• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie malowniczej Portugalii

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma wiele do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet twierdzi, iż Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne zabytki bądź ciepłe plaże, ale również dały nam wybitnych artystów, smakowite potrawy czy luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Znakomite są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy wreszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny odpoczynek. Obecnie opcji w tymże aspekcie mamy tak wiele, że niełatwo bywa zdecydować się. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z ofertami różnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaproponowania wiele ciekawych miejsc w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny w tym czasie są znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą pogodę oraz ciekawe miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przepełniona wielką historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi budowlami i legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się wielu ludzi. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż podróż do Australii to duży wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla podróżnych wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Wymarzona podróż dla nowożeńców, może Meksyk?
Tak naprawdę nie liczy się miejsce, gdzie młoda para spędzi miodowy miesiąc, lecz z całą pewnością bardziej interesujące są kraje egzotyczne, aniżeli polskie góry. Cóż, takie są realia, trudno w tym momencie z nimi polemizować. Dobrze, ale do jakiego kraju zatem warto wyjechać? Kapitalnym rozwiązaniem jest Meksyk, a więc państwo zlokalizowane w Ameryce Środkowej. Ostatnio można dużo usłyszeć o Meksyku, jednakże generalnie w bardzo negatywnym świetle. Naturalnie chodzi o te obszary, które przypominają aktualnie bardziej Afganistan, niż rozwijającego się sąsiada USA.
Meksyk ma gigantyczny problem z gangami, jednak to tylko i wyłącznie domena wielkich miast i terenów przygranicznych. Czyli 99% Meksyku to całkiem bezpieczne tereny. Absolutnie nie powinno się generalizować, zwłaszcza, iż o ile stereotypy często są prawdziwe, to akurat w tym przypadku nawet ciężko pisać o stereotypach. W szczególności, iż turystyczne regiony to bardzo bezpieczne tereny. Wydaje się więc, że każdy pan młody nie musi bać się o swoją żonę, bo każdego roku w Meksyku wypoczywa bardzo wielu turystów. Warto dodać, że samo wylegiwanie się na plaży, generalnie przebywanie w kurorcie, to wielkie nadużycie. W końcu mówimy o państwie, w którym podróżnicy są w stanie spędzić kilka dobrych lat.

1. Więcej informacji

2. Tutaj

3. Przejdź do strony

4. Znajdź tutaj

5. Znajdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.