujemna.. Dodawanie i odejmowanie Na etapie szkoły podstawowej znaki - oraz + są postrzegane wyłącznie jako działania.. Teraz analogicznie przystąpimy do odejmowania.DZIAŁANIA NA LICZBACH DODATNICH I UJEMNYCH Zagadnienia: matematyka - podstawówka, gimnazjum - liczby dodatnie i ujemne, działania na liczbach ujemnych.. Uczy wykonywania działań dodawania i odejmowania liczb ujemnych i dodatnich.. Uczy wykonywania działań dodawania i odejmowania liczb ujemnych i dodatnich.. Klasa 6 Matematyka..

Liczby dodatnie i ujemne Koło fortuny.

Teleturniej.Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych.. Klasa 6 Matematyka.. Dodawanie i odejmowanie .. Liczby na tym termometrze oznaczają stopnie w skali Celsjusza.. Można z niego odczytać, że aktualna temperatura to minus 3 stopnie Celsjusza.. Karta pracy - mnożenie i dzielenie liczb wymiernych.. Strona główna Matematyka 6SP Archiwum kategorii "MAT-6.7.. Do dyspozycji wiele metod i zestawów liczb i działań.Liczby dodatnie i ujemne Radzę sobie coraz lepiej Klasa 6.. Wybrane quizy.. Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych.Interaktywny program napisany w Excelu służący do nauki i zrozumienia istoty liczb ujemnych.. Odczytywanie zadań z liczbami ujemnymi.. Gabrysia i Zuzia miały uporządkować liczby: 0, -3, -4, -5, 6 od najmniejszej, do największej.. Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych.. 89 Porównywanie liczb 2: -2 > 2,5.. Linki.Liczby dodatnie i ujemne - porównywanie liczb.. A oto wybrane losowo quizy, które mogą Cię zainteresować.. Połącz liczby od najmniejszej do największej.. Zobaczymy czy materiał o którym rozmawialiśmy nie sprawia Wam problemów.. Gabrysia napisała: 0, -3, -4, -5, 6.. Sprawdź swoją wiedzę: Odczytywanie zadań z liczbami ujemnymi.Temat: Liczby dodatnie i ujemne - dodawanie i odejmowanie.. 90 Dodawanie i odejmowanie liczb dodatnich i ujemnych.. Liczby dodatnie i liczby ujemne.. Kiedy dodajemy do liczby dodatniej liczbę ujemną np. 4 + (-3) wtedy nasze obliczenie wygląda następująco : 4 + (-3) = 4-3 = 1 , zamieniliśmy znak+ na -, ponieważ zawsze liczba ujemna stojąca obok znaku + da nam -.Temat :Powtórzenie i utrwalenie wiadomości przed klasówką liczby dodatnie i liczby ujemne.. Nie lubie matmy i mam z nią problem ale to to mi sie spodobało doma to jest strasznie proste pierw musisz dodac te liczby i wpisać wynik tylko z - (minus) lolek 2011-10-29. doma to proste - dodawaj, a wpisuj z minusem :D. doma 2011-10-28.Matematyka 7. klasa Liczby ujemne: dodawanie i odejmowanie Zadania tekstowe o dodawaniu i odejmowaniu liczb ujemnych.. (temat będzie realizowany na dwóch kolejnych lekcjach) Z tej lekcji dowiesz się: jak do liczby dodatniej dodać/odjąć/ liczbę ujemną, jak do liczby ujemnej dodać/odjąć/ liczbę dodatnią, jak dodawać /odejmować/ do siebie liczby ujemne.Liczby całkowite można również znaleźć na termometrze.. Liczby dodatnie i liczby ujemne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt