Test z treści lektury zemsta

Pobierz

Nie używaj korektora, ołówka.. W jaki sposób im przeszkodzil ?. Temat: TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER FREDRO, ZEMSTA W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.6.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. W porównaniu z .. .jest W przeciwieństwie do.jest Porównując obu bohaterów można zauważyć że.. Kto mówi te słowa: " Hej!. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ZEMSTA" A. FREDRY.. Gatunek: komedia.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. (2 pkt).Test z lektury "Zemsta" Udostępnij Udostępnij wg Bm844354.. Kto bierze udział w sporze o mur graniczny.. Więcej.. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Jaką kulturą, modą jest zafascynowany Papkin?. Kim w stosunku do Rejenta Milczka była Klara?. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Czym udokumentował Rejent napisaną do sądu skargę na Cześnika.. Kim dla Cześnika była Klara?. Do jakiego rodzaju literackiego zalicza się ,,Zemsta''.. - z wdową.. Zawiera 32 pytań.. b) Cześnik wyzywa na pojedynek Rejenta..

1.Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.

Question 1Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 201222 Questions Show answers.. Wymagane logowanie .Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły Demo1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Tym, co różni .. od .jest.. Cześnik.,natomiast Rejent.. Rejent.,z kolei Cześnik.. Kto przeszkodzil im ?. Dramat.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,5.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Czyim jeńcem zostaje Wacław?. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu..

W którym roku napisana była zemsta?

Sprawdzian znajomości treści lektury "ZEMSTA" A. FREDRY.. Kto chciał naprawić mur?. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.. Jest rozgniewany, że Papkin spóźnił się z przyjazdem o .1 KlasaVII (okres realizacji:25.05.-29.05.2020r.). - na przełomie XVIII i XIX wieku 10. bratanicą.Pokoloruj rysunki, a my ocenimy, jaką masz wyob.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Powód sporu.. Edytuj elementy.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Zemsta, które mogą Ci się przydać do powtórki.. d) do domu Cześnika wchodzi Rejent.. Gatunek: komedia.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. 1.W drugiej scenie I aktu poznajemy Papkina, który opowiada o przygodach, jakie przeżył po drodze do zamku.. Jak reaguje na te opowieści Cześnik Raptusiewicz?. Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Rozwiąż test!Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. - chwaląc się swoimi przygodami..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Kogo kocha Wacław?. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Co jest jednym z glównych wątków ?Test ze znajomości lektury "Zemsta" A. Fredry - klasa I .. (imię i nazwisko ucznia, nr z dziennika) (Wersja A) 1.. Test składa się z 12 pytań.. Żaden z nich nie .. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Rozwiązanie.. Polub.. Do jakiego żywiołu porównany jest Cześnik?. Cechą wspólną obu sąsiadów jest.. Wiemy, jaki masz numerek w dzienniku!. Do .. 13.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER FREDRO, ZEMSTA W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Sprawdzian ze znajomości lektury Aleksander Fredro "Zemsta" 1.. 1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) rozmowa .Zemsta.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o kotku?. c) Wacław żeni się z Klarą.. Nie wierz..

Liryka.Pilne>Uzupełnij notatkę treściami z lektury>Zemsta.

Zobacz podobne quizy: #lektury #zemsta #zemsta-lektura.Test: Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu.. Kim był Papkin i u którego- z dwóch właścicieli zamku- mieszkał?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!This quiz is incomplete!. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. "Zemsta" jest komedią intrygi.. Osadź .. 15 lipca 1876 roku w wieku osiemdziesięciu trzech lat Fredro umiera:Zemsta - Test.. Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Każdy z nich .. Z kim Raptusiewicz chciał się ożenić ?. Dokończ podane zdania, ilustrujące intrygę w wątku miłosnym, wpisując odpowiednie imiona bohaterów.TEST z dramatu ,,Zemsta".. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. (2 pkt)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt